MERSİN HABERLERİ

Akkuyu Ngs Çalışanları Büyükeceli Halkı İle İftarda Buluştu

IHA
09.07.2015 - 11:38Son Güncelleme :

AKKUYU NGS ÇALIŞANLARI, BÜYÜKECELİ HALKI İLE İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU.

IHA

Mersin’de kurulması planlanan Akkuyu Nükleer Güç Santrali çalışanları, geleneksel iftar yemeğinde Büyükeceli halkı ile bir araya geldi.
Akkuyu’da çalışan Türk ve Rus personel ile Büyükeceli sakinlerinden oluşan 500’ü aşkın davetli, kurulan iftar sofrasında hep beraber iftar yaptı. Büyükeceli İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen iftar programında konuşan Akkuyu Nükleer A.Ş. Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyyüp Lüfti Sarıcı, santral çalışmalarının başlamasından bu yana çalışmalarını Büyükeceli halkı ile iç içe yürüttüklerini söyledi. Şirket çalışanları olarak her fırsatta Büyükeceli halkı ile buluştuklarını dile getiren Sarıcı, bu tür faaliyetlerin bölge halkı ile farklı kültürlerden gelen Akkuyu nükleer çalışanlarının bir araya gelmesi için önemli fırsatlar olduğunu belirtti. Sosyal projeler ve bayram kutlamaları ile Büyükeceli halkı ile birebir görüşme fırsatı bulduklarına dikkat çeken Sarıcı, bu tür birlikteliklerin devamını dileyerek bölge halkına katılımlarından dolayı teşekkür etti.
Konuşmanın ardından dualar eşliğinde iftarını açan davetliler, iftar sofrasında sohbet etme imkanı buldu. İftar programına katılan çocuklara dondurma ikramı yapılırken, davetlilere de sahur için hazırlanan pideler dağıtıldı. İftar programlarının ikincisi Gülnar ilçesinde cuma günü düzenlenecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Akkuyu Ngs Çalışanları Büyükeceli Halkı İle İftarda Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akkuyu Ngs Çalışanları Büyükeceli Halkı İle İftarda Buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı