KAYSERİ HABERLERİ

AGÜ ile Hasçelik Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında işbirliği protokolü

DHA
16.11.2017 - 16:36Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - ABDULLAH Gül Üniversitesi (AGÜ) ile Hasçelik Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında lisans ve lisansüstü öğrencilere, doktora ve lisansüstü tezleri ile lisans bitirme ödevlerini, Ar-Ge konularında ve Ar-Ge projeleri temelinde yapma imkanı sağlanacak.

Protokol, AGÜ Sümer Kampüsü’nde Rektörlük Senato salonunda düzenlenen toplantıda, Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ile Hasçelik Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş. CEO’su Necmettin Baktır arasında imzalandı.

Rektör Sabuncuoğlu imzaladıkları protokole ile üniversitemin Teknoloji Transfer Ofisi’nin Hasçelik Kablo Sanayi ortak projeler yürüteceğini, bu projelerin Ar-Ge ekseninde gerçekleştirileceğini söyledi.

Yapılan işbirliği ile lisans ve lisansüstü öğrencilere, doktora ve lisansüstü tezleri ile lisans bitirme ödevlerini, Ar-Ge konularında ve Ar-Ge projeleri temelinde yapma imkanı sağlanacağını belirten Sabuncuoğlu, Hasçelik Kablo Sanayi şirketinin de üniversitenin bilgi, deneyim ve kaynaklarından faydalanabileceğini kaydetti.

Öğrencilere staj imkanının da sağlanacağını dile getiren Sabuncuoğlu, ayrıca birlikte dış kaynaklar tarafından finanse edilen (TEYDEB, TUBİTAK, SANTEZ, FP7, H2020) projeler yapacaklarını ifade etti.

Şirketin faaliyet alanları hakkında bilgi veren Hasçelik Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş. CEO’su Necmettin Baktır da Abdullah Gül Üniversitesi ile imzaladıkları işbirliği protokolünün hem üniversiteye hem de şirketlerine katkı sağlayacağını ifade etti.

Baktır, üniversite öpretim elemanlarına sanayi tecrübesi kazandırılması amacıyla, şirketin Ar-Ge Merkezinde çalışma ve araştırma yapma imkanı bulabileceklerini dile getirdi.

Toplantıya AGÜ’den Rektör Yardımcıları, Dekanlar ve Bölüm Başkanları ile Hasçelik Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den üst düzey yöneticiler katıldı.

 

 

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde AGÜ ile Hasçelik Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında işbirliği protokolü haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

17 Haziran 2018, Pazar
 • İmsak
  03:15
 • Guneş
  05:06
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  16:39
 • Akşam
  20:12
 • Yatsı
  21:55
Sayfa Başı