Gündem Haberleri

GÜNDEM

  16C’deki baba

  Hürriyet Haber
  17 Ocak 2014 - 01:16Son Güncelleme : 16 Ocak 2014 - 21:04

  KANADA’da yaşayan Shanell Mouland’in tamamen iletişime kapalı olan otizmli kızı Kate (3), bindiği uçakta annesine bir ilki yaşattı.

  Küçük kız hayatında ilk kez, yanındaki 16C numaralı koltuğa oturan ABD’li Eric Kunkel ile iletişim kurdu. Kate, “Babacağım” dediği adamın yolculuk boyunca da kolunu sıktı. Kuntel de küçük kızla yakından ilgilendi. Yolculuğun ardından anne Mouland, bloğunda, “16C’deki Baba” başlıklı bir mektup yayınladı. Mouland, mektubunda şöyle dedi:

  Mektupla teşekkür

  “1850 sefer sayılı uçuştaki 16C numaralı koltuğun sahibi Sevgili Baba. Adını bilmiyorum ama Kate uçuş boyunca sana ‘Babacığım’ diye hitap ederken onu hiç düzeltmedin. Rahatsız olduğun için yerini değiştirebilirdin. Onu görmezden gelebilirdin. Bana ‘Çocuğuna hâkim ol’ diyebilirdin. Ama yapmadın. Kate ile sohbet ettin. Kate’in şimdiye kadarki en başarılı uçak yolculuğunu geçirmesini sağladığın için teşekkür ederim.”

  FACEBOOK ARKADAŞI

  Kate’in annesi Shanell’in yazdığı mektup, internette fenomen oldu. Mouland ile ‘baba’ Kunkel şimdilerde Facebook arkadaşı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı