BURSA HABERLERİ

100 koyunla başladı şimdi 700 koyuna bakıyor

DHA
29.03.2017 - 15:29Son Güncelleme :
DHA

BURSA, (DHA) – BURSA’nın Kestel ilçesinde geçen yıl 100 adetle Romanov cinsi koyun yetiştiriciliğine başlayan Mustafa Aydın’ın çiftliğindeki koyunların sayısı 700’e ulaştı. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Bursa İl Koordinatörlüğü Aydın’ın çiftliğine giderek koyunlar hakkında bilgi aldı.

Geçtiğimiz yıl Ukrayna'dan ithal ettiği 100 adet Romanov cinsi koyunları Kestel Gölbaşı’ndaki çiftliğinde yetiştirmeye başlayan Mustafa Aydın, 1 yıl içinde koyun sayısını 700’e çıkardı. Aydın’ın getirdiği koyunları yerinde görmek isteyen Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Bursa İl Koordinatörlüğü ekipleri çiftliğe giderek Aydın’dan bilgi aldı. Bir yıldır bu işle uğraştığını dile getiren Aydın, “100 koyun ile işe başladım ve şu an da işletmem yaklaşık 700 koyuna ulaştı. Koyunlar 13 yıl yaşıyor ve yılda 2 kez doğum yapıyor. Her doğumda ortalama 2-3 kuzu veriyor. Bu koyunların iklim sorunu yok.” dedi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Bursa İl Koordinatörü Ömer Berksun ise, “Romanov koyunu yetiştiriciliği bereketli bir kazanç kapısı. Türkiye’nin kırmızı et arzı konusunda yeni işletmelere ihtiyacı var.” Şeklinde konuştu.FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden 100 koyunla başladı şimdi 700 koyuna bakıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 15 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 100 koyunla başladı şimdi 700 koyuna bakıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı