AĞRI HABERLERİ

Ağrı’daki Oryantasyon Eğitimi Tamamlandı

IHA
27.10.2015 - 09:40Son Güncelleme :

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNE YENİ KAYIT YAPTIRAN ÖĞRENCİLER İÇİN İKİ HAFTA SÜREN ORYANTASYON EĞİTİMİ, TAMAMLANDI.

IHA

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesine yeni kayıt yaptıran öğrenciler için iki hafta süren oryantasyon eğitimi tamamlandı.
Üniversitenin Eğitim Öğretim Komisyonu Başkanlığı’nca, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Polat’ın koordinatörlüğünde hazırlanan 64 saatlik oryantasyon eğitimi Öğretim Görevlisi Candan Koçak tarafından verildi. Düzenlediği oryantasyon eğitimi ile bölge üniversiteleri içinde bir ilki gerçekleştiren üniversite, bünyesindeki fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulunda eğitim öğretim hayatına başlayan 3 bin 500 birinci sınıf öğrencisi ile hocalarını bir araya getirdi. Oryantasyon eğitimde konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Polat, başarıya dair tecrübelerinden bahsederek, öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.
Öğrencilerin Ağrı’ya ve üniversiteye kolay adapte olabilmeleri, haklarını ve sorumluluklarını bilerek nitelikli bir öğrencilik geçirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen eğitimde, henüz genç bir eğitim yuvası olan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nin sahip olduğu modern yerleşkede öğrencilerin nasıl vakit geçirebileceği, genel itibariyle üniversitenin ve akademik kariyer basamaklarının ne olduğu ve öğrencilerin hedeflerine nasıl ulaşabilecekleri hakkında bilgi verildi.
Oryantasyon eğitimi kapsamında seminer veren Öğretim Görevlisi Candan Koçak, “Bu eğitimle öğrencilik hayatınızın niteliğini artırmak, mevcut haklarınız ile sorumluluklarınızı hatırlatarak olası itilaf durumlarını çözüp sizlerin zarar görmesini engellemek, en önemlisi daha etkin ve verimli bir öğrenim hayatı gerçekleştirmenizi sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.
Düzenlenen 32 oturum, bölüm hocalarının iş olanakları hakkında bilgi vermesi, soru ve cevaplarla karşılıklı sohbet havasında gerçekleşti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ağrı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ağrı ilinden Ağrı’daki Oryantasyon Eğitimi Tamamlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 09 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ağrı’daki Oryantasyon Eğitimi Tamamlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı