İSTANBUL HABERLERİ

3. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi

AA / Gökhan Yılmaz
25.02.2016 - 22:48Son Güncelleme :

- Elazığ Belediye Başkanı Yanılmaz: - "Kentsel dönüşüm, rantsal dönüşüme dönmemeli. Belediyeler, vatandaşlar, inşaat firmaları kentsel dönüşümden kar beklememeli. Kentsel dönüşüm olası depreme karşı vatandaşlarımızı korumak için güvenli binaların yapılmasıdır"

3. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi
AA / Gökhan Yılmaz

İSTANBUL (AA) - Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, "Kentsel dönüşüm, rantsal dönüşüme dönmemeli. Belediyeler, vatandaşlar, inşaat firmaları kentsel dönüşümden kar beklememeli. Kentsel dönüşüm olası depreme karşı vatandaşlarımızı korumak için güvenli binaların yapılmasıdır" dedi.

Bu yıl 3.'sü düzenlenen "Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi", Şişli Marriot Otel'de yapıldı.

Kongreye konuşmacı olarak katılan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, kentsel dönüşümün rantsal dönüşüme dönmemesi gerektiğini söyledi.

Yanılmaz, "Belediyeler, vatandaşlar, inşaat firmaları kentsel dönüşümden kar beklememeli. Kentsel dönüşüm olası depreme karşı vatandaşlarımızı korumak için güvenli binaların yapılmasıdır" ifadesini kullandı.

Kentsel dönüşüm çalışmalarında vatandaşı her aşamada bilgilendirmenin önemine değinen Yanılmaz, "Elazığ’da 23 hektar büyüklüğünde, 8 mahallede bunu yapıyoruz. Her aşamayı vatandaşla paylaşıyorsanız kentsel dönüşüme ikna etmek kolay oluyor. Vatandaş, her aşamasında şeffaf davranılan dönüşüm projelerine canı gönülden katılıyor" diye konuştu.

Elazığ'da yürüttükleri sosyal projelere değinen Yanılmaz, şunları anlattı:

"Toplu ulaşımın üniversite öğrencilerine ücretsiz olduğu tek iliz. Öğrenciler adına bu bedeli biz ödüyoruz. Ayrıca engelli vatandaşlarımız için seyir teraslı Kültür Parkı’nı hizmete sunduk. ‘Anne Üniversitesi’ adlı projemizle 2,5 ay boyunca kadınlarımıza aile içi iletişim dersleri veriyoruz. ‘Hayır Çarşısı’ projemizle ihtiyacı olan vatandaşlarımıza kontörlü kartlar vererek alışveriş yapmalarını sağlıyoruz. Türkiye’de tamamen elektrikle çalışan otobüsleri ilimizde hizmete alacağız. Bu amaçla 15 otobüslük sözleşme imzaladık. Ayrıca büyük tematik parklar yaparak şehir kalitesini artıracağız.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden 3. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 22 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 3. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı