İZMİR HABERLERİ

Aile hakları semineri verildi

DHA
28.04.2017 - 12:05Son Güncelleme :
DHA

ÇİĞLİ Belediyesi ile Cevdet İnci Eğitim Vakfı'nın işbirliği ile düzenlenen ve toplumu bilinçlendirme amacıyla yapılan eğitim seminerleri düzenli aralıklarla devam ediyor.

Çiğli Belediyesi'nin bireylerin daha sağlıklı ve bilinçli bir yaşam oluşturmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği panellerin bu hafta ki konusu "Ailenin korunması ve kadın hakları konusunda farkındalık yaratmak" oldu. Çiğli Belediyesi konferans salonunda düzenlenen panelde katılımcılar kadına şiddet konusunda bilgilendirilirken şiddet gören kadınlarımızın yasal olarak sahip olduğu haklar ve yapılması gerekenler masaya yatırıldı. Panelin açılış konuşmasında söz alan Avukat Cenal Saygı ailenin korunması ve şiddetin önlenmesinin önemine vurgu yaptı. Avukat Saygı kadına yönelik şiddetin tanımını yaparak, şiddetin sadece fiziksel olmadığını; sözlü, cinsel, sosyal, ekonomik ve psikolojik-duygusal şiddet gibi farklı türler içerdiğini söyledi. Panelde söz alan Avukat Uluğ İlve Yücesoy ise “Hakkını bilen kadın sağlıklı, mutlu aile ve toplum için şarttır. Her geçtiğimiz gün kadına yönelik şiddet artıyor. Toplumun her kesiminden kadın şiddete uğruyor. Mutlu bir toplum yaratmanın temeli mutlu ailedir" dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Aile hakları semineri verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 12 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aile hakları semineri verildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı