ADANA HABERLERİ

AK Parti’li Ünüvar: "Gençliğe Yatırım, Geleceğe Yatırımdır"

IHA
29.10.2015 - 09:36Son Güncelleme :

AK PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ PROF. DR. NECDET ÜNÜVAR,GENÇLİK VE EĞİTİM MERKEZİ'Nİ ZİYARET ETTİ.

IHA

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, gençlere yapılan yatırımın geleceğe yatırım olduğunu söyledi.
Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk’le birlikte belediyeye bağlı Gençlik ve Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden Ünüvar, öğrencilerle sohbet etti, onlara nasihatlarda bulundu. Ünüvar ve Öztürk, öğrencilere, belediye tarafından temin edilen üniversiteye hazırlık kitapları dağıttı.
Ünüvar, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, her şeyin başının eğitim, eğitimin başının da kitap olduğunu belirterek, "O yüzde kitabı baştacı etmek lazım. Kitabı baştacı yapan öğrenci başarılı olur, kitabı baştacı yapan öğretmen başarılı olur, kitabı baştacı yapan siyasetçi başarılı olur" dedi.
Eğitimin, ülkelerin kalkınmasında en önemli faktör olduğuna dikkat çeken Ünüvar, "Gelişmiş ülke ile gelişmemiş ülke arasındaki farkı belirleyen temel unsur eğitimdir. Daha eğitimli toplumlar, daha ileri giderler. O yüzden eğitime önem vermek lazım, eğitimi desteklemek lazım" diye konuştu.
Son yıllarda hayatımıza giren akıllı telefonlarla insanların dijital çağın esiri olmakla karşı karşıya kaldığını ifade eden Ünüvar, şunları söyledi:
"Akıllı telefonlarımıza ciddi ölçüde zaman harcıyoruz. Ama zamanımızın bir kısmını da kitaba harcamamız lazım. İleri toplumlar, en çok kitap okuyan toplumlardır. Eğitimli bir toplum olmak zorundayız. Bugün bu Gençlik ve Eğitim Merkezi’ne yapılan yatırım, sadece size yapılan yatırım değildir, ülkenin geleceğine yapılan yatırımdır. Çünkü bu ülkeyi ileride sizler en güzel şekilde yöneteceksiniz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden AK Parti’li Ünüvar: "Gençliğe Yatırım, Geleceğe Yatırımdır" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 09 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti’li Ünüvar: "Gençliğe Yatırım, Geleceğe Yatırımdır" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı