Ankara Haberleri

ANKARA HABERLERİ

  192 metreyle Ankara’nın en yüksek binası olacak

  07 Şubat 2012 - 00:00Son Güncelleme : 06 Şubat 2012 - 18:52

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından temeli atılan Türk Telekom’un yeni genel müdürlük binası 192 metreyle Başkent’in en yüksek binası olacak.

  2013 yılında tamamlanması planlanan yeni genel müdürlük binasının,     modern tasarımı, akıllı bina teknolojisi ve doğa dostu yenilenebilir enerji kaynakları özellikleriyle Ankara’nın sembol binalarından olması hedefleniyor.
  Temel atma törenine Bakan Yıldırım’ın yanı sıra Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, PTT Genel Müdürü Osman Tural, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Türk Telekom CEO’su Gökhan Bozkurt katıldı. Bakan Yıldırım, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin 1,5 asırlık iletişim haberleşme kuruluşu olan Türk Telekom’un yeni genel müdürlük binasının Ankara’nın en yüksek binası olacağını söyledi.
  Gözü yükseklerde
  Temelini attıkları binanın açılışını da beraber yapmayı temenni eden Yıldırım, “Türk Telekom’a da yakışan budur. Türkiye’nin en köklü, en eski iletişim kurumlarından biri olan Türk Telekom’un, belli ki gözü yükseklerde” dedi. Yıldırım, şöyle devam etti:
  “Doğrusu bu güzel, akıllı, fiyakalı binada, daha çok güzel hizmetleri Türk Telekom, 1,5 asırdır verdiği gibi yeni bir anlayışla vermeye, geliştirmeye devam edecektir. Bu proje Altındağ’a çok yakışacak. Gelişmek, geleneklerini koruyarak değişmek demektir. Bunu en güzel şekilde Altındağ ilçesi yapıyor. Gelenekle geleceği bir arada buluşturan böyle bir projenin de bu ilçe sınırlarında olması çok güzel oldu.”
  Etiketler:
  AnkaraBugün10 ºCParçalı Bulutlu
  • Pzts7 ºC
  • Salı8 ºC
  • Çarş11 ºC
  • Perş14 ºC
  • Cuma11 ºC
  • Cmts8 ºC

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı