VAN HABERLERİ

Aktarlarda Kış Mevsimi Öncesi Hareketlilik

IHA
27.10.2015 - 13:23Son Güncelleme :

VAN'DA HAVALARIN SOĞUMASIYLA BİRLİKTE AKTARLARDA DA HAREKETLİLİK YAŞANMAYA BAŞLADI.

IHA

Van’da havaların soğumasıyla birlikte aktarlarda da hareketlilik yaşanmaya başladı.
Kış aylarına sayılı günlerin kalması ile birlikte soğuyan hava nedeniyle artan hastalıkla mücadelede vatandaşlar çareyi aktarlarda arıyor. Özellikle kışın soğuk algınlığı, öksürük ve grip gibi hastalıklara bitkisel çözümler arayan vatandaşlar; ıhlamur, zencefil, zerdeçal, havlıcan, hatmi çiçeği, tarçın, nar çiçeği, ada çayını en çok tercih ediyor. Havaların soğuması ile birlikte mevsim değişikliğine bağlı hastalıklar baş gösterirken, vatandaşlar da bu durumu doğal yolla atlatabilmek için aktarlarda yoğunluk oluşturuyor. Kimi vatandaş bu durumu hastanelerde uygulanan tedavi yöntemi ile giderirken, bazı vatandaşlarda doğal yollarla hastalıkları atlatmak istiyor. Önümüzdeki günlerde bu yoğunluğun artması beklenirken, gribal enfeksiyon hastalıkları yavaş yavaş kendisini göstermeye başladı.
Mevsim geçişlerinde satılan bitkilere değinen aktar Salim Dedeoğlu, “Havaların soğuması ile birlikte insanların vücut direnci ortama uygunluk sağlayamıyor ve çeşitli hastalıklar ortaya çıkabiliyor. Bu dönemlerde vatandaşlarımız antibiyotik ilaçlara ihtiyaç duyduğu gibi, doğal ürünlere de ihtiyaç duyabiliyor. Ihlamur, zencefil, zerdeçal, havlıcan, hatmi çiçeği, tarçın, nar çiçeği ve ada çayı gibi daha birçok bitkiye başvuruyor insanlarımız. Şu an işlerimizde yavaş yavaş bir hareketlilik yaşanmaya başlandı. Bizim için sezon açıldı diyebiliriz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Aktarlarda Kış Mevsimi Öncesi Hareketlilik hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 13 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aktarlarda Kış Mevsimi Öncesi Hareketlilik haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı