Abdurrahman Kaya
Taraftar Yazarı

Abdurrahman Kaya

Türk futbolunun eşit seviyede gelişmesi için herkesin, en azından ikinci takımının, memleketi veya oturduğu semtin takımı olması gerektiğini düşünen Kaya, Taraftarından’da memleketinin takımı Sivasspor’u yazıyor.
Tüm Yazıları

Son iç saha maçında 1 puan

Sezonun 33. haftasında iç sahada Alanyaspor’u konuk ettik. Hafta içi oynanan kupa finalini Akhisarspor kazandığı için Avrupa’da grup aşamasından direk başlayacak takım Akhisar oldu. Yani ligi 5. bitiren takım Avrupa Kupalarına gidemeyecekti. Hal böyle olunca sezon Sivasspor adına bitmiş oldu. Arkamızdaki Kayserispor da puan kaybedince sezonu en kötü ihtimalle 7. sırada bitirmiş olduk. Yeni çıkan bir takıma göre çok iyi bir başarı. Üstelik lig başladığında takım değeri olarak 17. sırada olmamız göz önünde bulundurulursa harika bir başarı. Samet Aybaba son haftalarda nahoş açıklamalarda bulunsa da bu bütçeyle bu başarının gelmesinin büyük saygı hakettiğini söylemesine çok katılıyorum. Sezon arası transferlerimiz bence çok çok iyiydi. 5. olmak için yeterli bir kadro oluşturduk. Ama Kone’nin gol yollarında sıkıntı yaşaması ve form düşüklüğü, Samet Aybaba’nın bazı oyuncular üzerindeki inadı, takıma olan inançsızlığı vs. 5. olma umudumuzu iyice tüketti.

Devamını oku

Zor deplasmandan beraberlikle dönüyoruz

Ligin bitimine 3 hafta kala matematiksel olarak devam eden Avrupa hedefimiz için her maçtan puan çıkarmamız gerekiyordu. Çünkü rakiplerimiz Trabzonspor, Kayserispor ve Göztepe’ye göre daha zor fikstüre sahibiz. Hatta ligin en zor 3 maçı bizde. 2 şampiyonluk adayı ve bir düşme adayı ile maç oynayacağız. Neyse ki bu maçlardan ilkini beraberlik ile sonuçlandırdık. Geriye kalan iki maçtan çıkaracağımız puanlar bizi Avrupa’ya götürebilir. Tabi bu hesaplar Fenerbahçe’nin Akhisar’ı kupada yenmesine bağlı.

Devamını oku