MARDİN HABERLERİ

AK Partili Çelik’ten Cumhuriyet Bayramı Mesajı

IHA
29.10.2015 - 10:43Son Güncelleme :

AK PARTİ MARDİN MİLLETVEKİLİ ADAYI SÜLEYMAN ÇELİK, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYINLADI.

IHA

AK Parti Mardin milletvekili adayı Süleyman Çelik, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Mesajında, birlik ve beraberlik vurgusu yapan Çelik, yeni ve güçlü bir Türkiye için Kurtuluş savaşındaki dayanışma ruhu ile hareket edilmesi gerektiğini belirtti. Çelik, şunları kaydetti:
“Cumhuriyet, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır. Bölünmez bütünlüğümüze, demokrasimize, Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı tüm değerlere sahip çıkalım. Cumhuriyetin bugün bizleri ulaştırdığı seviye, hepimize heyecan ve ümit vermeli, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeli, milletçe bağımsız yaşama azmimizi yenilemelidir. Bu anlamlı günde, millet olarak hep beraber el ele kenetlenelim. Bir olalım, diri olalım. Komşularımızda yaşanan karışıklık ve savaşlar büyük bir mutabakat ve dayanışma örneği ile kurduğumuz Cumhuriyetimizin önemini bir kez daha vurgulamaktadır. Türkiye’de yaşayan ve bu toprakları vatan olarak gören her kesim bizim kardeşimizdir. Bu topraklarda yaşayan herkesin inanç özgürlüğünün, can ve mal güvenliğinin ve geleceğinin en büyük teminatı 92 yıllık Cumhuriyetimizdir. Türkiye Cumhuriyeti çağdaş ve demokratik, hukukun üstünlüğünün hakim olduğu sosyal bir devlet olarak yoluna devam edecektir. Birlik ve berberlik içinde olmamız, istikrar ve güven ortamını kalıcı kılacak bu da ekonomik gelişmişlik ve ileri demokrasi hedeflerimize ulaşmamızı hızlandıracaktır. Bu duygu ve düşüncelerle bizlere Cumhuriyetimizi ve bu güzel vatanımızı armağan eden, ülkemiz ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, gazilerimize minnet ve şükran duygularımı sunarken, Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 92.yıldönümünü kutluyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden AK Partili Çelik’ten Cumhuriyet Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 10 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Partili Çelik’ten Cumhuriyet Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı