SAMSUN HABERLERİ

40 Bin Öğrenciye Deprem Eğitimi Verilecek

IHA
28.10.2015 - 16:30Son Güncelleme :

"AFETE HAZIR OKUL" PROJESİ KAPSAMINDA SAMSUN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE AFET VE ACİL(AFAD) DURUM SAMSUN İL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA DEPREME KARŞI ÖĞRENCİLERİN BİLİNÇLENDİRİLMESİ KONUSUNDA PROTOKOL İMZALANDI.

IHA

"Afete Hazır Okul" projesi kapsamında Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Afet ve Acil Durum(AFAD) Samsun İl Müdürlüğü arasında depreme karşı öğrencilerin bilinçlendirilmesi konusunda protokol imzalandı.
"Afete Hazır Okul" projesi kapsamında 2015-2016 eğitim-öğretim yılında 40 bin öğrenciye deprem bilinci kazandırılması amaçlanıyor. Ayrıca "Afete Hazır Okul" projesiyle; afet ve acil durumların neden olduğu zararların önlenmesi, tehlike ve risklerin önceden tespiti, depremden korunma konusunda öğrencilerin yanında öğretmen ve velilerin de eğitilmesi, deprem anında ve sonrasında toplumun nasıl davranması konusunda farkındalık oluşturulması hedefleniyor.
"Afete Hazır Okul" projesi protokol imza töreni Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı. Törene, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, AFAD Samsun İl Müdürü Erkan Koparmal, öğrenci ve vatandaşlar katıldı. Törende AFAD bünyesindeki deprem simülasyon aracı, AFAD bilgilendirme aracı ve diğer AFAD araçları hazır bulundu. Vali Şahin ve Başkan Yılmaz törenden önce AFAD araçlarını gezerek yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra Vali Şahin ve Başkan Yılmaz ve İl Mili Eğitim Müdürü Aytekin Girgin deprem simülasyon aracına bindi. Ardından "Afete Hazır Okul" projesi protokol imzaları atıldı.
"DEPREM SİMÜLASYON ARACININ İLKİ BİZDE"
İmza töreninden sonra kısa bir açıklama yapan Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Afete Hazır Okul projesiyle öğrencilerimiz deprem konusunda bilinçlenecek. Deprem simülasyon aracından 3 adet üretildi. İlki bize gönderildi. Bu eğitimden 40 bin öğrenci, öğretmen ve veli yararlanabilecek" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden 40 Bin Öğrenciye Deprem Eğitimi Verilecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 16 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 40 Bin Öğrenciye Deprem Eğitimi Verilecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı