AĞRI HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi sevinci

DHA
26.05.2018 - 09:33Son Güncelleme :
DHA

Servet ARSLAN / AĞRI, (DHA)-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ağrı’ya verdiği Tıp Fakültesi müjdesi, Bakanlar Kurulu kararının ardından 25 Mayıs 2018 tarih ve 30431 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

 

Resmi Gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararının ardından yazılı bir açıklama yapan İbrahim Çeçen Üniveritesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Ağrı'nın en önemli sorunlarından biri olan sağlık sorunlarının giderilmesine yönelik atılan bu adımın çok anlamlı olduğunu ifade etti. Rektör Karabulut, Ağrı'nın ve üniversitenin çehresini değiştirecek ve sağlık alanındaki ihtiyaçların mahallinde giderilmesine vesile olacak Tıp Fakültesin en kısa sürede eğitim öğretim faaliyetlerine başlaması için daha çok çalışacaklarını belirtti. Tıp fakültesinin kurulmasındaki desteklerinden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Bakanlar Kurulu Üyelerine, Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı Sayın Prof.Dr.Yekta Saraç’a ve YÖK Üyelerine teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Karabulut, Tıp Fakültesinin Ağrı’ya, vatandaşlarımıza ve üniversiteye hayırlı olmasını diledi.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi olarak Ağrı’nın ve bölgenin ihtiyaçlarına ve dinamiklerine göre yeni fakülte, enstitü, yüksekokul ve araştırma merkezleri kurduklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Karabulut, üniversitemizin vizyonu doğrultusunda aynı azim ve kararlıkla yoluna devam edeceğini sözlerine ekledi.

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi sevinci haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı