Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  ’Allahım’ dedi, 2.5 trilyon dolandırdı

  07 Şubat 2006 - 00:00Son Güncelleme : 07 Şubat 2006 - 10:13

  Başkent’te inanılmaz bir dolandırıcılık olayı yaşandı. Kendilerini Allah ve peygamber olarak tanıtan 11 kişi sadece bir kişiden yaklaşık 2.5 trilyon lira dolandırdı. Zanlılar gözaltına alındı.

  ANKARA Siteler’de esnaflık yapan Ramazan O., yıllar önce dükkanına dilenci kılığında gelen Bülent Ö.’ye sadaka verdi. Bülent Ö., bir süre sonra tekrar gelerek, kendisinin Hz. İsa olduğunu iddia ettikten sonra vatandaştan para istedi.

  Bir kişiden 2.5 trilyon

  Şebekenin diğer üyeleri aracılığıyla söz konusu vatandaş hakkında bilgi toplayan Bülent Ö., esnafa evinde ne kadar parası olduğunu, nereye sakladığını ve doğmamış çocuğunun cinsiyetini söyledi. Güven sağlayan Bülent Ö. daha sonra, Hz. İbrahim, Hz. Muhammed ve Veysel Karani olarak tanıttığı Ersel Ö., Necati U., Halil İbrahim Ö. ile müritleri olduğunu söylediği Ali S., Katip T., Murat C., Ercan Y., Can Ö. ve Ersin Ö. ile Ramazan O. ile tanıştırdı. Bülent Ö. son olarak, beraberinde getirdiği Hakan Ö.’nün ise Allah olduğunu söyledi. Dolandırıcılar, 10 yıl içerisinde, Ramazan O. ile Hacı Bayram Camii ve Sincan’da defalarca buluşarak, "ihtiyacı olan vatandaşlara dağıtılmak üzere" yaklaşık 2.5 trilyon lirasını aldılar.

  Allah Mekke’den arıyor

  Ayrıca, O.’ya "daha rahat irtibat sağlayabilmek için" cep telefonları da aldırdılar. Kendisini Allah olarak tanıtan Hakan Ö., aradığı Ramazan O.’nun cep telefonunda Mekke’nin alan kodunu gösterecek teknik bir düzenleme yaptırarak, "Ey kulum 45 dakika sonra yanındayım" dedi. Daha sonra yine arayan Hakan Ö. bu sefer de "Sana kimi istiyorsan göndereyim. Söyle hangi peygamberimi istersin?" diye sordu.

  Bunalıma girdi

  Girdiği bunalım sonucu 3 kere intihar girişiminde bulunan Ramazan O.’dan yaşadıklarını ailesine ve çevresine de anlatmasını isteyen dolandırıcılar, durumun emniyete bildirilmesi üzerine yakalandılar. Emniyette sorguları tamamlanan 11 kişi, emniyeti suiistimal yoluyla dolandırıcılık suçundan adliyeye sevk edildi.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 55 Yorum }
  • FIRAT CAP 7.2.2006 11:04:29
   BIZI AB YE ALDIKLARINDA NELER OLACAGINI TAHMIN ETMEK ISTEMIYORUM<br>BU KADAR AKLI CALISAN INSAN ZOR BULUNUR HERHALDE...
  • Gokce Bayram 7.2.2006 10:57:50
   Tabiri caizse kal geldi. Bu devirde hala bu tip seylere insan insanlar var mi? Resmen saka gibi insanin inanasi gelmiyor.
  • mina kalemci 7.2.2006 10:54:09
   hala bu kadar insanlar var mı .nasıl böyle bişeyye inanabilirlerken.bu kadar da saf bir insan varmıymış
  • nesim gökalemi 7.2.2006 10:40:10
   yazık yahu... Bu devirde hala bu kadar saf insanlar var!!! Bence bu dolandırıcılığı yapan insanlar herkese ibret olacak şekilde cezalandırılmalı
  • bülent gürakın 7.2.2006 10:34:31
   kendimi artık hiç bir şeye şaşırmaz sanıyordum.Haberi okuyunca hem güldüm hem çok şaşırdım,yorumum şu;bu kadar akıllı ve yaratıcı insanın bol olduğu bir ülkede neden teknik ve çağdaşlık gelişmez acaba?yanıtı da bir o kadar aptal ve saf olması sanırım.akıllılar sadece kolay olan yolu yani safları kandırmayı seçiyorlar.O kadar çoklarki...
  • deger oruç 7.2.2006 10:34:10
   Arkadaş bukadar saf insan hala varmıymış hayret doğrusu. Aslında günümüzde gökten haşa allah inse kimse inanmaz. adamlar ne yapmış nasıl yapmışsa inandırmışlar. Mağduruda müzeye kaldırmak lazım çocuklarımızda böle iyi niyetli saf arkadaşların varlığını bilsinler(!) :)
  Sayfa Başı
  Haberlerpöh sonuçlarıpöh mülakat tarihikiralık aşkkiralık aşk yeni bölümkiralık aşk 64. bölümkara sevdakara sevda 47. bölüm