İZMİR HABERLERİ

Altınordu teknik direktörü Eroğlu: "PTT 1'inci Ligi'nde futbol kalitesi düşük"

DHA
27.03.2016 - 13:04Son Güncelleme :
Altınordu teknik direktörü Eroğlu: PTT 1inci Liginde futbol kalitesi düşük
DHA

Mustafa KÖPRÜLÜ / İZMİR, (DHA)- ALTINORDU teknik direktörü Hüseyin Eroğlu, bu sezon PTT 1'inci Lig'deki futbol kalitesinin geçen sezondan daha düşük olduğunu iddia etti.
Takımların büyük bölümünün genelde oynamayı değil, oynatmamayı amaçlayan bir anlayışla sahaya çıktığını dile getiren Hüseyin Eroğlu, bu tablonun Türk futbolu adına üzücü olduğunu vurguladı.
Altınordu olarak futbolu çirkinleştirmeden yarıştıklarını belirten Eroğlu, "Skor ne olursa olsun yer yatıp zaman geçirme, oyunu soğutma, hakemle oynama alışkanlığımız yok. Bizim takımda bunlar yasak" dedi. Hem altyapıda hem de A Takım'da aynı felsefede olduklarını sözlerine ekleyen Hüseyin Eroğlu, şöyle devam etti:
"Ağabeyleri, saha içi ve saha dışı davranışlarıyla genç futbolcularımıza örnek olmak zorunda. Türk futbolunun gelişmesi için çabalıyoruz, amacımız günü kurtarmak değil. Almanya'da oynanan futbol temposuna ulaşmamız gerekiyor. Ligdeki birçok takım savunma yapıp, süratli yabancı futbolcularıyla sonuca gidiyor. Son dakikalar dışında bizde uzun top oynamak yasak. Pas yaparak, seyir zevki vererek oynamaya devam edeceğiz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Altınordu teknik direktörü Eroğlu: "PTT 1'inci Ligi'nde futbol kalitesi düşük" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 13 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Altınordu teknik direktörü Eroğlu: "PTT 1'inci Ligi'nde futbol kalitesi düşük" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı