EDİRNE HABERLERİ

AK Parti Edirne İl Kongresi

AA / Cihan Demirci
18.01.2015 - 15:16Son Güncelleme :

- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati: - "Eski Türkiye'de maaşını neredeyse alamayacak memurlar vardı. Hastaneye gittiğinde doktor bulamayan, ilacını alamayan insanlar vardı. Eski Türkiye'de yollar yoktu, yolsuzluklar vardı"

AA / Cihan Demirci

EDİRNE (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, "Eski Türkiye'de maaşını neredeyse alamayacak memurlar vardı. Hastaneye gittiğinde doktor bulamayan, ilacını alamayan insanlar vardı. Eski Türkiye'de yollar yoktu, yolsuzluklar vardı" dedi.

Nebati, Mimar Sinan Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Edirne 5. Olağan İl Kongresi'nde, AK Parti'nin Türkiye'nin gelişimi için emin adımlar attığını söyledi. AK Parti ile Türkiye'de, milletin, sözü, talebi ve beklentisinin hakim olduğunu belirten Nebati, şöyle konuştu:

"AK Parti milletten aldığı destekle yola çıktı. AK Parti yola çıkarken eski Türkiye'de yolsuzluklar vardı, eski Türkiye'de arsızlıklar vardı, eski Türkiye'de enflasyon vardı, eski Türkiye'de maaşını neredeyse alamayacak memurlar vardı. Hastaneye gittiğinde doktor bulamayan, ilacını alamayan insanlar vardı. Eski Türkiye'de yollar yoktu, yolsuzluklar vardı. Eski Türkiye'de insanlar birbirine güvenmiyordu, Türkiye'de insanlar arasında neredeyse selam kesilmişti. Eski Türkiye'de bombalar patlıyordu, insanlar çocuklarını askere göndermek istemiyorlardı. Aileler okula başlayan çocuğuna komşusunun kitaplarını alıyordu. Eski Türkiye'de bir somunu bile alamayan boynu bükük babalar vardı."

Nebati, Türkiye'nin AK Parti iktidarıyla birçok sorunu ortadan kaldırdığını ve insanların istediğine daha kolay erişebildiğini dile getirdi.

-"Umut arttıkça Türkiye'nin gücüne güç katılıyor"

Nebati, Türkiye'nin AK Parti'yle yeniden ayağa kalktığını vurguladı. AK Parti'nin ülkenin her yerinde teşkilatlandığını, bunun da milleti yüreklendirdiğini belirten Nebati, şöyle devam etti:

"Umut arttıkça Türkiye'nin gücüne güç katılıyor. AK Parti yola çıkarken 12 yıldır hepsini tek tek yaptı. Şimdi yüzümüz ak. AK Parti yaptığı işlerle Türkiye'nin yolunu açtı. Dünyaya örnek olacak işler yaptık. Hastanelerde koğuş sisteminden tek kişinin yattığı içerisinde banyosu, tuvaleti olan oda sistemine geçildi. Hastaneye giden bir insan, 'Ben insanım, ben birinci sınıf vatandaşım' diyecek olgunluğa ve güce kavuştu. Hangi alana el atarsanız atın. Ulaşım, içişleri, vakıflar, dışişleri, milli eğitim nereye el atarsanız atın, her yerde ama her yerde Türkiye ayağa kalktı. Türkiye ayağa kalkmaya devam ediyor. Zilletten izzete kadar olan ayağa kalkışımız Recep Tayyip Erdoğan, genel başkanımız, cumhurbaşkanımız sayesindedir."

Nebati, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu coğrafyada, Gazze, Filistin, Suriye, Halep, Şam ve Myanmar'daki mağdur ve mazlumların da sesi olduğunu dile getirdi.

Nebati, Erdoğan'ın Türkiye'yi sadece coğrafyasında değil dünyada ayağa kaldırdığını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden AK Parti Edirne İl Kongresi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ocak 2015 tarihinde saat 15 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Edirne İl Kongresi haberi güncellenecektir.

EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:38
 • Guneş
  08:28
 • Öğle
  13:21
 • İkindi
  15:39
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı