AYDIN HABERLERİ

Alıcık; “Cumhuriyetimizin 92. Yılı Kutlu Olsun”

IHA
28.10.2015 - 11:36Son Güncelleme :

ALICIK, "CUMHURİYETİMİZİN 92. YILI KUTLU OLSUN"

IHA

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık; “29 Ekim 2015 Tarihinde Cumhuriyetimizin 92. yılını Kutlayacağız. Türk milletinin yeniden doğuşu ile kurulan Cumhuriyet’in 92. yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşamaktayız” dedi.
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık “29 Ekim 2015 Tarihinde Cumhuriyetimizin 92. Yılını Kutlayacağız! Bayramımız Kutlu Olsun” dedi. Atatürk’ün önderliğinde büyük Türk Milleti’nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyet’in tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılmasının herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğu olduğunu ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık tüm Türk ulusunun Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık sözlerine şöyle devam etti; “Atatürk’ün Önderliğinde kurulan toplumsal, siyasal, hukuksal, kültürel ve ekonomik dönüşümlerin yolunu açan aydınlatma çağı olan Türkiye’nin çağdaş uygarlıklarla bütünleşmesini, laiklik ilkesinin benimsenmesini sağlayan Cumhuriyetimizin 92. Yılını kutluyoruz. Cumhuriyetin en büyük erdemi, Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturması ve bireyi yurttaş konumuna yükseltmesidir. Ulusumuz Cumhuriyetle birlikte anayasal bir yapıya kavuşmuş laik devlet yapısı üzerinde yükselen ulusal bir devletin, onurlu, özgürce düşünebilen ve eşit haklara sahip yurttaşları haline gelmiş, devletin tek ve gerçek sahibi olmuştur. Ancak uzun uğraşlar ve fedakârlıklar neticesinde gelinen düzeyin yeterli olmadığı daha güzel yarınlar için her alanda, çatışma yerine saygıyı kavga yerine, adalet ışığında barışı, karanlık yerine bilinçli aydınlığı seçmeliyiz. Türkiye, ulus egemenliğine dayanan, Laik ve Demokratik bir Cumhuriyet’tir. Laiklik ilkesinin benimsenmesi, din ve dünya işlerini ayırarak toplumu ve devlete çağdaş bir kimliğe kavuşturmuş, özgürlükler ve demokrasi güvenceye alınmıştır. Bununla birlikte, Hukuk ve eğitim sistemleri de rahatlamış ve vatandaşlarımız, inançlarını özgürce yaşamaya başlamıştır. Ulu önderimiz Atatürk’ün ülkemizde yaktığı egemenlik meşalesi tüm dünyaya örnek oldu. Türkiye cumhuriyetinin kuruluşu tarih boyunca yaşadığı en büyük toplumsal ve siyasi kazanımdır Cumhuriyet. Bize ulus olma, dünya milletlerinin onurlu bir üyesi olma bilincini kazandırmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Türk ulusunun Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, tüm hemşerilerime sevgi ve saygılarıma sunuyorum”.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Alıcık; “Cumhuriyetimizin 92. Yılı Kutlu Olsun” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 11 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alıcık; “Cumhuriyetimizin 92. Yılı Kutlu Olsun” haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı