BARTIN HABERLERİ

Amasra Sefa Park’ta Aşure Dağıtıldı

IHA
27.10.2015 - 15:27Son Güncelleme :

Amasra Sefa Parkta Amasra Belediyesi Tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Aşure Dağıtım töreni yapıldı.

IHA

Amasra Sefa Parkta Amasra Belediyesi Tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Aşure Dağıtım töreni yapıldı.
Aşure dağıtımına AK Parti Bartın Milletvekili ve Milletvekili adayı Yılmaz Tunç AK Parti ikinci sıra Bartın Milletvekili adayı Ahmet Bensiz Amasra Belediye Başkanı M.Emin Timur daire Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sağanak yağmur altında sefa parkta toplanan vatandaşlara Hitaben Konuşan Amasra Belediye Başkanı M.Emin Timur, “Muharrem ayının başladığı bu günlerde her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz aşure dağıtım programına hepiniz hoş geldiniz bu vesile ile Tüm vatandaşlarımızın Muharrem ayını kutluyorum aşırı yağmur altında sizleri daha fazla bekletmek istemiyorum hepinize afiyet olsun” dedi.
Ardından konuşan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Muharrem ayınızı ve aşure gününüzü kutluyorum bu güzel geleneği yaşatan devam ettiren bu ve sile ile sizleri bizlerle buluşturan Amasra Belediye başkanımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Aşure geleneği aslında bir sembol kerbela olayının İslam tarihindeki yerini hepimiz biliyoruz. Üzüntü verici ve ders çıkartmamız gereken bir olay ancak günümüz dünyasında kerbela dan ders çıkartılmadığını görüyoruz. Müslümanların birbirine kırdırılmak istendiğini fitne sokulmak istendiğini Ortadoğu başta olmak üzere görüyoruz. İnşallah Şu aşure günleri vesilesi ile bu bu üzüntü verici olaylar son bulur ve insanların uyanmasına vesile olur. Fitnenin ortadan kalkmasına vesile olur Kardeşlik duygularının birlik ve beraberlik duygularının çoğalmasına nefret duygularının azalmasına vesile olur. Önümüzde bulunan aşureye baktığımız ’da her türlü tadın farklı lezzetlerin bir araya geldiği çok farklı lezzetlerle ayrı bir tat oluştuğunu görüyoruz aşure bunun bir sembolüdür onun için farklılıklarımızı bir zenginlik olarak kabul etmeliyiz. Farklılıklarımızı çatışma vesilesi değil de birleşme bütünleşme birlik ve beraberlik vesilesi olarak kabul etmeliyiz. İnşallah böyle olur aşure tadı gibi olur Ülkemizin tadı bozulmaz Milletimizin tadı bozulmaz aşurenin tadı da bozulmaz diyorum.” diye konuştu.
Konuşmalar ve okunan duaların ardından AK Parti’li milletvekili adayları ile Amasra Belediye Başkanı M.Emin Timur tarafından vatandaşlara aşure ikramı yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Amasra Sefa Park’ta Aşure Dağıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 15 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Amasra Sefa Park’ta Aşure Dağıtıldı haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

Sayfa Başı