ADIYAMAN HABERLERİ

Adıyaman Müftülüğü Muharrem Ayı Münasebetiyle Aşure Dağıttı

IHA
26.10.2015 - 16:28Son Güncelleme :

ADIYAMAN MÜFTÜLÜĞÜ TARAFINDAN BİNLERCE KİŞİYE MUHARREM AYI NEDENİYLE AŞURE DAĞITILDI

IHA

Adıyaman Müftülüğü ve Yenipınar Cami tarafından Muharrem Ay’ı nedeniyle aşure dağıtıldı.
Adıyaman Demokrasi Parkı’nda öğle namazının ardından binlerce kişiye kazanlar doluşu aşure dağıtıldı. Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan etkinliğe Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Milletvekili Salih Fırat, AK Parti İl Başkanı Seyfettin Bilen, kurum ve kuruluş müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Aşure dağıtımından önce günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yapan Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, Kerbela ve Muharrem Ayı’ndan bahsederek, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.
Öztürkçü, “ Kerbela’yı anlamak, Kerbale’dan ayrılık, gayrılık değil, birlik ve beraberlik çıkarmaktır. Kerbela’dan kin, nefret değil, sevgi, muhabbet ve hoşgörü devşirmektir. Kerbela’yı anlamak Hz. Hüseyin gibi davranmak, onun gibi yaşamaktır. Kerbela’yı anlamak, yeni Kerbela’lar yaşanmaması için bu acı hadiseden dersler ve ibretler çıkarmaktır. Ne yazık ki İslam dünyasında, hala Kerbela’yı doğru anlamayanlar, ısrarla Kerbela’yı günümüze taşımaktadır. Ne yazık ki bu günde Kerbela’da ki zalimler gibi yaşayan zalimler var; Müslüman kanı akıtanlar var” ifadelerini kullandı.
Açılış konuşmasının ardından Adıyaman Müftü Yardımcısı Musa Çiftçi tarafından dua edilerek aşure dağıtıldı. Protokol üyeleri aşureleri kendileri vatandaşlara dağıttı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Adıyaman Müftülüğü Muharrem Ayı Münasebetiyle Aşure Dağıttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 16 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adıyaman Müftülüğü Muharrem Ayı Münasebetiyle Aşure Dağıttı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı