ŞIRNAK HABERLERİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Şırnak’ta Coşkuyla Kutlandı

IHA
29.10.2015 - 14:23Son Güncelleme :

ŞIRNAK’TA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI NEDENİYLE KAPALI SPOR SALONUNDA TÖREN DÜZENLENDİ.

IHA

Şırnak’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kapalı spor salonunda tören düzenlendi.
Törene, Vali Ali İhsan Su, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, askerler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının okunmasından ardından konuşan Vali Su, cumhuriyetin 92’nci yıldönümünü büyük bir coşku ve heyecan ile kutladıklarını belirtti. Su, “Tarihten günümüze her zaman insanlığın yüce değerlerinin yanında olmuş ve insanı yaşat ki devlet yaşasın düşünce ve inancıyla yoğrulmuş yüce Milletimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 29 Ekim 1923’te ilanı ettiği cumhuriyetle umudun, inancın, kardeşliğin birlik ve beraberliğin temellerini yeniden oluşturmuştur. Milletimiz sahip olduğum sağlam karakter ve inancı geçmişten günümüze aktardığı ve yaşattığı çeşitli gelenek ve görenekleri ve her zaman dimdik ayakta kalmasını sağlayan birlik ve beraberliği ile her türlü zorluğun üstesinden gelmiştir ve gelmeye devam edecektir. Yüce milletimiz içerden ve dışarıdan, ülkemizi ve milletimizi bölüp parçalamak, huzurunu ve güvenliğini yok etmek isteyenlere karşı geçmişte olduğu gibi bugünde, yarında gerekli cevabı verecektir. Çünkü bizler ülkemizin doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle bir ve beraberiz. Bizler bin yıldır bu topraklarda aynı kader çizgisinde birleşmiş, tasada, kıvançta, inançta aynı değerleri paylamış bir milletiz. Bu bakımdan ülkemizde yaşayan her bir vatandaşımız, Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesi üstüne çıkarmak ve gelecek nesillerimize daha huzurlu, daha zengin, daha güzel bir ülke bırakmak için çok çalışmaya devam edeceğiz. Bizim en çok ihtiyaç duyduğumuz şey, çalışmaktır” dedi.
Tören, günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin ardından, düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şırnak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şırnak ilinden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Şırnak’ta Coşkuyla Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 14 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Şırnak’ta Coşkuyla Kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı