NEVŞEHİR HABERLERİ

AK Parti Milletvekili Adayı Gizligider:

IHA
30.10.2015 - 13:08Son Güncelleme :

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI GİZLİGİDER, ÜLKEMİZİN İSTİKRARA İHTİYACI VAR DEDİ

IHA

AK Parti Nevşehir 3. Sıra Milletvekili Adayı Av. Ebubekir Gizligider 1 Kasım seçimleri öncesinde açıklamalarda bulundu.
AK Parti Nevşehir 3. Sıra Milletvekili Adayı Ebubekir Gizligider 1 Kasım seçimlerinin önemine değinirken bu seçimin bir kişinin, bir partinin seçimi olmayacağını devletin bekasının seçimi olacağının altını çizdi. Gizligider, "Öncelikle 1 Kasım seçimlerinin hayırlı olmasını diliyorum. 1 Kasım inşallah 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızdan sonra yeniden demokrasi bayramı olmasının arzu ediyoruz. Elbette biz AK Parti milletvekili adayı olarak geçmişte de dört yıl görev yapmış bir milletvekili olarak bu memlekete AK Parti’nin hizmet ettiğini söylemek istiyorum. Hem de öyle hizmetlerde etti ki 2002 hatırlarsanız bizlerin partisi iktidara geldiği süreçte inanılamayacak hizmetleri, hayal dahi edilemeyecek hizmetleri bir bir yaptık. Hastaneleri tutun, hızlı trenler, yollar ve daha sayamayacağımız bir çok hizmeti yaptık. Geçmişe baktığımızda gerçekten çok önemli bir 12 yıl yaşadık. Elbette bu 13 yılın son iki yılında iç ve dış dinamikler tarafından ülke kaosa götürülmek istendi. Belli bir algı operasyonu 7 Haziran seçimlerinde kısmen de olsa başarılı oldu. Ancak bu süreç yani 7 Haziran sonrasında ki süreç halkımız tarafından son derece doğru takdir edildiğini düşünüyorum. Geldiğimiz seviye itibarıyla 8 Haziran sabahı Türkiye’de kimse mutlu değildi. Herkes tedirgindi. Kim hangi partiden olursa olsun hangi meslek grubundan olursa olsun, işçisi, çiftçisi, memuru, öğrenci herkes tedirgindi. Ve hep birbirimize şunu sorduk? Şimdi ne olacak. Geçilen bu dört aylık süreçte ne yazık ki bir siyasi parti genel başkanı daha seçim akşamı çıkıp ben bu işte yokum demesi ve ne zaman seçimse o zaman olsun demesi ondan sonra işleri adeta rayından çıkarttı. AK Parti olarak daha sonra CHP ile bir şekilde koalisyon arayışına girdik ama başta eğitim olmak üzere birkaç konuda çok ağır çok farklı değişik düşüncelerimiz, birbirine uyuşmayan düşüncelerimiz koalisyon yapmamıza engel oldu. Ve ilk gün haydi seçime diyenlere gelin seçim hükümeti kuralım dediğimizde yine aldığımız cevap bildiğiniz gibi hayır oldu. Tüm bunları bir araya getirirsek ülkemizin siyasi bir kaostan çıkması için şuanda dört beş ayda yaşadığımız ve bundan sonrası için tedirgin olduğumuz yeniden bir istikrar sağlanamazsa ekonomik kaostan çıkmak için hepsinden önemlisi güvenlik itibarıyla Türkiye’de ki istikrarın kaybolmasının ardından birileri kafalarını çıkartmaya başladı. Hepimizi tehdit eden hepimizi sıkıntıya sokan hepimizi üzen terör haberlerini yeniden almaya başladık. Şimdi bunların hepsinin üzerine gidiliyor ve daha fazlası seçimlerden sonra gidilecek. Bunların olabilmesi için tek başına iş başına bir hükümetin gelmesi gerekiyor’’ diye konuştu. AK Parti Nevşehir Milletvekili Adayı Ebubekir Gizligider, AK Parti’nin Nevşehir’de neler yaptığını Nevşehirlilerin çok iyi bildiğini kaydederken şu ifadelere yer verdi;
"AK Parti’nin Nevşehir’de ne olduğunu hemşerilerimiz çok iyi biliyor. Nereden biliyor? Köprülü kavşaklardan biliyor, TOKİ’lerden biliyor, hastanelerden biliyor, duble yollardan biliyor, sıcak asfaltlardan biliyor, günlük hayatında ki 12 yıldan beri değişen ve olumlu yönde giden değişikliklerden biliyor. Çiftçiler desteklerden biliyor. Bir çok kurum vasıtasıyla yapılan ve keza gelirinde ki artıştan biliyor. Yıllardan beri bekleyen büyük projelerin hayata geçmesinden biliyor. İşte bu yüzden Nevşehir AK Parti’yi hizmet noktasında son derece iyi tanır. Şimdi AK Parti yenilenerek geliyor. Allah’ın izniyle asgari ücretlisinden, emeklisinden, taşeron işçisinden, çiftçisinden, gençlerden tutunda çok ciddi ve çok büyük desteklerle inşallah bu sürece girmeye çalışıyoruz. Milletimiz tarafından son dört ayın iyi değerlendirildiğini düşünüyorum. İyi gözlemlendiğini düşünüyorum. Şuana kadar sahadayız ve aldığımız geri dönüş bu şekilde. Ve bunların hepsinin hayra vesile olacağını düşünüyorum. Be seçim ne benim seçimim ne diğer arkadaşlarımın seçilmesi, ne MHP’de ki arkadaşlarımızın seçimi, ne de CHP’deki arkadaşlarımızın seçilip seçilmeme meselesi değil. Bu seçim bir kişi seçimi de değil. Aslında bu seçim bize göre parti seçiminin ötesine geldi. Şuanda devletimizin bekası söz konusu. İnanın ki devletimizin üzerinde kara bulutlar gezdirmeye çalışan ciddi mahlüler ortaya çıktı içte ve dışta. Elbette bunların hepsinin üstesinden gelebilmek için alışkın olduğumuz, ekonomik yapının alışkın olduğu, piyasaların alışkın olduğu, günlük hayatımızda hepimizin alışkın olduğu iktidara acilen ivedilikle ihtiyacımız var. Önümüzü görmeye acilen ihtiyacımız var. 8 Kasım sabahı birbirimize bakarak şimdi ne olacak dediğimiz bu süreci 2 Kasım itibarıyla yaşamak istemiyoruz. Şuanda mesele bir parti seçiminin üzerinde devletin bekasının seçimi ve ülkemize son iki üç yıldır yaşatmak istedikleri sıkıntıları aşmasının zamanı diye düşünüyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden AK Parti Milletvekili Adayı Gizligider: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 13 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Milletvekili Adayı Gizligider: haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı