KAYSERİ HABERLERİ

AB Hibe Programları Kayseri Valiliği’nin Öncelikli Hedefleri Arasında

IHA
27.10.2015 - 10:16Son Güncelleme :

KAYSERİ

IHA

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Avrupa Birliği (AB) Hibe Programları’nın Kayseri Valiliği’nin öncelikli hedefleri arasında olduğunu belirterek, 2002 yılından bugüne kadar 361 projeye 51 milyon 961 bin 482 Türk Lirası hibe alındığını açıkladı.
Vali Düzgün, yaptığı açıklamada, hem il hem de bölgesel kalkınmayı sağlamak adına yürütülen çalışmalar kapsamında AB Hibe ve Destek programlarından da yararlanıldığını söyledi. Hibe programlarının eğitim, öğretim ve gençlik projeleri ile birlikte aktif istihdamın sağlanması, sürdürülebilir kalkınma programları gibi önemli projelerle kurumlar ve sektörler arasında işbirliğine imkân tanıdığını ifade eden Vali Düzgün, AB hibe ve destek programları ile birlikte Türkiye’de önemli bir proje hazırlama ve uygulama kültürünün geliştiğine işaret ederek, programlardan en iyi şekilde yararlanmanın Kayseri Valiliği’nin öncelikli hedefleri arasında yer aldığını belirtti. AB Hibe Programlarının ve diğer fonların, yerel ve ulusal düzeydeki projelere önemli katkılar sağladığını kaydeden Vali Düzgün, “Kayseri’de 2002 yılından bugüne kadar Aktif İstihdam Tedbirleri, Sivil Toplumun Desteklenmesi, Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi ile Kadın İstihdamının desteklenmesi, Genç İstihdamının Desteklenmesi ve İnsan hakları gibi 28 ayrı programdan toplam 361 projenin hayata geçirildiğini ve 51 milyon 961 bin 482 Türk Lirası hibenin sağlandığı” bilgisini verdi. Vali Orhan Düzgün, valilik bünyesinde hizmet veren Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezi ile ORAN Kalkınma Ajansı tarafından değişik zamanlarda düzenlenen bilgilendirme ve yönlendirme eğitimlerinin devam ettiğini belirterek, bu eğitimlerle daha fazla proje üretebilmenin önünün açılacağını dile getirdi.
Vali Düzgün, hem ülkenin hem de bölgenin fon kapasitesinin daha üst seviyelere çıkması için daha etkin içeriklere sahip projelerin geliştirilmesi gerektiğini vurgulayarak, yeni projelerle birlikte kalkınma hızının artacağına inandığını da sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden AB Hibe Programları Kayseri Valiliği’nin Öncelikli Hedefleri Arasında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 10 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AB Hibe Programları Kayseri Valiliği’nin Öncelikli Hedefleri Arasında haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı