ARDAHAN HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

2'nci ÜNİDAP toplantısı ARÜ’de gerçekliştirildi

DHA
12.10.2017 - 11:18Son Güncelleme :
DHA

Deniz BAŞLI/ARDAHAN (DHA)-Ardahan Üniversitesi’nin dönem başkanlığını yürüttüğü ÜNİDAP (DAP Üniversiteler Birliği) genel değerlendirme toplantısı Ardahan Üniversitesinde gerçekleştirildi.
     Ardahan Üniversitesi Rektörlük Binası Senato Odası’nda Ardahan Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Mehmet Biber başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya: Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Cebeci, Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Olgun, Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdüllatif Düzer, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversiteleri Öğretim Üyeleri Doç Dr. Mucip Genişel, Yrd. Doç. Dr. Harun Güney, Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir ile ÜNİDAP yetkilileri katıldı.
    Toplantının açılış konuşmasını yapan ARÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, eniversitenin ÜNİDAP’ın dönem başkanı olmasından ve toplantının gerçekleşmesinden dolayı memnuniyetini belirterek şunları söyledi:
    "Memleketimize, ülkemize, milletimize ve bölge üniversitelerimize, bölgenin kalkınmasına hayırlı sonuçlar oluşturacak bu toplantının sürekliliğinin devamının ve değerli çıktılarının oluşması için de hepinizin katkılarının çok önemli olduğunu vurgulamak isterim. Bölgemizde altmış yıllık üniversitelerimiz var. Artık geleneğini oluşturmuş üniversitelerimiz var. Biz yeni üniversiteler olarak özellikle Erzurum Atatürk Üniversitesi, Elazığ Fırat Üniversitesi, Malatya İnönü Üniversitesi, Kars Kafkas Üniversitesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi gibi kadim üniversiteler bu konuda bize yol gösterici olacak. Bundan sonraki çalışma gruplarımızda bu kadim üniversitelerin altyapı imkanları ve akademik tecrübelerinden faydalanacağız. Bu tecrübeler bizim için çok değerli bir hazinedir.  Biz de bu hazinelerden genç üniversiteler olarak faydalanmanın arayışı içerisinde olacağız. Bizde bu heyecan var."
    Açılış konuşmasının ardından Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Proje Koordinatörü İhsan Karataylı katılımcılara ‘‘Üniversite Sanayi İş Birliği ve Bölgesel Teknoloji Transfer Ofisi’’ adlı bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından katılımcılar bir önceki toplantıda alınmış olan kararları genel bir değerlendirmeye alarak bazı maddelerde mutabakata vardılar. Toplantının ardından Üniversite yerleşkesi  içerisinde yer alan Hoca Ahmet Yesevi Camii’sine ait kütüphane açılışı gerçekleştirilerek konuklara aşure ikramında bulunuldu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde 2'nci ÜNİDAP toplantısı ARÜ’de gerçekliştirildi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ARDAHAN NAMAZ VAKİTLERİ

09 Aralık 2018, Pazar
 • İmsak
  05:43
 • Guneş
  07:15
 • Öğle
  12:07
 • İkindi
  14:26
 • Akşam
  16:47
 • Yatsı
  18:14
Sayfa Başı