KARAMAN HABERLERİ

AK Partili Konuk: Yatırımlar Karaman'a büyük değer katacak

DHA
10.04.2018 - 13:09Son Güncelleme :
DHA

Muammer ŞEN/KARAMAN,(DHA)- AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, Karaman'a yapılan yatırımların kente değer katacağını belirterek, ''Bu yatırımlar Karaman’a büyük değer katacak. Şehrimize katma değer sağlayan, değer katan, sosyal hayatı canlandıran,  tüm projelerin takipçisiyiz.''dedi.
Ak Parti Karaman Milletvekili Recep Konuk, seçim bölgesi Karaman'da, başta Valilik olmak üzere Belediye Başkanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Konuk, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ziyareti sırasında Karaman'da yapılan 15 bin kişilik stadyum, 3 bin kişilik  spor salonu, bireysel spor kompleksi ve semt sahası gibi projeler hakkında bilgi aldı. Yapılan yatırımların kente değer kattığını ifade eden Konuk, ''Bu yatırımlar, Karaman’a büyük değer katacak. Şehrimize katma değer sağlayan, değer katan, sosyal hayatı canlandıran,  tüm projelerin takipçisiyiz. Tüm bu projelerin en sağlıklı şekilde yürütülmesi için büyük çaba sarf ediyoruz. Karaman, bu güzellikleri sonuna kadar hak ediyor. Daha sağlıklı nesillerin yetişmesi, daha dinamik bir Karaman için gençlik ve spor olmazsa olmazımızdır.''diye konuştu.   
Ak Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlen haftalık olağan yönetim kurulu toplantısına da katılan Konuk,  şunları söyledi:
''Türkiye olarak gittiğimiz her yere adalet götürüyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde bu kutlu yürüyüşe devam edeceğiz. Bu aziz ve necip millet, tarih boyunca tüm dünyada adaleti ve huzuru hâkim kılmak için mücadele etmiştir. Bugün de aynı amaç uğruna canımızı dişimize takarak mücadelemize devam ediyoruz. Birileri okyanus ötesinden, binlerce kilometre mesafeden gelerek bölgemizde bir takım müdahaleler gerçekleştiriyor. Burada ne işiniz var? Sınırınız mı var, kan bağınız mı var? Sebebini çok iyi biliyoruz. İçinde Suriye’nin de bulunduğu bu kıta sahanlığında 100 trilyon dolara yakın petrol zenginlikleri ve doğalgaz rezervleri bulunuyor. Oradaki doğal zenginliğin peşindeler. Başta Amerika olmak üzere bölgeye gelen batılı güçler aynı kaygı içerisindeler. Bizim ise burada bulunma sebebimiz belli. Tarih boyunca gittiğimiz yerlere ne için gittiysek şu anda Suriye’ye gidiş sebebimiz de aynı. Biz kan ve gözyaşı ile dolan bu yerlere huzuru ve güveni getirmek için gidiyoruz. Bunu güçlü olmazsak nasıl yapabiliriz? Çok şükür eski Türkiye artık geride kaldı. Artık her gün daha da büyüyen ve güçlenen bir Türkiye var. Daha da güçlü olacağız” 
Konuk, Türkiye’nin; 2017 yılının ilk çeyreğinde 5.3, ikinci çeyreğinde 5.4, üçüncü çeyreğinde 11.1 ve dördüncü çeyrekte 7.3, ortalama olarak da 7.4’lük büyüme kaydettiğini ifade etti. Bu büyüme rakamlarıyla Türkiye'nin, 2017 yılında G20 ülkeleri arasında birinci sıraya yükseldiğini belirtti. Konuk, konuşmasını şöyle sürdürdü:
''Reel olarak büyüdük ve büyümeye de devam edeceğiz. Ülkemizin hemen yanı başında meydana gelen onca hadise asla tesadüf değildir. Batılı güçlerin burada Türkiye’yi de içine alan geniş bir coğrafyada bir takım hesapları var. O yüzden Sayın Cumhurbaşkanımıza arkası kesilmeyen saldırıların altında bu hesaplar yatıyor. Çünkü bu ülke başsız kalırsa onlar için Türkiye ile oynamak daha kolay olacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AB, NATO veya dost bildiklerimizin saldırılarını bertaraf ediyoruz. Bunu sağlam siyasi bir duruşla başarıyoruz. İnşallah Türkiye daha çok büyüyecek ve daha çok güçlü olacak. Tabi bu büyüme ve gelişme ile Karaman da büyüyecek. Güçlü ve gelişmiş bir Karaman için teşkilatımız birlik ve beraberlik içinde çalışmalarına devam ediyor, 2019'a hazırlanırken çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız.''

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Karaman haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Karaman haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde AK Partili Konuk: Yatırımlar Karaman'a büyük değer katacak haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı