Ankara Haberleri

ANKARA HABERLERİ

  500 bin liralık soygun

  04 Nisan 2012 - 00:00Son Güncelleme : 03 Nisan 2012 - 20:25

  Çayyolu Mahallesi’nde bulunan MM Gold Kuyumculuk’dan 500 bin lira değerinde altı kilo altın çalan hırsızlar kayıplara karıştı.

  KASA fareleri, Çayyolu Köyiçi olarak bilinen Çayyolu Mahallesi’nde bulunan MM Gold Kuyumculuk’dan 500 bin lira değerinde altı kilo altın çaldı. Önceki gece kuyumcunun yanındaki mutfak dolapları satışı yapan dükkanın arka penceresinden giren kasa fareleri, beton duvarı deldikten sonra çelik kasayı oksijen kaynağıyla kesti. Hırsızlar asansör kasanın içerisinde bulunan altınları tablalarıyla birlikte çalarak kayıplara karıştı.

  İkinci kez soyuldu

  Dükkan sahibi Selami Gültekinoğlu, dört ay önce de hırsızların dükkanın arka duvarını delerek, kasayı oksijen kaynağıyla kestikten sonra 600 bin lira değerinde altın çaldığını belirtti. Gültekinoğlu, 47 yıllık kuyumcu olduğunu ifade ederek, “Ulus’ta yıllarca esnaflık yaptım. Başıma böyle bir olay gelmedi. İki buçuk yıldır Çayyolu’nda esnaflık yapıyorum ve dükkanım iki kere soyuldu. Hırsızların bir an önce bulunmasını istiyorum” dedi.  Ankara Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ve Olay Yeri İnceleme Ekipleri de kuyumcuda incelemelerde bulundu. Ekipler, dükkanda bulunan güvenlik kamerası kayıtlarını incelemek üzere alırken, geniş çaplı soruşturma başlattı.

  Etiketler:
  AnkaraBugün14 ºCAçık
  • Cmts12 ºC
  • Pazr14 ºC
  • Pzts15 ºC
  • Salı14 ºC
  • Çarş11 ºC
  • Perş11 ºC

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı