GeriFutbol Webo: 'Fenerbahçe'den ayrılmamın nedeni...'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Webo: 'Fenerbahçe'den ayrılmamın nedeni...'

Webo: 'Fenerbahçe'den ayrılmamın nedeni...'

Galatasaray'a attığı 2 golle yıldızlaşan Osmanlıspor'un tecrübeli santrforu Pierre Webo, Fenerbahçe'den ayrılma sebebi ile ilgili ilginç ifadeler kullandı.

Osmanlıspor-Galatasaray maçında 2 golle yıldızlaşan Pierre Webo Radyospor'a önemli açıklamalarda bulundu.

Radyospor'da Orkun Yazgan ile Başka Futbol Yok programına konuk olan yıldız oyuncu Pierre Webo: "Ankara'da iklimin zor olduğunu söylemek gerek. Burada sosyal hayatım Türk kültürü ile devam ediyor. Osmanlıspor için ilk başta bir adaptasyon sorunu yağadığımı söyleyebilirim. Büyük bir takımdan, Fenerbahçe'den geldiğim için adaptasyon problemim oldu. Osmanlıspor farklı bir kulüptü ve adaptasyon süreci gerekliydi. Şu an için her şey yolunda. Tamamen atlattım o süreci ve her şey iyi gidiyor." dedi.

"KAZANMAYI HAK ETTİK"
Galatasaray maçında attığı 2 golle gecenin kahramanı olan Webo, "Sizin de gördüğünüz gibi çok fazla gol fırsatımız vardı. Böyle bir maçta 1 puanla yetindik ama kazanmayı hak etmiştik. Benim için Galatasaray'a karşı iyi oynayıp 2 gol atmak kariyerim adına çok iyi bir gelişmeydi. Biz takım olarak saha üzerinde daha iyiydik" diye konuştu.

"FENERBAHÇE'DEN AYRILIŞIM BİRAZ KAZA GİBİYDİ"
Fenerbahçe'den ayrılış sürecinden bahseden Webo, şunları söyledi:

"Fenerbahçe'den ayrılışım biraz kaza gibiydi. Herkes bu şekilde düşünüyor. Kendimi gayet iyi hissediyordum ancak neden olduğunu bilmeden Fenerbahçe'den ayrıldım. Bundan dolayı adaptasyon sorunu yaşadım. Fenerbahçe'de gayet iyiydim ve oynayabilecek durumdaydım. Fenerbahçe'de görev yaptığım tüm sezonlarda, özellikle son sezonda şampiyonluğa büyük katkım olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe büyük kulüp, saygı duyuyorum. Bir karar aldılar ve bu kararın sebebini en iyi Allah bilir. Burada harika bir atmosfer var. Yöneticiler, başkan ve futbolcularla çok iyi ilişkiler kurdum. İstanbul benim çok sevdiğim bir yer ama şu an için Osmanlıspor'un başarısı için uğraşıyorum." 

Osmanlıspor'da takımın ağabeyi konumunda olduğunu belirten Webo, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Takım arkadaşlarım beni çok iyi dinliyorlar. Aramızdaki bu saygı, özellikle Mustafa Akçay hocamızın da katkılarıyla iyi bir tarafa gidiyor. Özellikle Avrupa Ligi'nde çok zor bir gruptan çıktık ve yolumuza devam ediyoruz. Aramızda çok iyi bir uyum var. Çok sayıda maç yaptık ve bunların arasından el birliğiyle başarıyla çıktık. Avrupa Ligi'nde Olympiakos ile eşleştik ve yolumuza mümkün olduğunca devam etmek istiyoruz. Birlikte iyi oynayan kompakt bir takımız. Bu şekilde sonuna kadar devam etmek istiyorum. Kişisel olarak burada elimden gelenin daha fazlasını veriyorum. Kariyerimde çıkabildiğim kadar en yükseğe çıkmak istiyorum. Futbolun içerisinde kalarak yaşantıma devam etmek istiyorum. Futbol benim işim, hayatım boyunca futbolla ilgilendim ve böyle devam etmek istiyorum. Türkiye'yi çok seviyorum. Burada her anlamda devam etmek neden olmasın."  (ajansspor.com)

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle