ADANA HABERLERİ

Acıbadem’de Doğuma Hazırlık Kursları

IHA
03.07.2015 - 11:40Son Güncelleme :

ACIBADEM ADANA HASTANESİ'NDE "DOĞUMA HAZIRLIK KURSLARI" YAZ AYLARINDA DA DEVAM EDİYOR.

IHA

Acıbadem Adana Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Cansun Demir ile Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Özlem Alkaya tarafından uygulamaya alınan ‘Doğuma Hazırlık Kursları’ yaz aylarında da ara vermeden devam ediyor.
Yeni dönem doğuma hazırlık kursları için Acıbadem Adana Hastanesi konferans salonunda buluşan anne adaylarına bebek yıkama eğitimi veren Sorumlu Hemşire Fatma Şahin, bebeklerin doğduktan sonra hemen yıkanmaması gerektiğini söyledi. Şahin, “Bebeğiniz doğumu sırasında bazen bir miktar kan ya da dışkı bulaşmış olabilir. Eğer öyle ise sadece bulaşık olduğu yerleri ve başını yıkayın. Bebeğinizi doğduktan sonraki ilk birkaç gün yıkamanızı önermiyoruz” dedi.
SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ OLARAK GÖRÜYORUZ
Eğitimler sırasında anne adaylarının sorularını yanıtlayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Cansun Demir ise, düzenledikleri doğuma hazırlık kurslarının herhangi bir beklenti karşılığında yapılmadığını söyleyerek bunun sosyal sorumluluk projesi kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini anlattı. Amaçlarının ülkemizde giderek artan sezaryen oranlarının azaltılmasına katkıda bulunmak olduğunu belirten Prof. Demir, “Bizler hekim olarak hastalarımız için eğer olumsuz bir durum yok ise normal doğumu öneririz. Fakat son yıllarda tüm dünyada ve ülkemizde sezaryen oranlarının arttığını görüyoruz. Bu nedenle hastaların normal doğum konusunda bilinçlendirilmeleri için çaba sarf ediyoruz” dedi.
HER GÜN AYRI BİR UZMAN EĞİTİM VERİYOR
Acıbadem Adana Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Özlem Alkaya da bir hafta süren kurs boyunca hastanede görevli uzmanların her gün ayrı bir eğitim verdiğini anlatarak, “Düzenlediğimiz bu kurslarda anne adaylarına öncelikle kendi vücutlarını tanımayı, normal doğumda ağrı ile nasıl başa çıkabileceklerini, doğum egzersizleri ve gevşeme tekniklerini,anestezi yönetmelerini, hamilelik dönemi diyet ve beslenme yöntemlerini, oluşabilecek psikolojik değişimleri, bebek bakımını ve emzirme tekniklerini öğretmeyi amaçlıyoruz” dedi.
Hastanelerinin konferans salonunda düzenledikleri kursların periyodik olarak tekrarlandığını ve herhangi bir ücrete ya da şarta tabi olmadığını söyleyen Alkaya, kurs sonunda katılımcılara birer sertifika takdim ettiklerini de sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Acıbadem’de Doğuma Hazırlık Kursları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Acıbadem’de Doğuma Hazırlık Kursları haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Nisan 2018, Pazar
 • İmsak
  04:22
 • Guneş
  05:49
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  16:25
 • Akşam
  19:26
 • Yatsı
  20:47
Sayfa Başı