NİĞDE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

“Acil Çağrıların Karşılanması ve İletişim Teknikleri” Konferansına Yoğun İlgi

DHA
02.03.2018 - 15:32Son Güncelleme :
DHA

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE Ömer Halisdemir Üniversitesi Niğde Zübeyde Hanım Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Niğde Valiliği 112 Acil Çağrı Merkezi iş birliğiyle düzenlenen “Acil Çağrıların Karşılanması ve İletişim Teknikleri” konulu konferans yoğun ilgi gördü.
Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi Salon 1071’de düzenlenen etkinliğe; Niğde Vali Yardımcısı Ekrem Aylanç, Rektör Vekili Prof. Dr. İlyas Gökhan, akademik ve idari personel, 112 Acil Çağrı Merkezi çalışanları ile çok sayıda öğrenci katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Ekrem Aylanç “Çağrı merkezine gelen aramalarda olay harici konuşanlar, gürültülü yerlerden arayanlar, farklı kurumlarla görüşmek isteyenler, hızlı, şiveli ya da kekeleyerek konuşanlar, çok hasta veya yaşlı olup derdini rahatlıkla ifade edemeyenler olabilir. Bu durumlarda 112 Acil Çağrı Merkezi çalışanlarına büyük sorumluluklar düşmektedir” dedi.
112 Acil Servis Merkezi çalışanlarının, dinleme becerisi, empatik yaklaşım ve hızlı koordinasyon yeteneğine sahip olması gerektiğinin belirten  Aylanç, iyi iletişim kurabilen, zamanı iyi yöneten, sabırlı, disiplinli ve planlı çalışanların, sorunları azaltacağını kaydetti.
Açılış konuşmasının ardından Niğde Zübeyde Hanım Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğretim elemanı Öğr. Gör. Mehtap Şahingöz Tahta, “Acil Çağrıların Karşılanması” konulu sunumuyla, İletişim Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Işıl Horzum, “Etkili İletişim Teknikleri” konulu sunumuyla, Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Suat Kılıçarslan ise “Stres ve Öfke Yönetimi, Çatışma ve Çözüm Yolları” konulu sunumuyla; acil çağrı ve yardım hizmeti, çağrı alıcıların ve yönlendiricilerin görevleri ile sorumlulukları, iletişimin temel ögeleri, iletişim çeşitleri, empati, algı ve iletişim engelleri, stres, öfke ve sonuçları, iş yaşamında stresin yeri ve öfke kontrolü gibi konularda bilgiler verdi.
Büyük beğeni toplayan konferans sonunda, Niğde 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü İzzet Gebelek tarafından konuşmacılara teşekkür belgesi takdimi gerçekleştirildi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde “Acil Çağrıların Karşılanması ve İletişim Teknikleri” Konferansına Yoğun İlgi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı