İZMİR HABERLERİ BORNOVA HABERLERİ

300 öğrenci dokunarak öğrendi

DHA
10.04.2018 - 10:33Son Güncelleme :
DHA

BORNOVA Belediyesi'nin Dost Bilim Evi- Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi'nde popüler bilim kulüpleri etkinlikleri devam ediyor. Sekizer haftalık periyotlarda gerçekleşen eğitimlerden dönem sonuna kadar 300 öğrenci yararlanacak. Bu bilim serüveninde katılımcılar Astronomi, Biyoloji, Fizik, Kimya ve Robot Bilim alanlarında çalışmalar yürütecek.

Bornova Belediyesi Dost Bilim Evi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi'nde, öğrencilerin dokunarak, hissederek ve deneyerek doğadaki olguları keşfetmeleri, altında yatan bilimsel bilgileri öğrenmeleri amaçlandı. 28 Şubat 2018'de başlayan ve 8 hafta sürecek olan eğitimler, 21 Nisan'da tamamlanacak. Yıl içinde 4 dönem halinde yapılan kurslardan bahar dönemi için 300 öğrenci yararlanırken kurs sonunda öğrencilere katılım belgesi verilecek. Haftada 2 gün 2 saat şeklinde Mevlana Kültür Merkezi’nde verilen eğtimlerden 6., 7. ve 8'inci sınıf öğrencileri yararlanabiliyor. Astronomi, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Robot Bilim

alanlarında düzenlenen kulüplereğ verilen temel bilim etkinlikleri 16 kişilik laboratuvarlarda ve atölyelerde gerçekleştirilecek.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bornova haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bornova haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde 300 öğrenci dokunarak öğrendi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı