ADANA HABERLERİ

Adana'dan Kerkük'e yardım

DHA
28.03.2016 - 16:01Son Güncelleme :

Adana'dan Kerkük'e yardım

DHA

TÜRK Kızılayı ve Adana Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle, Irak'ın Kerkük kentinin Tuzhurmatu bölgesinde yaşayan Türkmenlere yardım TIR'ı gönderildi.
Temel ihtiyaç maddelerini taşıyan TIR'ın uğurlanmasında konuşan Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, terörü, savaşı ve her türlü şiddeti lanetlediklerini söyledi. Şiddet ortamından en fazla masum insanların zarar gördüğünü ifade eden Saygılı "İnsanlık barış ve kardeşlik içinde yaşamalı. Zarar gören, hayatını kaybeden sivillerin savaş ve terörde suçu nedir? Halkımız bu konularda çok duyarlı. Türk Kızılayı olarak masum insanlar için halkımızın ve Adana Büyükşehir Belediyesinin duyarlılığı ile oluşturulan yardımlarla çatışmanın devam ettiği sınır ötesine yardımlarımız devam ediyor" dedi. Gönderdikleri yardım TIR’ıyla, bölgede ateş altındaki masum insanlara 'yalnız değilsiniz' mesajının verildiğini kaydeden Saygılı, gösterilen duyarlılıktan dolayı Adana Büyükşehir Belediyesi’ne de teşekkür etti.
Türk Kızılayı Adana Şubesi aracılığıyla yardımda bulunmak isteyen vatandaşların 0322 457 19 23 numaralı telefonu arayabileceği belirtildi.

ADANA,(DHA)
EŞ(28.3.2016 FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Adana'dan Kerkük'e yardım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 16 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adana'dan Kerkük'e yardım haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı