GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

Yolcular tek şoförle yola çıkan otobüsü polise şikayet etti

Mardin'den İzmir’e gitmek üzere yola çıkan bir seyahat firmasına ait otobüste yolculuk yapan 40 yolcu, 6 saatte geldikleri Şanlıurfa’da muavini olmayan su ve klima hizmeti verilmeyen tek şoförlü otobüsü polise şikayet etti. 1453 kilometrelik yolu tek şoförle gitmeyi planlayan firma ile şoföre, polis 2 bin 900 TL para cezası kesti

DHA

Mardin’den otobüse binen 40 yolcu, hareket ettikten bir süre sonra otobüste firmanın ismi olmadığı, düşük modelli bir otobüs olduğunu son anda fark etmelerine rağmen otobüse binerek yola çıktı. 

Yaklaşık 2 saatlik Mardin-Şanlıurfa yolunu 6 saatte kat eden otobüste bulunan yolcular, kliması ile televizyonu çalışmayan, muavini olmayan ve tek şoförle seyahat ettiklerini görünce duruma isyan etti.

Bunun üzerine şikayetlerini şoföre bildiren yolcular, muhatap alınmamaları  üzerine Şanlıurfa Karaköprü girişinde polisi arayarak, 35 ADV 627 plakalı otobüsü şikayet etti.

2900 TL CEZA KESİLDİ

Yolcuların tepkisine daha fazla dayanamayan otobüs şoförü terminale girmeyerek yolcuları yol kenarında indirdi. Bu sırada şikayet üzerine olay yerine gelen polis kaldırım üzerinde oturan yolcuları görerek otobüste yaptığı incelemede 1453 kilometrelik yolu tek şoförle yol almayı ve yolcuların hizmet alımının taahhüdünü yerine getirmediği gerekçesiyle şoför ve firmaya 2 bin 900  TL para cezası kesti.

SEYAHAT FİRMASINA DAVA AÇACAKLAR

Şanlıurfa’da yaklaşık 2 saat boyunca bekleyen ve mağdur olan yolculara,  polisin firma yetkilileriyle yaptığı görüşmelerin ardından Gaziantep’ten başka bir otobüs geleceği bildirildi. Bunun üzerine diğer otobüs Şanlıurfa’dan ayrıldı. 40 yolcunun hayatı tek şoförle bağlı olduğunu ifade eden yolcular ise seyahat firmasına ayrıca dava açacaklarını kaydetti.

YORUMLAR

 • evren öz 12.09.2018 09:01:25 deviri halla eski devir sanıyorlar insanlar artık daha bilinçli
 • vahap kalyoncu 12.09.2018 07:26:55 Ötöbüs firmasının ismi neden yok?,2900 tl ceza 40 hayatın karşılığı olabilirmi? bu kafayla kazalar önlenebilirmi?
 • Erim Atalay 12.09.2018 07:23:20 Cezanın komikliğine bakın. Şirkete 100. 150 bin tl falan  cezalar verilse bu iş o zaman zorlaşır
 • eyüp köknar 12.09.2018 06:05:39 Tabi tabi

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Eylül bitmeden son çıkış: Ege’de ekonomik tatilin 6 adresi
Yaşam süresi en uzun şehir olan Giresun'a yatırım yapmak için 5 sebep
İstanbul’da üniversite kazananlara 10 adımda öğrencilik rehberi
Tatilde başınıza gelebilecek tatsız 6 olay
Lezizz’den yaz sonu reçetesi: 6 hafif ve pratik atıştırmalık

EN SON HABERLER

 1. Böyle yakalanmışlardı... 5'i tutuklandı
 2. Boğazda heyecanlı anlar: Dev gemi için teyakkuz
 3. Gece yarısı can pazarı: Çok sayıda yaralı var
 4. DEAŞ saldırısında iki kardeşe farklı tazminat
 5. Reyhanlı katliamının planlayıcısı yakalandı... MİT Lazkiye’den çıkarıp getirdi
 6. Ortalık karıştı... Önce yangın sonrası kavga
 7. Varlık Fonu eleştirisi
 8. Irkçı önerge yasağı
 9. 2. Berberoğlu kararında itiraz tartışması
 10. Bilecik'te bıçaklı kavga: 3 yaralı