ZONGULDAK HABERLERİ

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

IHA
27.10.2015 - 17:47Son Güncelleme :

ALAPLI BELEDİYE BAŞKANI NURİ TEKİN (ERTUĞRUL YÜKSEL-İHA/ZONGULDAK)

IHA

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Türkiye Cumhuriyetinin 92. kuruluş yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Tekin, mesajından Cumhuriyetin 92. Kuruluş yıl dönümünün, ülkemiz ve insanlarımız açısından kayıpsız bir dönemin başlangıcı olmasını temenni ettiklerini söyledi.
Çok zor şartlarda verilen hürriyet ve bağımsızlık mücadelesinin ardından 29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyetimizin 92.yılını yine büyük bir gurur ve coşkuyla kutladıklarını belirten Tekin’in mesajında, "Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey yükselen yeni nesil İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz. “ sözleriyle gelecek nesillere emanet ettiği Cumhuriyetimiz, 92 yıldır olduğu gibi bundan sonra da korunup kollanarak ilelebet yaşayacaktır. Bizlere ve her yeni nesile düşen görev; Cumhuriyetimizin kuruluşuna kadar geçen zorlu süreci, her türlü yokluk ve zor şartlar altında hürriyet ve bağımsızlık için verilen o büyük mücadeleyi ve bu mücadele ruhunu nesilden nesile yaşatılmasını sağlamaktır. Cumhuriyetimizin geleceğine güvenle bakabilmenin en önemli koşullarından birisi de geçmişimizi unutmamak, unutturmamak ve bağımsızlık ve hürriyet ruhunu hafızamızda canlı tutabilmektir. Canlılığını koruyacağımız bu ruh, Cumhuriyetimizin ilelebet yaşatılmasının da en büyük teminatı olacaktır. Bu duygularla, Cumhuriyetimizin 92. Kuruluş yıl dönümünü bir kez daha kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk olmak üzere, bağımsızlık ve hürriyet mücadelemizin kahramanları şehit ve gazilerimizi de bir kez daha minnet ve rahmetle anıyorum" ifadeleri yer aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 17 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı