MENÜ

Fenerbahçe

Fenerbahçe ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fenerbahçe haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 146.352 Fenerbahçe haberi bulunmuştur.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Fenerbahçe Spor Kulübü, 1907 yılında kurulan Türk futbolu tarihi boyunca adını tüm milletlerce kabul ettirmiş en önemli kulüplerden biridir. Renkleri sarı-lacivert olan takım tüm spor dallarından Türkiye’de en fazla kupaya sahip olan takımdır.

Fenerbahçe’nin Resmi kuruluşu

II.Abdülhamit döneminin son günlerinin yaşandığı dönemde baskı rejimi azalmaya başlamış, bu azalma futbola da  yansımıştı. Takvim yapraklarının 1907 tarihini gösterdiği zamanlar da Türk gençlerinin futbola olan ilgileri artmış ve açıktan futbol oynamaya başlamışlardır.

Kuracakları takım hakkında fikir üretmeye başlayan Kadıköylü gençlerden Hariciye Nazırı Asım ve Server Paşa’ların torunu Londra Sefareti Başkatibi Nuri Bey’in oğlu Ziya Bey ile Harekat Ordusu Feriki Şevki Paşa’nın oğlu Ayetullah Bey ve de ünlü edebiyatçı Sami Paşazade Sezai Bey’in yeğeni Enver Bey, Necip Bey’in Moda Başpınar sokak 3 numaralı evde yaptıkları görüşme sonucu bazı neticelere vararak ortak kararlar aldılar. Aldıkları karar sonucu takımın maddi desteğini sağlayan ve dönemin zengilerinden olan Mühendis Nurizade Ziya Bey’e kulübün kurucu başkanlığını yapacaktı. Yine görüşmeler sonucu alınan kararda kurulacak takım adını oturdukları semtten alarak Fenerbahçe yapacaklar amblemini de Fenerbahçe Burnu’ndaki ışık saçan fenerden, formalarındaki renkleri ise Fenerbahçesi’ndeki papatyaların kıskançlık ve temizlik sembolü olan renklerinden yani sarı ile beyazdan alacaklardı.

Kulüp kısa sürede bir takım kurmuş içinde ki oyuncuları semtteki gençlerden oluşturmuştu. İkinci Meşrutiyet’in getirdiği olanaklardan olan dernek kurma serbestliği, İstanbul’da birçok Türk kulüp kurulmasına vesile oldu. Kulüp sayısında ki artış beraberinde İstanbul’da yeni bir lig kurulması ihtiyacını doğurmuştu. Bu nedenle o zamanlar ülkede resmi tatil günü olan Cuma günleri oynanacak lig olan, Cuma Ligi adıyla yeni bir lig kuruldu.

Kuruluşunun başında sarı-beyaz olan renklerini 1909 sonlarında sarı-lacivert olarak değiştirdi. 1909-1910 sezonuyla birlikte de İstanbul Futbol Ligi'ne katılmıştır. 1909-1910  sezonuyla birlikte İstanbul Futbol Ligi’ne katılmıştır.

Günümüzde Fenerbahçe-Galatasaray arasında ki ezeli rekabetler o zamanlara kadar da dayanıyordu. İki kulüp arasındaki rekabet, ilk defa 17 Ocak 1909 tarihinde Galatasaray Lisesi öğrencilerinin takımı ile yeni kurulmuş bir semt takımı maçı şeklinde başlamıştır.

Bu tarihten itibaren o dönemlerdeki şampiyonluklar genelde iki takım arasında paylaşılmaktaydı. Kadrosunu bünyesinde bulundurduğu gençlerle güçlendiren Fenerbahçe 1911 - 1912 liginde hiç yenilmeden şampiyon oldu. Şampiyonluğun en önemli yanı ise, Fenerbahçe’nin bu şampiyonluğu ile İngiliz ve Rum takımlarının şampiyonluklarının tamamen sona erdirmesi ve bu tarihten itibaren de Türk futbolunda şampiyonlukların artık Türk takımlarının olmasıydı. Bu şampiyonluk kulübün itibarını bir anda yükseltti, imkanlarını arttırdı. Altıyol’da bir kulüp lokali kiralandı, lokalin açılışı ile üye sayısı çoğaldı. Bu arada futbol dışında diğer spor dallarında da faaliyet gösterilmesine başlandığından, aynı yıl Fenerbahçe Futbol Kulübü olan adı, Fenerbahçe Spor Kulübü olarak değiştirildi. Kulübün kuruluş günü olarak Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın kulübü ziyaret tarihi olan 3 Mayıs kabul edilir.

1990-91 sezonunda Fenerbahçe'nin başına Hollandalı çalıştırıcı Guus Hiddink getirildi. O sezon Fenerbahçe için zorlu geçecekti. Fenerbahçe’nin kalecesi olan ve takım için hayati önem taşıyan kurtarışlar yapan Harald Schumacher sarılık geçirdi ve futbola ara vermek zorunda kaldı. Fenerbahçe’nin önemli oyuncularından olan Rıdvan Dilemen’nin de peşini sakatlıklar bırakmadı. Kulüp tarihinde ligde alınan en büyük yenilgi ise Aydınsporla oynanan ve 1-6 skorla biten maçtı. Buna karşın Basketbol Erkek Takımı şampiyonluğu bu tarihlerde elde etti.

GÜNÜMÜZDE SARI-LACİVERT

1998 yılında yapılan başkanlık seçimlerinde Aziz Yıldırım, bir oy farkla başkanlığa seçildi. Yıldırım, devamlı olan başarı için, kulüp ekonomisinin sağlam temellere dayanması gerektiğini düşünüyordu. Bu amaçla uzun vaade de planlar yaptı. Fenerbahçe Stadyumu olarak anılan stadyumun adını Şükrü Saracoğlu Stadı olarak değiştirdi. Türk tarihi boyunca ulusal olduğu kadar uluslarası başarılar elde edilmiştir. Fenerbahçe Spor kulübü günümüzde adını tarihe altın harflerle yazdırmış 4 büyük takımdan biridir.

Fenerbahçe Haberleri

Josef de Souza kalmak istiyor

Josef de Souza kalmak istiyor

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Josef de Souza, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada transfer dedikodularını yalandı ve takımda kalmak istediğini söyledi.

21.6.2018Futbol
Luis Nani Süper Lige göz kırptı

Luis Nani Süper Lig'e göz kırptı!

Sezonu İtalya Serie A takımlarından Lazio'da tamamlayan ve bonservisi LaLiga ekibi Valencia'da olan Fenerbahçeli eski futbolcu Luis Nani, hakkında çıkan transfer söylentileri hakkında DHA'ya özel açıklamalarda bulundu.

21.6.2018Futbol
Luis Nani: Göztepe ile görüşmedim

Luis Nani: "Göztepe ile görüşmedim"

Luis Nani: "Göztepe ile görüşmedim"

21.6.2018Merkez
Ali Koçun yoğun mesaisi

Ali Koç'un yoğun mesaisi

Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç, çalışmalarını sürdürüyor.

21.6.2018Futbol
Ali Koçun yoğun mesaisi

Ali Koç'un yoğun mesaisi

Ali Koç'un yoğun mesaisi

21.6.2018Merkez
Wolfteam’de büyük derbi heyecanı

Wolfteam’de büyük derbi heyecanı

Türkiye’nin en popüler FPS oyunu Wolfteam için düzenlenen ASUS Wolfteam Ligi’nde Mavi Sezonun son haftası muhteşem bir derbiye sahne olacak. 1907 Fenerbahçe ile Galatasaray Espor takımları 22 Haziran 2018 tarihinde liderlik için mücadele edecek.

21.6.2018eSpor
F.Bahçede büyük transfer taarruzu

F.Bahçe'de büyük transfer taarruzu

Fenerbahçe'de taraftarların en merak ettiği transfer olacak isimler olurken, Comolli çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

21.6.2018Futbol
Wolfteamde 1907 Fenerbahçe - Galatasaray Espor finali yarın

Wolfteam'de 1907 Fenerbahçe - Galatasaray Espor finali yarın

Türkiye’nin en popüler FPS oyunu Wolfteam için düzenlenen ASUS Wolfteam Ligi’nde Mavi Sezonun son haftası muhteşem bir derbiye sahne olacak. 1907 Fenerbahçe ile Galatasaray Espor takımları 22 Haziran 2018 tarihinde liderlik için mücadele edecek.

21.6.2018Teknoloji
Olay sözler... Cocu 7 ayda kovulmazsa ayakkabılarımı yerim

Olay sözler... 'Cocu 7 ayda kovulmazsa ayakkabılarımı yerim!'

Cocu için bir Ajax taraftarı bu iddiayı ortaya attı, Fenerbahçe’nin eski antrenörü de devreye girdi.

21.6.2018Futbol
İşte Ozan Tufanın yeni takımı Gidiyor...

İşte Ozan Tufan'ın yeni takımı! Gidiyor...

Aykut Kocaman’ın geçen sezon devre arasında üstünü çizdiği Ozan Tufan’ın yeni takımı belli oldu.

21.6.2018Futbol
İşte Ali Koçun çileği... F.Bahçeli ayağa kalkacak

İşte Ali Koç'un çileği... F.Bahçeli ayağa kalkacak!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un taraftarı ayağa kaldıracak transferi ortaya çıktı.

21.6.2018Futbol
F.Bahçe bu iddiayla çalkalanıyor... Kemalettin, Müjdatı sattı

F.Bahçe bu iddiayla çalkalanıyor... 'Kemalettin, Müjdat'ı sattı!'

F.Bahçe altyapısında görevli Müjdat Yetkiner, Kemalettin Şentürk ve Saffet Akbaş seçimden sonra Aziz Yıldırım’ı ziyaret edip, “Biz bırakıyoruz” dediler. Yıldırım “Siz bilirsiniz” cevabını verdi. Tesislere döndüklerinde olanlar oldu.

21.6.2018Futbol
Yok artık Comolli 3 imza birden...

Yok artık Comolli! 3 imza birden...

Fenerbahçe'de bombalar patlıyor... Damien Comolli, PSV yönetimi ile Cocu’nun tazminatı için görüştü.

21.6.2018Futbol
Para için son sözünü söyledi Tazminat...

Para için son sözünü söyledi! Tazminat...

1.5 milyon euro tazminat alma hakkı olan Aykut Kocaman, Fenerbahçeli yöneticilere son sözünü söyledi.

21.6.2018Futbol
Barcelonadan 6 bomba karar 2019 F.Bahçede...

Barcelona'dan 6 bomba karar! 2019 F.Bahçe'de...

Fenerbahçe’nin Barcelona’dan kadrosuna katmak istediği oyunculardan üçü için haber geldi.

21.6.2018Futbol
Aykut Kocamandan flaş karar Yeni takımı...

Aykut Kocaman'dan flaş karar! Yeni takımı...

Fenerbahçe'de görevine son verilen teknik direktör Aykut Kocaman'ın yeni takımı merak konusu... Kocaman flaş bir kararla eski takımı Konyaspor'dan kendisine gelen teklifi reddederken ve Göztepe'ye de olumsuz yanıt verdi.

21.6.2018Futbol
‘Kanatsız Kuş’tan 9 ay sonra iyi haber

‘Kanatsız Kuş’tan 9 ay sonra iyi haber

Ağrı’da güvercini kurtarmak isterken, yüksek gerilim hattına kapılarak iki kolunu yitiren 17 yaşındaki Ramazan, köyüne döndü. Talihsiz genç, güvercinlere baktı, arkadaşlarıyla köyünü gezip, hasret giderdi

21.6.2018Gündem
DEİK o filmi geri çekti

DEİK o filmi geri çekti

DIŞ Ekonomik İlişkiler Konseyi’nin (DEİK) son yapılan genel kurulu için hazırlanan ‘İşimiz Gücümüzü Dünyaya Taşımak’ sloganlı tanıtım filminin 24 Haziran seçimi öncesinde TV kanallarında yayınlanması sıkıntı yarattı.

20.6.2018Ekonomi
3 Büyükler sezonu D-Smart’ta açıyor

3 Büyükler sezonu D-Smart’ta açıyor!

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın sezon öncesi hazırlık maçları, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın Avrupa Kupaları Ön Eleme turu maçları HD kalitesiyle D-Smart’ta izleyiciler ile buluşuyor.

20.6.2018Futbol
Heyecan kaldığı yerden devam ediyor

Heyecan kaldığı yerden devam ediyor

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel espor ligi olan Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde, 2018 Yaz Mevsimi fırtına gibi başladı.

20.6.2018eSpor
Özgür Çek, Kasımpaşa’da

Özgür Çek, Kasımpaşa’da

Geçtiğimiz sezonu sekizinci sırada tamamlayan Kasımpaşa önümüzdeki sezon daha güçlü kadro için kolları sıvadı.

20.6.2018Futbol
Bebeğinin cinsiyetini öğrendi, kendinden geçti

Bebeğinin cinsiyetini öğrendi, kendinden geçti

Geçen sezon Fenerbahçe'de top koşturan Brezilyalı futbolcu Fernandao Santana beğenin cinsiyetinin kız olacağını öğrenince kendinden geçti.

20.6.2018Magazin
Fenerbahçeden tarihi hamle Cocu deniliyor ama...

Fenerbahçe'den tarihi hamle! Cocu deniliyor ama...

Fenerbahçe sağ gösterip sol vurmaya hazırlanıyor.... Sarı-lacivertlilerin PSV'nin hocası Phillip Cocu ile anlaştığı öne sürülüyordu.

20.6.2018Futbol
Aydilge’nin eşi Utku Barış Andaş kimdir

Aydilge’nin eşi Utku Barış Andaş kimdir?

Aydilge, uzun süredir birlikte olduğu nişanlısı Utku Barış Andaç'la dün Fenerbahçe Romantika'da nikah masasına oturdu. Bir döneme damga vuran Kiralık Aşk şarkısının keman kayıtlarını yapan Utku Barış Andaş’ın hayatı merak konusu oldu. Peki, Aydilge’nin eşi Utku Barış Andaş kimdir?

20.6.2018Magazin
Koç ile Cocu bir arada... Her şeyi göze aldım

Koç ile Cocu bir arada... 'Her şeyi göze aldım!'

Phillip Cocu, PSV ile tazminat konusu halledilir halledilmez Fenerbahçe'ye imza atacak.

20.6.2018Futbol
Fenerbahçeden tarihi karar Mehmet Topal...

Fenerbahçe'den tarihi karar! Mehmet Topal...

Fenerbahçe'de yeni dönemde iç transferde de önemli gelişmeler bekleniyor.

20.6.2018Futbol
F.Bahçeye yeni duvar Golcülere göz açtırmıyor...

F.Bahçe'ye yeni duvar! Golcülere göz açtırmıyor...

Fenerbahçe transferde ilk icraatını gerçekleştirmeye çok yakın...

20.6.2018Futbol
Yok artık Cocu 70 milyon Euroluk fark...

Yok artık Cocu! 70 milyon Euro'luk fark...

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü olması beklenen Phillip John William Cocu, 47 yaşında. Eindhoven doğumlu futbol adamı, 6 yaşında topun peşinden koşmaya başladı. Kariyerine AZ'de başlayan Cocu, Vitesse ve PSV'nin ardından soluğu Barcelona'da aldı. Barcelona'da 6 sezon kalan Cocu, PSV ve son olarak Al Jazira'da oynayarak futbol hayatına son noktayı koydu.

20.6.2018Futbol
Ve evlendiler Ünlü çiftin mutlu günü

Ve evlendiler! Ünlü çiftin mutlu günü

Aydilge, keman virtüözü nişanlısı Utku Barış Andaç'la Fenerbahçe Romantika'da dünyaevine girdi

20.6.2018Magazin
F.Bahçeye piyango 9 milyon Euro

F.Bahçe'ye piyango! 9 milyon Euro

Fenerbahçe gelecek sezon transfer yapabilmek için elindeki futbolculardan para kazanmak istiyor.

19.6.2018Futbol
Fenerbahçe Üniversitesi’ne bir yıl erteleme

Fenerbahçe Üniversitesi’ne bir yıl erteleme

Fenerbahçe Kulübü, Fenerbahçe Üniversitesi'nin eğitim hayatına başlamasının bir yıl ertelendiğini açıkladı.

19.6.2018Eğitim
Fenerbahçeden üniversite açıklaması

Fenerbahçe'den üniversite açıklaması

Fenerbahçe'den üniversite açıklaması

19.6.2018Merkez
U19 Milli Takımının aday kadrosu belli oldu

U19 Milli Takımı'nın aday kadrosu belli oldu

2018 UEFA 19 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri'nde mücadele edecek Türk Milli Takımı'nın aday kadrosu açıklandı.

19.6.2018Futbol
Fenerbahçede kombinelere yoğun ilgi

Fenerbahçe'de kombinelere yoğun ilgi

Sarı-lacivertlilerde kombine kartların satışa sunulduğu ilk gün, bin 600'ün üzerinde yenileme yapıldı.

19.6.2018Futbol
Fenerbahçeden flaş üniversite kararı

Fenerbahçe'den flaş üniversite kararı

Fenerbahçe Kulübü, Fenerbahçe Üniversitesi ile ilgili resmi siteden açıklama yaptı. 2018-2019'da öğretim yılında kapılarının açılması beklenen Fenerbahçe Üniversitesi, eğitim ve öğretime başlangıç tarihini 1 yıl erteledi.

19.6.2018Futbol
Fenerbahçeye Kocaman rekorlarla veda

Fenerbahçe'ye "Kocaman" rekorlarla veda

Fenerbahçe'de yolların ayrıldığı teknik direktör Aykut Kocaman, sarı-lacivertli takımın başında en fazla resmi maça çıkan teknik adam unvanını aldı. Kocaman, Fenerbahçe'nin başında iki farklı dönemde toplamda 198 resmi maça çıktı.

19.6.2018Futbol
Ramil Guliyev, gözünü Avrupa rekoruna dikti

Ramil Guliyev, gözünü Avrupa rekoruna dikti

Fenerbahçe'nin milli atleti Ramil Guliyev: "Bu sezon için bir hedef belirledik. Zirveye çıkmam gerekiyor. O da 200 metrede Avrupa rekorunu yenilemek. Onun için çalışıyoruz"

19.6.2018Diğer
Cagliari, İsla’nın peşinde

Cagliari, İsla’nın peşinde

Mauricio İsla, geçtiğimiz sezonun başında Cagliari ile olan sözleşmesini feshederek Fenerbahçe’ye imza atmıştı.

19.6.2018Futbol
Fenerbahçe, kaleyi güçlendirmek için de kolları sıvadı

Fenerbahçe, kaleyi güçlendirmek için de kolları sıvadı

David Ospina ve Kevin Trapp, Sarı- Lacivertliler’in öncelikli hedefi. İyi bir yabancı eldiven bulunamazsa, Serkan Kırıntılı gündeme gelecek.

19.6.2018Futbol
Fenerbahçe forveti bitirdi İşte o isim...

Fenerbahçe forveti bitirdi! İşte o isim...

Dört koldan transfer taarruzu başlatan Fenerbahçe, operasyonlarını sportif direktör Damien Comolli vasıtasıyla aralıksız sürdürüyor.

19.6.2018Futbol
Konyaspor Aykut Kocamandan haber bekliyor

Konyaspor Aykut Kocaman'dan haber bekliyor

Atiker Konyaspor, Fenerbahçe ile yollarını ayıran Teknik Direktör Aykut Kocaman’dan haber bekliyor. Kocaman ile anlaşılamaması durumunda liste başında Rıza Çalımbay yer alıyor.

18.6.2018Futbol
Fenerbahçedan KAPa Kocaman açıklaması

Fenerbahçe'dan KAP'a Kocaman açıklaması

Fenerbahçe'dan KAP'a Kocaman açıklaması

18.6.2018Merkez
Fenerbahçe, Kocaman ile yollarını ayırdı

Fenerbahçe, Kocaman ile yollarını ayırdı

Fenerbahçe, Kocaman ile yollarını ayırdı

18.6.2018İstanbul
FLAŞ

FLAŞ

FLAŞ

18.6.2018Merkez
Fenerbahçeden Aykut Kocamana veda

Fenerbahçe'den Aykut Kocaman'a veda

Fenerbahçe Kulübü, resmi internet sitesinden Aykut Kocaman'a teşekkür ederek yolların ayrıldığını açıkladı.

18.6.2018Futbol
Fenerbahçeden İtalyaya gidiyor

Fenerbahçe'den İtalya'ya gidiyor!

İtalyan gazeteci Alfredo Pedulla'nın "özel" haber olarak paylaştığı bir duyum, Fenerbahçe cephesini harekete geçirebilir.

18.6.2018Futbol
Altınordu’da Barış kalacak

Altınordu’da Barış kalacak

Spor Toto 1’inci Lig temsilcisi Altınordu’da geçen sezon attığı goller ve yaptığı asistlerle yıldızı parlayan sağ kanat Barış Alıcı’nın istenilen bonservis rakamının verilmemesi halinde kadroda kalacağı öğrenildi.

18.6.2018Futbol

Yazar Sonuçları

‘Uzaylı’nın insanlığa dönüşü!

La Liga’daki rekabetleri ‘Dünya Kupası’ sahnesine de taşınan Ronaldo-Messi ikilisinden Portekizli olanı, grup serüveninde dört golü çoktan buldu bile.

21.6.2018

Adalarda faytonlar yasaklanmamalı... Bu öneriye ne dersiniz!

İSTANBUL sevdalısı mimar A. Asaf Erem, ciddi bir öneride bulunuyor:

20.6.2018