Bitlis Haberleri

BİTLİS HABERLERİ

  Adilcevaz’da kurum amirleri ve muhtarlarla toplantı

  DHA
  14 Mart 2017 - 10:27Son Güncelleme : 14 Mart 2017 - 10:28

  Adilcevaz’da kurum amirleri ve muhtarlarla toplantı

  Salih BEŞKARDEŞ/ADİLCEVAZ (Bitlis), (DHA)-BİTLİS’in Adilcevaz İlçesinde Vali Ahmet Çınar başkanlığında istişare toplantısı yapıldı. Vali Çınar, kamu hizmetlerinin verimli ve etkin bir şekilde kullanılması gerektiğini belirtip, muhtarala düşen görevleri anlattı.

  İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde yapılan toplantıda Bitlis Valisi Ahmet Çınar, kurum amirleri, mahalle ve köy muhtarları ile bir araya geldi. Bitlis Valisi Ahmet Çınar, yaptığı konuşmada kamu hizmetlerinin daha etkin ve verimli kullanılması gerektiğini belirterek, "Bizlerin en önemli görevi vatandaşlarımıza hizmet etmektir. İnsana hizmet çok önemli bir görevdir. Dolayısıyla bizlerin insanlara hizmet etmekten, Adilcevaz’a ve Bitlis’e hizmet etmekten başka bir işimiz yok. Çünkü bizler insanların hizmetkârıyız. Yapacağımız çalışmalarla kamu hizmetlerinin etkin ve verimli şekilde yerine getirilmesi ve vatandaşlarımızın tüm kurumlarımızdan mutlu ve huzurlu bir şekilde ayrılmalarını sağlamalıyız" dedi.

  Vali Çınar, terörün bitirileceğini de belirterek, "Aynı zamanda tüm muhtarlarımıza çok önemli görevler düşmektedir. Çünkü muhtarlar devletin en ücra köşelerine hizmet götüren kamu görevlileridir. Mahallelerimizde ve köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın sıkıntılarının muhtarlarımız tarafından tespit edilerek çözülmesi noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Köy ve mahallelerimizde yaşanan her olayın bizlere ulaştırılması noktasında muhtarlarımızın yapmış olduğu görev çok önemlidir. Çünkü mahallerimizde ve köylerimizde yaşanan sıkıntıların kamu kurumlarımıza, bizlere ulaştırılması sorunları en kısa sürede çözecektir. Aynı zamanda bölge halkına ve çocuklarımıza yön verecek ve doğru yolu gösterecek olan sizlersiniz. Eğer çocuklarımızı İslami terbiye ile yönetemezseniz ve onlara doğru yola gösteremezseniz çocuklarımız bize, vatanına, milletine düşman olur. Devlet olarak kadınlarımıza, gençlerimize ve çocuklarımıza önem veriyoruz ve önem vermek zorundayız. Terörle devlet olarak ciddi mücadele içerisindeyiz. Bu konuda kesinlikle kararlıyız ve bu terörü bitireceğiz. Biz istiyoruz ki anneler ağlamasın, kimse çocuklarımızı dağa götürmesin. Kimse annelerimizi, yavrularımızı gözü yaşlı bırakmasın. Kimse huzurumuzu bozmasın. Kim bizim huzurumuza, vatanımıza, milletimize ve çocuklarımıza kastediyorsa onlar bizden değildir"dedi.  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  BitlisBugün8 ºCKısa Sağınak Yağışlı
  • Perş7 ºC
  • Cuma6 ºC
  • Cmts8 ºC
  • Pazr8 ºC
  • Pzts7 ºC
  • Salı6 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı