Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Allah ne verdiyse

  07 Ekim 2012 - 00:00Son Güncelleme : 07 Ekim 2012 - 12:32

  Başbakan Erdoğan İstanbul Milletvekili Harun Karaca’nın kızı Hacer Karaca ile Ömer Berkli’nin nikâhında, en az 3 çocuk istedi ama 5’e kadar da yolu olduğunu söyleyip “Allah ne verdiyse” dedi. Evlilik cüzdanını da geline teslim eden Erdoğan, “Doğum kontrolü diye diye soyumuzu kuruttular. Eğer böyle giderse 2037 yılında Türkiye yaşlı bir nüfusa sahip olacak” uyarısında bulundu.

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan’la birlikte eski yol arkadaşlarından İstanbul Milletvekili Harun Karaca’nın kızı Hacer Karaca ile Ömer Berkli’nin nikâh töreninde, genç çiften en az 3 çocuk istedi, ama 5 çocuğa kadar yolu olduğunu söyleyip  “Allah ne verdiyse” dedi.

  10 şahitli nikâh

  Dün akşam WOW Otel’de düzenlenen düğün töreninde nikâhı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kıydı. Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ve İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu’nun da aralarında olduğu 10 kişiyle şahitlik yaptı. Erdoğan, geline 5 çocuk sahibi olan annesi Hatice Karaca ile babası Harun Karaca’yı örnek almasını salık verdi. Bünyamin Aras’ın okuduğu Kuran-ı Kerim’in ardından kıyılan nikâh töreninde gelin ve damadı tebrik eden Erdoğan, Hacer Karaca’yı çocukluğundan beri tanıdığını vurgulayıp, damat Ömer Berkli’ye dönüp, “O bizim sana emanetimizdir, ona iyi bakacağına söz veriyor musun?” dedi.

  Doğum kontrolüyle soyumuzu kuruttular

  Damattan söz alan Erdoğan, bazı çiftlerin de çok istemesine rağmen çocuk sahibi olamadığına da, bazılarının da bir çocuktan doğurduktan sonra bir daha çocuk sahibi olamadıklarını, kiminin de evlendikten ancak 20 sene sonra çocuk sahibi olabildiklerine dikkat çekip, “Doğum kontrolü diye diye soyumuzu kuruttular. Eğer böyle giderse 2037 yılında Türkiye yaşlı bir nüfusa sahip olacak” uyarısında bulundu. Erdoğan, Kadir Topbaş’ın genç çifte vermek üzere kendisine uzattığı evlenme cüzdanını ise “Kadınlar bu işi daha iyi bilir, onlar daha korur” diyerek, geline teslim etti. Emine Erdoğan, geline kalın bir altın bileklik taktı. Başbakan Erdoğan, Harun Karaca’nın en küçük oğlu 5 yaşındaki Ensar Talha’ya da yakın ilgi gösterdi. Küçük Talha, nikâh töreni boyunca Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın kucağında oturdu. Takım elbisesi ve kravatıyla ilgi odağı olan minik Talha, Başbakan Erdoğan’dan “Çok yakışıklı olmuşsun” diye iltifat aldı. Erdoğan çifti, nikâh töreninin ardından salondan ayrıldı.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 86 Yorum }
  • aykut tarlic 7.10.2012 23:37:46
   cocuklar nesedir sevgidir masumluktur.fakat boyle bir ortamda dünya zehir olur günahsızlara.hepimiz potansiyel sucluyuz hepimiz ucuz isciyiz hepimiz gelir kaynagıyız evet 1995 senesine kadar ticarette kazanc vardı simdikilere yabancı sermayenin yanında calısmak kaldı borclar kaldı..
  • ibat ibat 7.10.2012 20:48:58
   insanlar ne kadar zor anlıyorlar!!!!!!!!!!!!bu ülkede 25 milyon yaklaşık çocuk var öğrenci var hala ab ile karşılaştıyorlar... ab de çocuk ve öğrenci sayısı çok az o yüzden işgücü oranı nüfusa göre oranlayarak Ab ülkeleri ile karşılaştırlmaz....
  • murat aslan 7.10.2012 19:41:43
   Her 4 gencten biri issiz her 2 gencten 1 i de kayit disi calisiyor.Benim kimsenin dusmani olmam mukun degil olaylara takim tutar gibi bakmiyorum.Somut rakamlar ortaya koyuyorum.Bugun Avrupa vizeyi kaldirsa genclerin cogu kacak olarak Avrupaya calismaya gider.Aci ama gercek bu.
  • murat aslan 7.10.2012 19:38:37
   2012 yılının birinci çeyreği için işgücüne katılım oranı yüzde 68 düzeyinde ve Türkiye'de iş işgücüne katılım oranı AB-27 ortalaması kadar olsaydı işsiz sayısı 11 milyon 845 bin, işsizlik oranı yüzde 32 düzeyinde olucakti.Son 3 aydir is arama kanallarini kullanmayan issiz sayilmiyor.
  • Zeitgeist addendum 7.10.2012 17:48:19
   Böyle lafları duymayın görmeyin herkes önce kendi hayatını huzur ve refah içinde geçirmeye adapte olsun genç nufusumuz kalmazsa dünyada genç nufus fazlasıyla mevcut biz nasıl avrupalarda işçi olduysak onlarda gelir türkiye de olurlar hayat paylaştıkça güzeldir diye boşuna denmedi
  • murat aslan 7.10.2012 16:09:44
   Ayni zamanda hukumetin Turkiye nin sermayeye ucuz is gucu yaratmasi stratejisi cercevesinde 2009 a gore gecici ve guvencesiz calisma tam yuzde 36 artti.Bir de tabi asgari ucretli calisan sayisina bakildigi zaman korkunc bir somuru tablosu ortaya cikiyor.Ab ulkeleriyle karsilastirmak ise traji.komik
  Sayfa Başı
  HaberlerDünya turugidelloUçakAvrupadirek uçuşaktarmasız uçuşMezopotamya