MENÜ

Fenerbahçe

Fenerbahçe ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fenerbahçe haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 134.362 Fenerbahçe haberi bulunmuştur.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Fenerbahçe Spor Kulübü, 1907 yılında kurulan Türk futbolu tarihi boyunca adını tüm milletlerce kabul ettirmiş en önemli kulüplerden biridir. Renkleri sarı-lacivert olan takım tüm spor dallarından Türkiye’de en fazla kupaya sahip olan takımdır.

Fenerbahçe’nin Resmi kuruluşu

II.Abdülhamit döneminin son günlerinin yaşandığı dönemde baskı rejimi azalmaya başlamış, bu azalma futbola da  yansımıştı. Takvim yapraklarının 1907 tarihini gösterdiği zamanlar da Türk gençlerinin futbola olan ilgileri artmış ve açıktan futbol oynamaya başlamışlardır.

Kuracakları takım hakkında fikir üretmeye başlayan Kadıköylü gençlerden Hariciye Nazırı Asım ve Server Paşa’ların torunu Londra Sefareti Başkatibi Nuri Bey’in oğlu Ziya Bey ile Harekat Ordusu Feriki Şevki Paşa’nın oğlu Ayetullah Bey ve de ünlü edebiyatçı Sami Paşazade Sezai Bey’in yeğeni Enver Bey, Necip Bey’in Moda Başpınar sokak 3 numaralı evde yaptıkları görüşme sonucu bazı neticelere vararak ortak kararlar aldılar. Aldıkları karar sonucu takımın maddi desteğini sağlayan ve dönemin zengilerinden olan Mühendis Nurizade Ziya Bey’e kulübün kurucu başkanlığını yapacaktı. Yine görüşmeler sonucu alınan kararda kurulacak takım adını oturdukları semtten alarak Fenerbahçe yapacaklar amblemini de Fenerbahçe Burnu’ndaki ışık saçan fenerden, formalarındaki renkleri ise Fenerbahçesi’ndeki papatyaların kıskançlık ve temizlik sembolü olan renklerinden yani sarı ile beyazdan alacaklardı.

Kulüp kısa sürede bir takım kurmuş içinde ki oyuncuları semtteki gençlerden oluşturmuştu. İkinci Meşrutiyet’in getirdiği olanaklardan olan dernek kurma serbestliği, İstanbul’da birçok Türk kulüp kurulmasına vesile oldu. Kulüp sayısında ki artış beraberinde İstanbul’da yeni bir lig kurulması ihtiyacını doğurmuştu. Bu nedenle o zamanlar ülkede resmi tatil günü olan Cuma günleri oynanacak lig olan, Cuma Ligi adıyla yeni bir lig kuruldu.

Kuruluşunun başında sarı-beyaz olan renklerini 1909 sonlarında sarı-lacivert olarak değiştirdi. 1909-1910 sezonuyla birlikte de İstanbul Futbol Ligi'ne katılmıştır. 1909-1910  sezonuyla birlikte İstanbul Futbol Ligi’ne katılmıştır.

Günümüzde Fenerbahçe-Galatasaray arasında ki ezeli rekabetler o zamanlara kadar da dayanıyordu. İki kulüp arasındaki rekabet, ilk defa 17 Ocak 1909 tarihinde Galatasaray Lisesi öğrencilerinin takımı ile yeni kurulmuş bir semt takımı maçı şeklinde başlamıştır.

Bu tarihten itibaren o dönemlerdeki şampiyonluklar genelde iki takım arasında paylaşılmaktaydı. Kadrosunu bünyesinde bulundurduğu gençlerle güçlendiren Fenerbahçe 1911 - 1912 liginde hiç yenilmeden şampiyon oldu. Şampiyonluğun en önemli yanı ise, Fenerbahçe’nin bu şampiyonluğu ile İngiliz ve Rum takımlarının şampiyonluklarının tamamen sona erdirmesi ve bu tarihten itibaren de Türk futbolunda şampiyonlukların artık Türk takımlarının olmasıydı. Bu şampiyonluk kulübün itibarını bir anda yükseltti, imkanlarını arttırdı. Altıyol’da bir kulüp lokali kiralandı, lokalin açılışı ile üye sayısı çoğaldı. Bu arada futbol dışında diğer spor dallarında da faaliyet gösterilmesine başlandığından, aynı yıl Fenerbahçe Futbol Kulübü olan adı, Fenerbahçe Spor Kulübü olarak değiştirildi. Kulübün kuruluş günü olarak Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın kulübü ziyaret tarihi olan 3 Mayıs kabul edilir.

1990-91 sezonunda Fenerbahçe'nin başına Hollandalı çalıştırıcı Guus Hiddink getirildi. O sezon Fenerbahçe için zorlu geçecekti. Fenerbahçe’nin kalecesi olan ve takım için hayati önem taşıyan kurtarışlar yapan Harald Schumacher sarılık geçirdi ve futbola ara vermek zorunda kaldı. Fenerbahçe’nin önemli oyuncularından olan Rıdvan Dilemen’nin de peşini sakatlıklar bırakmadı. Kulüp tarihinde ligde alınan en büyük yenilgi ise Aydınsporla oynanan ve 1-6 skorla biten maçtı. Buna karşın Basketbol Erkek Takımı şampiyonluğu bu tarihlerde elde etti.

GÜNÜMÜZDE SARI-LACİVERT

1998 yılında yapılan başkanlık seçimlerinde Aziz Yıldırım, bir oy farkla başkanlığa seçildi. Yıldırım, devamlı olan başarı için, kulüp ekonomisinin sağlam temellere dayanması gerektiğini düşünüyordu. Bu amaçla uzun vaade de planlar yaptı. Fenerbahçe Stadyumu olarak anılan stadyumun adını Şükrü Saracoğlu Stadı olarak değiştirdi. Türk tarihi boyunca ulusal olduğu kadar uluslarası başarılar elde edilmiştir. Fenerbahçe Spor kulübü günümüzde adını tarihe altın harflerle yazdırmış 4 büyük takımdan biridir.

Fenerbahçe Haberleri

Fenerbahçede transfer krizi

Fenerbahçe'de transfer krizi!

Yeni sezonda güçlü bir kadro isteyen Fenerbahçe'de transfer krizi yaşanıyor.

23.6.2017Futbol
Bu transfer çok ses getirir Barcelonadan Fenerbahçeye

Bu transfer çok ses getirir! Barcelona'dan Fenerbahçe'ye

Fenerbahçe, Lens’te sorun yaşanması ihtimaline karşılık alternatif planını hazırladı. Rota Barcelona’lı sağ bek Douglas’a çevrildi. Sambacı gelirse, Dirar sağ açıkta görev yapacak.

23.6.2017Futbol
Fenerbahçeli golcünün yeni takımını açıkladılar Gidiyor...

Fenerbahçeli golcünün yeni takımını açıkladılar! Gidiyor...

Fenerbahçe'nin Emenike transferinde yeni gelişme! Nijeryalı futbolcunun yeni takımını açıkladılar.

23.6.2017Futbol
Ogedayın kardeşim diyerek bahsettiği Muhammed Canşi kimdir

Ogeday'ın kardeşim diyerek bahsettiği Muhammed Canşi kimdir?

Survivor'da şampiyon olan Ogeday Girişken, oyunları kazandıktan sonra sürekli 'kardeşim' diyerek sevindiği ismin Muhammed Canşi olduğu ortaya çıktı.

23.6.2017Televizyon
Survivor 2017 şampiyonu Ogeday Girişken kimdir Kaç yaşındadır

Survivor 2017 şampiyonu Ogeday Girişken kimdir? Kaç yaşındadır?

Survivor 2017'nin şampiyonu olan Ogeday Girişken birçok izleyici tarafından merak edilen isimlerden biri oldu. Survivor'da finale kalan ve şampiyon olan Ogeday Girişken, müthiş bir mutluluk yaşadı. Peki, Survivor şampiyonu Ogeday Girişken kimdir?

22.6.2017Televizyon
Fenerbahçeden Visca bombası

Fenerbahçe'den Visca bombası!

6 yıldır forma giydiği turuncu lacivertli kulüpten ayrılabileceğini açıklayan Edin Visca’ya göz diken sarı lacivertliler, “Tam bize göre” diyor. Medipol Başakşehir yönetimi transfere izin verirse hemen harekete geçilecek. Visca, Trabzonspor ve Galatasaray'ın da transfer gündeminde yer alırken, bombayı Fenerbahçe'nin patlatması bekleniyor.

22.6.2017Spor Arena
Fenerbahçede deprem Ve Aykut Kocaman 9 ismin biletini kesti

Fenerbahçe'de deprem! Ve Aykut Kocaman 9 ismin biletini kesti

Fenerbahçe'de önümüzdeki dönemde takımın başına geçecek olan teknik direktör Aykut Kocaman da resmi imzayı daha atmamasına rağmen kolları sıvadı ve birbiri ardına radikal kararlar alıyor.

22.6.2017Spor Arena
Bu hikaye tüm ezberleri bozacak

Bu hikaye tüm ezberleri bozacak!

Dünyayı kasıp kavuran espor, Türkiye'de de etki alanını genişletiyor.

22.6.2017eSpor
eSpor dünyası bu belgeseli bekliyor: Ezber Bozanlar

eSpor dünyası bu belgeseli bekliyor: "Ezber Bozanlar"

Dünyayı kasıp kavuran eSpor, Türkiye'de de etki alanını genişletiyor. eSpor artık global bir fenomen. Pro oyuncuların rock yıldızı muamelesi gördüğü, kıdemli spor kulüplerinin birer birer kapısını araladığı, hemen her kıtada turnuvaları düzenlenen, etkinlikleriyle koca arenaları, hatta stadyumları ağzına kadar doldurabilen, milyonluk ödül havuzlarının artık "normal" kabul edildiği bir fenomen.Elbette Türkiye de bu fenomene yabancı değil. Özellikle son birkaç yıldır gerek büyük kulüplerin takım kurması, gerek star oyuncu transferleri, gerekse de düzenlenen turnuvaların/etkinliklerin artışı ve gördüğü yoğun ilgi, eSpor fenomeninin bu topraklarda etki alanını daha da genişleteceğinin işaretleri.Hal böyleyken, fenomene yakından bakmak, onun doğuşunu, gelişimini, yayılışını yakından takip edenlerle bizzat tecrübe edenlere sormak istedik ve Ezber Bozanlar: Bir e-Spor Hikayesi ortaya çıktı. Fenerbahçe, SuperMassive, Space Soldiers, ESL Türkiye, Riot Türkiye, Kaan Kural, Bünyamin Aydın, Yalçın Pembecioğlu ve dahası görüşlerini ve deneyimlerini bizlerle paylaştı.

22.6.2017Spor
Adem Kılıççı kimdir Birincilik adayı Adem Kılıççı aslen nereli

Adem Kılıççı kimdir? Birincilik adayı Adem Kılıççı aslen nereli?

Adem Kılıççı, Survivor 2017’nin finalistlerinden biri oldu. Ünlüler yarışmacısı Adem Kılıççı, Ogeday Girişken ile birlikte final koltuğunda oturuyor. Aylardır zorlu bir mücadele veren yarışmacının birinci olup olmayacağı bu akşam belli olacak. Peki, birincilik adayı Adem Kılıççı kimdir, aslen nereli?

22.6.2017Kelebek
Fenerbahçeden dev takas teklifi

Fenerbahçe'den dev takas teklifi!

Aykut Kocaman'ın gelişi ile birlikte yeni yapılanmaya giden Fenerbahçe'de transfer çalışmalarında önemli gelişmeler oluyor.

22.6.2017Futbol
Göztepe Tekink Direktör Tamer Tuna ile 3 yıllık sözleşme imzaladı

Göztepe Tekink Direktör Tamer Tuna ile 3 yıllık sözleşme imzaladı

Göztepe Tekink Direktör Tamer Tuna ile 3 yıllık sözleşme imzaladı

22.6.2017İzmir

Ozan Tufan ve Kerimcan sosyal medyayı salladı

Fenerbahçe'nin orta saha oyuncusu Ozan Tufan, Kerimcan Durmaz'ın sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayında gözükünce tepkiler gecikmedi.

22.6.2017Futbol
Holmen ülkesine döndü

Holmen ülkesine döndü

2010'dan bu yana Medipol Başakşehir, Fenerbahçe, Bursaspor ve Konyaspor'da forma giyen İsveçli orta saha oyuncusu, ülkesinin Elfsborg takımı ile 4,5 yıllık sözleşme imzaladı

22.6.2017Futbol
Fenerbahçe, Datome ile uzatmak istiyor

Fenerbahçe, Datome ile uzatmak istiyor

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı, İtalyan basketbolcusu Luigi Datome ile 3 yıllık sözleşme imzalamayı düşünüyor

22.6.2017Basketbol
Carlos Bacca’dan kötü haber

Carlos Bacca’dan kötü haber

Forvet arayışlarını sürdüren Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile adı anılan Milan'ın yıldızı Carlos Bacca, geleceği ile ilgili konuştu.

22.6.2017Futbol
Bornova Becker Şaziye İvegin Ünverle anlaştı

Bornova Becker Şaziye İvegin Ünver'le anlaştı

Bornova Becker Şaziye İvegin Ünver'le anlaştı

22.6.2017İzmir
Barcelonadan Fenerbahçeye teklif: Kiralık verelim

Barcelona'dan Fenerbahçe'ye teklif: 'Kiralık verelim'

Transfer döneminin en hareketli takımlarından olan Fenerbahçe'ye dünya devi Barcelona'dan sürpriz bir teklif geldi.

22.6.2017Futbol
Fenerbahçeye WNBAden iki takviye

Fenerbahçe'ye WNBA'den iki takviye

Fenerbahçe Kadın takımı kadrosuna iki genç WNBA oyuncusu takviye etti.

22.6.2017Basketbol
İLK 30DA TEK TÜRK TAKIMI VAR

İLK 30'DA TEK TÜRK TAKIMI VAR

UEFA, Devler Ligi tarihinin en iyi takımlarını açıkladı. Listede ilk 30 sırada Türkiye'den sadece Galatasaray yer aldı.

22.6.2017Spor Arena
Aziz Yıldırımdan Robben harekatı

Aziz Yıldırım'dan Robben harekatı!

Gelecek sezon güçlü bir takım ile şampiyon olmak isteyen Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'ın çılgın planı...

22.6.2017Futbol
Fenerbahçenin o transferi yattı Başkan konuştu...

Fenerbahçe'nin o transferi yattı! Başkan konuştu...

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Emre Belözoğlu'nun Fenerbahçe'ye geri dönecek yönünde çıkan haberler hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Gümüşdağ ayrıca genç futbolcuları Cengiz Ünder'e de ciddi tekliflerin olduğunu söyledi.

22.6.2017Futbol
İsmail Kartalın yeni adresi MKE Ankaragücü

İsmail Kartal'ın yeni adresi MKE Ankaragücü

Başkent ekibi, teknik direktör İsmail Kartal ile 2 yıllık sözleşme imzaladı

22.6.2017Futbol
RVP için şok sözler... Kimse ona Fenerbahçe kadar para vermez

RVP için şok sözler... Kimse ona Fenerbahçe kadar para vermez!

Feyenoord'a geri döneceği iddiaları gündemde olan Fenerbahçe'nin Hollandalı golcüsü için çarpıcı sözler geldi. Tecrübeli futbolcunun sarı lacivertli takımda büyük para aldığı ve hiçbir yere gitmeyeceği iddia edildi.

22.6.2017Futbol
Fernandao karısıyla evlendi

Fernandao karısıyla evlendi!

Fernandao-Daiana çifti, Carcela’yı istiyor’ ekonomik sorunlar nedeniyle 8 yıl önce Brezilya’da sade bir nikah töreniyle evlenmişti. Artık senede 1.6 milyon Euro kazanan bir futbolcu olan Sambacı, düğün yaparak eşiyle nikah tazeledi!

22.6.2017Spor Arena
Fenerbahçenin müthiş üçlüsü Transferin yıldızları...

Fenerbahçe'nin müthiş üçlüsü! Transferin yıldızları...

Önümüzdeki yılın süper takımını kurma aşamasına gelen Fenerbahçe, menajerlerin son derece cazip ve ilginç teklifleriyle karşı karşıya kaldı. Üç yıldız oyuncu yönetime teklif edildi ve bu isimler için harekete geçildi.

22.6.2017Futbol
Aykut Kocamandan iddialı sözler: Transfer olsa da olmasa da...

Aykut Kocaman'dan iddialı sözler: Transfer olsa da olmasa da...

FENERBAHÇE yeni sezon hazırlıklarına bayramın üçüncü gününde, yani 27 Haziran’da başlıyor. Sarı lacivertlilerin yeni sezon öncesi en büyük güvencesi Aykut Kocaman.

21.6.2017Spor Arena
İsmail Kartal, Ankaragücünde

İsmail Kartal, Ankaragücü'nde

İsmail Kartal, Ankaragücü'nde

21.6.2017Ankara
Bogdanovicden ayrılık sinyali

Bogdanovic'den ayrılık sinyali!

Fenerbahçe'de Euroleague şampiyonluğunu yaşayan Bogdanovic, sarı-lacivertli takımdan ayrılabileceğini ifade etti.

21.6.2017Basketbol
Valbuenanın mahkemesi sonuçlanıyor

Valbuena'nın mahkemesi sonuçlanıyor

"Valbuena sex-tape" skandalı ile ilgili davanın temyiz aşaması tamamlanıyor.

21.6.2017Spor Arena
Adem Kılıççı kimdir Kaç yaşındadır

Adem Kılıççı kimdir? Kaç yaşındadır?

Survivor ünlüler takımı yarışmacısı Adem Kılıççı birçok izleyici tarafından merak edilen kişiler arasında yer almaya başladı. Survivor başladığı günden itibaren oyunlardaki hırsı ve gücüyle dikkatleri üzerine çeken Adem Kılıççı, survivor'da adını yarı finale yazdıran isimlerden biri oldu.Peki, Adem Kılıççı kimdir? Kaç yaşındadır?

21.6.2017Televizyon
Serhat Akın kimdir Kaç yaşındadır

Serhat Akın kimdir? Kaç yaşındadır?

Survivor ünlüler takımı yarışmacısı Serhat Akın, birçok izleyici tarafından merak sorgulanan kişiler arasında yer almaya devam ediyor. Survivor başladığı günden itibaren yaşadığı sakatlıklar ve oyunlardaki azmiyle gündeme gelen Serhat Akın, survivor'da yarı final koltuğunda oturuyor. Peki, Serhat Akın kimdir? Kaç yaşındadır?

21.6.2017Televizyon
Ogeday Girişken kimdir Kaç yaşındadır

Ogeday Girişken kimdir? Kaç yaşındadır?

Survivor gönüllüler takımı yarışmacısı Ogeday Girişken birçok izleyici tarafından araştırılmaya devam ediyor. Survivor'da gönüllüler takımında yarışmaya başlayan Ogeday Girişken, oldukça yüksek bir performansla yarı finale kalmayı başardı. Peki, Ogeday Girişken kimdir? Kaç yaşındadır?

21.6.2017Televizyon
Emre Morun menajeri açıkladı İstanbula geliyor...

Emre Mor'un menajeri açıkladı! İstanbul'a geliyor...

Milli futbolcu Emre Mor'u kiralık olarak kadrosuna katmak isteyen Fenerbahçe'de sıcak saatler yaşanıyor.

21.6.2017Spor Arena
Denizli Fenerbahçeliler Platformu geleneksel iftar yemeğini verdi

Denizli Fenerbahçeliler Platformu geleneksel iftar yemeğini verdi

Fenerbahçe Spor Kulübü Üyeleri ve yüzlerce Fenerbahçe taraftarının aileleriyle birlikte katıldığı iftar yemeği çok samimi ve keyifli bir ortamda gerçekleşti.

21.6.2017Spor Arena
Demirtaştan stat ve müze çıkışı

Demirtaş'tan stat ve müze çıkışı

Demirtaş'tan stat ve müze çıkışı

21.6.2017İzmir
Nagihan Karadere gözyaşlarını tutamadı: Parasız, dımdızlak ortada kaldım

Nagihan Karadere gözyaşlarını tutamadı: Parasız, dımdızlak ortada kaldım

Survivor 2016'da yarışan ve damgasını vuran Nagihan Karadere, TV8'de yayınlanan 'Survivor Ekstra' programına konuk oldu. Karadere, "Savaşçı bir kadınım. Normal hayatım da Survivor. O kadar çok badireler atlattım ki. Aslında bin pişmanım. Neden pişmanım? Survivor'da atlatmam gereken başka şeyler vardı. Şu an zamanı değil, çünkü çok uzun. İnsnalar ufacık bir şeyi hayat memat meselesi yapıyorlar" ifadelerini kullandı.

21.6.2017Televizyon
Derya ve Sarptan ayrılmadık pozu

Derya ve Sarp'tan ayrılmadık pozu

Oyuncu Sarp Levendoğlu'nun, eski eşi Birce Akalay'la 2 buçuk yıllık evliliğinin bitmesine neden olarak gösterilen Derya Şensoy'la aşkı doludizgin sürüyor…

21.6.2017Magazin
Evkur Yeni Malatyasporda transfer

Evkur Yeni Malatyaspor'da transfer

Spor Toto Süper Lig'in yeni ekiplerinden Evkur Yeni Malatyaspor'un basın sözcüsü Erdal Gündüz, transfer çalışmalarını teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın belirlediği liste üzerinden yaptıklarını söyledi.

21.6.2017Futbol
Fenerbahçe, Athletic Bilbao ile karşılaşacak

Fenerbahçe, Athletic Bilbao ile karşılaşacak

İspanya La Liga ekiplerinden Athletic Bilbao, Fenerbahçe ile hazırlık maçında mücadele edeceğini açıkladı

21.6.2017Futbol
Survivorda büyük sürpriz Fenerbahçe

Survivor'da büyük sürpriz! Fenerbahçe

Survivor yarışmasında yarı finaline kalan 3 isim belli oldu. Yarı finale kalan isimler belli olunca da ortaya ilginç bir bilgi çıktı.

21.6.2017Diğer
Mert Nobreye talip var

Mert Nobre'ye talip var

Spor Toto 2'nci Ligi ekiplerinden Nazilli Belediyespor, Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor'la 1'inci Lig'e yükselme sevinci yaşayan yıldız golcüsü Mert Nobre'nin peşine düştü.

21.6.2017Futbol
Yusuf Erdoğan rotasını çiziyor

Yusuf Erdoğan rotasını çiziyor

Bursaspor'un değişik formüller üreterek renklerine bağlamayı planladığı Trabzonsporlu Yusuf Erdoğan'a, Beşiktaş ve Fenerbahçe'den sonra Galatasaray'ın da resmen talip olduğu bildirildi.

21.6.2017Futbol
Selçuk Şahinden flaş sözler Aykut Kocaman...

Selçuk Şahin'den flaş sözler! Aykut Kocaman...

Gençlerbirliği ile sözleşmesi sona eren tecrübeli oyuncu Selçuk Şahin, BeIN SPORTS'un sorularını yanıtladı.

21.6.2017Futbol
Nazilli Belediyespor Nobrenin peşinde

Nazilli Belediyespor Nobre'nin peşinde

Nazilli Belediyespor Nobre'nin peşinde

21.6.2017Nazilli
Fenerbahçede sözleşme harekatı

Fenerbahçe'de sözleşme harekatı!

Sezonu Turkish Airlines EuroLeague ve Türkiye Ligi şampiyonu olarak tamamlayan Fenerbahçe’de iç transfer harekatı başlıyor.

21.6.2017Basketbol

Yazar Sonuçları

Aykut Kocaman gibisi az bulunur

Aykut Kocaman gibisi az bulunur

KARAKTERİNİ ve özünü bildiğim özel insanlardan biridir. Bazıları gibi içi farklı, dışı farklı değildir. Biraz sessizdir ama yeri geldi mi de lafı karşısında kim olursa olsun söyler. Mesela mı?

22.6.2017Rüştü Reçber
Geleceğin yıldızları geliyor

Geleceğin yıldızları geliyor!

Kocaelin’ de yapılan 14 yaş altı Türkiye Basketbol Şampiyonasını izledim… Gözlerime inanamadım… Son söyleyeceğimi baştan yazayım;

21.6.2017Ateş BAKAN