MENÜ

Fenerbahçe

Fenerbahçe ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fenerbahçe haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 134.448 Fenerbahçe haberi bulunmuştur.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Fenerbahçe Spor Kulübü, 1907 yılında kurulan Türk futbolu tarihi boyunca adını tüm milletlerce kabul ettirmiş en önemli kulüplerden biridir. Renkleri sarı-lacivert olan takım tüm spor dallarından Türkiye’de en fazla kupaya sahip olan takımdır.

Fenerbahçe’nin Resmi kuruluşu

II.Abdülhamit döneminin son günlerinin yaşandığı dönemde baskı rejimi azalmaya başlamış, bu azalma futbola da  yansımıştı. Takvim yapraklarının 1907 tarihini gösterdiği zamanlar da Türk gençlerinin futbola olan ilgileri artmış ve açıktan futbol oynamaya başlamışlardır.

Kuracakları takım hakkında fikir üretmeye başlayan Kadıköylü gençlerden Hariciye Nazırı Asım ve Server Paşa’ların torunu Londra Sefareti Başkatibi Nuri Bey’in oğlu Ziya Bey ile Harekat Ordusu Feriki Şevki Paşa’nın oğlu Ayetullah Bey ve de ünlü edebiyatçı Sami Paşazade Sezai Bey’in yeğeni Enver Bey, Necip Bey’in Moda Başpınar sokak 3 numaralı evde yaptıkları görüşme sonucu bazı neticelere vararak ortak kararlar aldılar. Aldıkları karar sonucu takımın maddi desteğini sağlayan ve dönemin zengilerinden olan Mühendis Nurizade Ziya Bey’e kulübün kurucu başkanlığını yapacaktı. Yine görüşmeler sonucu alınan kararda kurulacak takım adını oturdukları semtten alarak Fenerbahçe yapacaklar amblemini de Fenerbahçe Burnu’ndaki ışık saçan fenerden, formalarındaki renkleri ise Fenerbahçesi’ndeki papatyaların kıskançlık ve temizlik sembolü olan renklerinden yani sarı ile beyazdan alacaklardı.

Kulüp kısa sürede bir takım kurmuş içinde ki oyuncuları semtteki gençlerden oluşturmuştu. İkinci Meşrutiyet’in getirdiği olanaklardan olan dernek kurma serbestliği, İstanbul’da birçok Türk kulüp kurulmasına vesile oldu. Kulüp sayısında ki artış beraberinde İstanbul’da yeni bir lig kurulması ihtiyacını doğurmuştu. Bu nedenle o zamanlar ülkede resmi tatil günü olan Cuma günleri oynanacak lig olan, Cuma Ligi adıyla yeni bir lig kuruldu.

Kuruluşunun başında sarı-beyaz olan renklerini 1909 sonlarında sarı-lacivert olarak değiştirdi. 1909-1910 sezonuyla birlikte de İstanbul Futbol Ligi'ne katılmıştır. 1909-1910  sezonuyla birlikte İstanbul Futbol Ligi’ne katılmıştır.

Günümüzde Fenerbahçe-Galatasaray arasında ki ezeli rekabetler o zamanlara kadar da dayanıyordu. İki kulüp arasındaki rekabet, ilk defa 17 Ocak 1909 tarihinde Galatasaray Lisesi öğrencilerinin takımı ile yeni kurulmuş bir semt takımı maçı şeklinde başlamıştır.

Bu tarihten itibaren o dönemlerdeki şampiyonluklar genelde iki takım arasında paylaşılmaktaydı. Kadrosunu bünyesinde bulundurduğu gençlerle güçlendiren Fenerbahçe 1911 - 1912 liginde hiç yenilmeden şampiyon oldu. Şampiyonluğun en önemli yanı ise, Fenerbahçe’nin bu şampiyonluğu ile İngiliz ve Rum takımlarının şampiyonluklarının tamamen sona erdirmesi ve bu tarihten itibaren de Türk futbolunda şampiyonlukların artık Türk takımlarının olmasıydı. Bu şampiyonluk kulübün itibarını bir anda yükseltti, imkanlarını arttırdı. Altıyol’da bir kulüp lokali kiralandı, lokalin açılışı ile üye sayısı çoğaldı. Bu arada futbol dışında diğer spor dallarında da faaliyet gösterilmesine başlandığından, aynı yıl Fenerbahçe Futbol Kulübü olan adı, Fenerbahçe Spor Kulübü olarak değiştirildi. Kulübün kuruluş günü olarak Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın kulübü ziyaret tarihi olan 3 Mayıs kabul edilir.

1990-91 sezonunda Fenerbahçe'nin başına Hollandalı çalıştırıcı Guus Hiddink getirildi. O sezon Fenerbahçe için zorlu geçecekti. Fenerbahçe’nin kalecesi olan ve takım için hayati önem taşıyan kurtarışlar yapan Harald Schumacher sarılık geçirdi ve futbola ara vermek zorunda kaldı. Fenerbahçe’nin önemli oyuncularından olan Rıdvan Dilemen’nin de peşini sakatlıklar bırakmadı. Kulüp tarihinde ligde alınan en büyük yenilgi ise Aydınsporla oynanan ve 1-6 skorla biten maçtı. Buna karşın Basketbol Erkek Takımı şampiyonluğu bu tarihlerde elde etti.

GÜNÜMÜZDE SARI-LACİVERT

1998 yılında yapılan başkanlık seçimlerinde Aziz Yıldırım, bir oy farkla başkanlığa seçildi. Yıldırım, devamlı olan başarı için, kulüp ekonomisinin sağlam temellere dayanması gerektiğini düşünüyordu. Bu amaçla uzun vaade de planlar yaptı. Fenerbahçe Stadyumu olarak anılan stadyumun adını Şükrü Saracoğlu Stadı olarak değiştirdi. Türk tarihi boyunca ulusal olduğu kadar uluslarası başarılar elde edilmiştir. Fenerbahçe Spor kulübü günümüzde adını tarihe altın harflerle yazdırmış 4 büyük takımdan biridir.

Fenerbahçe Haberleri

Fenerbahçe sezonu açtı (FOTOĞRAFLAR)

Fenerbahçe sezonu açtı (FOTOĞRAFLAR)

Fenerbahçe sezonu açtı (FOTOĞRAFLAR)

27.6.2017İstanbul
Fenerbahçe sezonu açtı

Fenerbahçe sezonu açtı

Fenerbahçe, 2017-2018 sezonu hazırlıklarına akşam saatlerinde yaptığı idmanla başladı.

27.6.2017Futbol
Fenerbahçe sezonu açtı

Fenerbahçe sezonu açtı

Fenerbahçe sezonu açtı

27.6.2017Spor
Fenerbahçe sezonu açtı

Fenerbahçe sezonu açtı

Fenerbahçe sezonu açtı

27.6.2017İstanbul
Fenerbahçe Volkan Demirel ile anlaştı

Fenerbahçe Volkan Demirel ile anlaştı!

Fenerbahçe Kulübünün, milli kaleci Volkan Demirel ile sözleşme uzatma konusunda anlaştığı bildirildi.

27.6.2017Futbol
İşte yeni Fenerbahçenin fotoğrafları

İşte yeni Fenerbahçe'nin fotoğrafları

2017-18 sezonuna teknik direktör Aykut Kocaman ile girecek olan Fenerbahçe sezonu açtı! Basın karşısına geçen sarı-lacivertlilerde renkli görüntüler oluştu.

27.6.2017Futbol
Beşiktaştan Can Bartuya geçmiş olsun mesajı

Beşiktaş'tan Can Bartu'ya geçmiş olsun mesajı

Beşiktaş'tan Can Bartu'ya geçmiş olsun mesajı

27.6.2017İstanbul
Büyük sürpriz Lazar Markovic geri dönüyor..

Büyük sürpriz! Lazar Markovic geri dönüyor!..

Bir dönem Fenerbahçe forması giyen Markovic, sürpriz bir takımın listesine girdi.

27.6.2017Futbol
TFFden geçmiş olsun mesajı

TFF'den geçmiş olsun mesajı

TFF'den geçmiş olsun mesajı

27.6.2017İstanbul
Manuel Fernandesten flaş Fenerbahçe açıklaması

Manuel Fernandes'ten flaş Fenerbahçe açıklaması

Fenerbahçe'ye transfer olacağı iddia edilen eski Beşiktaşlı Manuel Fernandes, konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

27.6.2017Futbol
(Yeniden) Fenerbahçe Kulübünde bayramlaşma töreni yapıldı

(Yeniden) Fenerbahçe Kulübü'nde bayramlaşma töreni yapıldı

(Yeniden) Fenerbahçe Kulübü'nde bayramlaşma töreni yapıldı

27.6.2017İstanbul
F.Bahçenin çılgın transfer planı Ozan Tufan ve...

F.Bahçe'nin çılgın transfer planı! Ozan Tufan ve...

Yeni sezon için transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe'deki iki yıldız için karar verildi.

27.6.2017Futbol
Can Bartu hastaneye kaldırıldı

Can Bartu hastaneye kaldırıldı

Can Bartu hastaneye kaldırıldı

27.6.2017İstanbul
Efsane futbolcu Can Bartudan iyi haber geldi

Efsane futbolcu Can Bartu'dan iyi haber geldi

Fenerbahçe'nin ve Türk sporunun efsane ismi Can Bartu, geçirdiği rahatsızlık sonrası hastaneye kaldırıldı. Hem basketbol hem futbol milli takım forması giyen tek sporcu olan Bartu yoğun bakıma alındı. Efsanenin hayati tehlikesi olmadığı ifade edildi.

27.6.2017 Spor Arena
Fenerbahçede bayramlaşma töreni yapıldı

Fenerbahçe'de bayramlaşma töreni yapıldı

Fenerbahçe Kulübü'nün geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı.

27.6.2017Spor Arena
Fenerbahçe Kulübünde bayramlaşma töreni yapıldı

Fenerbahçe Kulübü'nde bayramlaşma töreni yapıldı

Fenerbahçe Kulübü'nde bayramlaşma töreni yapıldı

27.6.2017İstanbul
Evkur Yeni Malatyaspor Issiar Diayla anlaştı

Evkur Yeni Malatyaspor Issiar Dia'yla anlaştı

Spor Toto Süper Lig'in yeni takımı Evkur Yeni Malatyaspor, bir dönem Fenerbahçe’de de forma giyen 30 yaşındaki Issiar Dia'yla 3 yıllık sözleşme imzaladı.

27.6.2017Futbol
Evkur Yeni Malatyaspor Issiar Diayla anlaştı

Evkur Yeni Malatyaspor Issiar Dia'yla anlaştı

Evkur Yeni Malatyaspor Issiar Dia'yla anlaştı

27.6.2017Merkez
Olay sözler Sabri kalmalı ve G.Saraya hoca olmalıydı

Olay sözler! Sabri kalmalı ve G.Saray'a hoca olmalıydı!

Galatasaray'ın eski başkanlarından Duygun Yarsuvat, Futbol Arena'ya konuşurken, ses getirecek çarpıcı açıklamalarda bulundu. 2014-2015 yılları arasında 7 aylık bir dönem başkanlık koltuğunda oturan Duygun Yarsuvat, kendisinden sonra göre gelen Dursun Özbek'i adeta topa tuttu...

27.6.2017Futbol
Robin van Persieden boks şov

Robin van Persie'den boks şov!

Fenerbahçe'nin tecrübeli yıldızı Robin van Persie, boksa soyundu.

27.6.2017Spor Arena
Valbuena bastırdı... Ghezzal da geliyor

Valbuena bastırdı... Ghezzal da geliyor!

Fenerbahçe'de Rashid Ghezzal sesleri... Sarı-Lacivertli takım, Lyon ile sözleşmesi sona eren Cezayirli futbolcu Rashid Ghezzal'ı kadrosuna katmak için girişimlerde bulundu. Ancak bu transfer ile ilgili sürpriz bir gelişme yaşandı.

27.6.2017Futbol
Robin van Persieden boks şov

Robin van Persie'den boks şov!

Fenerbahçe'nin tecrübeli yıldızı Robin van Persie, boksa soyundu. Hollandalı oyuncu, boks idmanını sosyal medyada paylaşırken performansı, takipçilerinden tam not aldı.

27.6.2017Spor
Volkan Demirelde flaş gelişme İmza...

Volkan Demirel'de flaş gelişme! İmza...

Fenerbahçe'de tecrübeli kaleci ve kaptan Volkan Demirel'in takımda kalıp kalmayacağı soru işareti. Yönetim, önümüzdeki günlerde Volkan ile masaya oturacak ve şu teklifi iletecek...

27.6.2017Futbol
Fenerbahçe sil baştan 2018e damga vuracak değişim o kadro...

Fenerbahçe sil baştan! 2018'e damga vuracak değişim o kadro...

Fenerbahçe'de yeni sezonun kadrosu şekillenmeye başladı. Transfer gündemindeki isimlerle hedeflenen o kadro...

27.6.2017Spor Arena
İşte Fenerbahçenin yeni golcüsü Tangocu...

İşte Fenerbahçe'nin yeni golcüsü! Tangocu...

Sarı lacivertliler yeni sezona yepyeni bir kadroyla girecek. Yeni golcü de belli oldu. Fenerbahçe, uzaklardan getireceği golcüsü için harekete geçti.

27.6.2017Futbol
Transferin değişmeyen 11i

Transferin değişmeyen 11'i

Her transfer döneminde önemli yıldızlara talip oluyorlar ancak birinin alamadığını bir diğeri ertesi sezon kadrosuna katıyor. Scout sistemi bu kadar gelişmişken, her kulübün transfer komitesi ve sportif direktörleri dünyanın her köşesinde futbolcu izlerken Türk kulüplerinin aynı oyuncular etrafında dönmesi ise soruları da beraberinde getiriyor;

26.6.2017Futbol
Kocamanın planı hazır: 3D Fenerbahçe

Kocaman'ın planı hazır: 3D Fenerbahçe

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Aykut Kocaman, tatilini erken bitirip, ekibiyle birlikte yeni sezonun hazırlıklarına başladı. Kaybedilecek zaman olmadığını düşünen Kocaman, sezon hazırlıklarını 3 ana aşama üzerine yoğunlaştıracak.

26.6.2017Futbol
Valbuenadan veda mesajı

Valbuena'dan veda mesajı

Fenerbahçe'nin, Fransa Birinci Futbol Ligi'nin (Ligue 1) Olympique Lyon takımından kadrosuna kattığı Mathieu Valbuena, duygusal bir veda mesajı paylaştı.

26.6.2017Futbol
Cenk Gönen La Liga yolcusu

Cenk Gönen La Liga yolcusu

Galatasaray'da yıldızı parlayamayan deneyimli futbolcuya İspanya La Liga'dan sürpriz bir talip ortaya çıktı. Transfer ise Fenerbahçe'ye bağlı...

26.6.2017Futbol
F.Bahçeye Zlatan transferinde dev engel

F.Bahçe'ye Zlatan transferinde dev engel!

Fenerbahçe'nin transfer etmek istediği dünyaca ünlü yıldıza bir talip daha çıktı. Sarı-Lacivertliler'in rakibi İspanya devi Atletico Madrid...

26.6.2017Futbol
Fenerbahçe, sezonu yarın Samandırada açıyor

Fenerbahçe, sezonu yarın Samandıra'da açıyor

Fenerbahçe, sezonu yarın Samandıra'da açıyor

26.6.2017Merkez
Fernandao için flaş karar

Fernandao için flaş karar!

Fenerbahçe yönetimi, Jose Fernandao'yu takımda tutma kararı aldı.

26.6.2017Futbol
Fenerbahçe sezonu açıyor

Fenerbahçe sezonu açıyor!

Fenerbahçe Futbol Takımı, 2017-2018 sezonu hazırlıkları kapsamında yarın bir araya gelecek.

26.6.2017Futbol
Kafalar karışık Ciddi teklifler var...

Kafalar karışık! Ciddi teklifler var...

Geçtiğimiz günlerde dünya evine giren Simon Kjaer’in, geleceğiyle ilgili kafası karışık gözüküyor. Fenerbahçe’de Kocaman, Danimarkalı stoperin kalmasını istiyor. Diğer tarafta Avrupa’dan yıldız oyuncuya ciddi teklifler geliyor.

26.6.2017Spor Arena
Fenerbahçeyi bekliyor... Bonservisi elinde

Fenerbahçe'yi bekliyor... Bonservisi elinde!

Bonservisi elinde olan Kasımpaşa’nın eski oyuncusu Andre Castro, kendisiyle ilgilenen Fenerbahçe’nin resmi teklifini bekliyor.

26.6.2017Spor Arena
Söyleşinin kaynağı eksik

Söyleşinin kaynağı eksik

“DEV organizasyon öncesi açıklandı! Müthiş önlemler” başlıklı haber,  İstanbul’da yapılan Euroleague 2017 Final Four’un güvenliğini üstlenen Magus Güvenlik AŞ Genel Müdürü Atilla Akyürek ile söyleşiyi içeriyordu.

25.6.2017OkurTemsilcisi
Fenerbahçeden Doumbiaya çılgın teklif

Fenerbahçe'den Doumbia'ya çılgın teklif!

Transfer çalışmalarını sürdüren Fenebahçe, forvet hattını güçlendirmek için önemli adımlar atmaya hazırlanıyor.

25.6.2017Futbol
Benitez F.Bahçenin yıldızını istiyor

Benitez F.Bahçe'nin yıldızını istiyor!

Bir senelik düşüşün ardından tekrar Premier Lig'e yükselen Newcastle United, defans hattına Martin Skrtel'i istiyor.

25.6.2017Futbol
F.Bahçeye resmi Aatıf Chahechouhe teklifi

F.Bahçe'ye resmi Aatıf Chahechouhe teklifi!

Antalyaspor, Fenerbahçe’den ayrılması beklenen Aatif Chahechouhe'ya kanca attı. Yönetim, Sarı-Lacivertliler’e kiralama teklifinde bulunacak.

25.6.2017Spor Arena
Mersinde şeker tadında emniyet kemeri uygulaması

Mersin'de şeker tadında emniyet kemeri uygulaması

Mersin'de şeker tadında emniyet kemeri uygulaması

25.6.2017Mersin
Halkbank’ta Küba rüzgarı

Halkbank’ta Küba rüzgarı

Mavi-beyazlıların erkek takımı bu sezon Avrupa Şampiyonlar Liginde ülkemizi temsil edecek. Yönetim, iki kulvarda da iddialı bir ekip kurmak için çalışmalarını yürütüyor.

25.6.2017Ankara
Fenerbahçe yeni Niangını buldu

Fenerbahçe yeni Niang'ını buldu

Fenerbahçe bir yıldızın transferinde daha mutlu sona çok yaklaştı...

25.6.2017Futbol
Kocaman kararını verdi

Kocaman kararını verdi!

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman'dan sürpriz karar...

25.6.2017Futbol
Spor camiasından Ramazan Bayram Kutlamaları

Spor camiasından Ramazan Bayram Kutlamaları

Spor camiasından Ramazan Bayram Kutlamaları

25.6.2017İstanbul
Aziz Yıldırımdan Ibrahimovic operasyonu

Aziz Yıldırım'dan Ibrahimovic operasyonu!

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım gelecek sezon güçlü bir kadro için gözünü dünyaca ünlü yıldıza dikti.

25.6.2017Futbol
Dört düğün incelensin

Dört düğün incelensin

TBMM Başkanlığı adına subayların yargılandığı davaya katılma talebinde bulunan avukat Faik Işık, üçü darbe girişimi günü komutanların katılımıyla yapılan, biri ise 16 Temmuz’da planlanan dört düğünün incelenmesini istedi.

24.6.2017Gündem
Simon Kjaerden muhteşem düğün

Simon Kjaer'den muhteşem düğün

Fenerbahçe'nin Danimarkalı savunma oyuncusu Simon Kjaer, İtalya'da evlendi. 

24.6.2017Futbol

Yazar Sonuçları

Söyleşinin kaynağı eksik

Söyleşinin kaynağı eksik

“DEV organizasyon öncesi açıklandı! Müthiş önlemler” başlıklı haber,  İstanbul’da yapılan Euroleague 2017 Final Four’un güvenliğini üstlenen Magus Güvenlik AŞ Genel Müdürü Atilla Akyürek ile söyleşiyi içeriyordu.

25.6.2017Faruk BİLDİRİCİ