ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Adana’da Bisiklet Çalıştayı yapıldı

DHA
27.05.2018 - 11:23Son Güncelleme :
DHA

ADANA,(DHA)- ADANA Büyükşehir Belediyesi ile Mimarlar Odası Adana Şubesi tarafından “Bisiklet Kenti Adana” için bir süredir ortak yürütülen “İki Teker Adana” başlıklı çalışmalar ‘Adana’da Bisiklet Çalıştayı’ ile devam etti.
Adana Büyük Sürmeli otelinde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Ozan Tüzün, “Mimarlar Odası Adana Şubesi olarak, mimarlar topluluğumuzun mesleki alanları içindeki kent sorunları hakkında, çözüm odaklı öneriler geliştirilmesini topluma hizmet olarak gören bir politika anlayışındayız. Kente dair önerilerin gerçekleştirilmesinde sivil toplum örgütlerinin bilinçli, kuvvetli ve sürekli takipleri gerekmektedir. Ayrıca, kent problemlerinin çözümünde,  kent halkı ve sivil toplum örgütlerinin bilinçli, kuvvetli ve sürekli değerlendirmelerinin yerel yönetimler üzerindeki yönlendirme etkisini  de son derece değerli buluyor ve destekliyoruz” dedi.
BİSİKLET ÇEVRE VE GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ YAPMAZ
Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sinan Gül ise, “Bisiklet kullanımının artırılması şehrimiz ve ülkemiz için, başta karbon salınımından kaynaklanan kirliliğin azaltılmasının yanı sıra sağlık ve ekonomik yönünden de oldukça önemli olduğunu düşünüyoruz. Bisiklet kullanımı eğlenceli, çevre dostu, hızlı ve pahalı olmayan bir aktivitedir. Çevre ve gürültü kirliliği yaratmadığından günümüz ulaşım modellerinin temel ögelerinden biri haline gelmiştir. Bu sebeple bisiklet kullanımı bütün dünyada özellikle şehir içi ulaşımı yaygınlaşmaya başlamıştır” diye konuştu. Günün sonunda masalardan gelen raporlar forum da tartışıldı ve eylül, ekim aylarında yeniden buluşmak dilekleriyle sona erdi. Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir’inde destek verdiği ‘Adana’da Bisiklet Çalıştayı’ çerçevesinde farkındalık yaratma amacıyla, Adana’daki bisiklet derneklerinin rehberliğinde Ulucami mevkinden başlayan şehiriçi bisiklet turu yapıldı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Adana’da Bisiklet Çalıştayı yapıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı