Fenerbahçe'de İsmail Kartal, Yunan muhabirin olay sorusuna böyle yanıt verdi: Anlatmak benim en doğal hakkım

Güncelleme Tarihi:

Fenerbahçede İsmail Kartal, Yunan muhabirin olay sorusuna böyle yanıt verdi: Anlatmak benim en doğal hakkım
Oluşturulma Tarihi: Nisan 11, 2024 22:48

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, UEFA Avrupa Konferans Ligi çeyrek final ilk maçında 3-2 yenildikleri Olympiakos karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Haberin Devamı

UEFA Avrupa Konferans Ligi çeyrek final ilk ayağında Olympiakos'a 3-2 mağlup olan Fenerbahçe'de Teknik Direktör İsmail Kartal değerlendirmeler yaptı.

3-0'dan sonra iyi reaksiyon verdiklerini kaydeden İsmail Kartal, "Sonuçta bugün buraya biz avantajlı bir skor elde etmek, hatta kazanmak için geldik. Oyuna iyi başladık. İlk 6-7 dakikada 2 pozisyonumuz vardı. Değerlendiremedik. İlk yarı sonuna doğru oyun kontrolü bizde olmasına rağmen basit golle yedik. Soyunma odasında bu maçı çevirebileceğimizi söyledik, bazı konuşmalar yaptık. 3. golü yedik, basit bir goldü, kendi hatamızdı. Buna rağmen oyunu bırakmadık. Risk alarak değişiklikler yaptık. 3-3, hatta 4-3 bile kazanabilirdik. Sonuçta bugün belki mağlup olarak değil en kötü beraberlikle veya maçı kazanarak dönmek istiyorduk. 3-0'dan 3-2'ye dönmek de güzel, reaksiyon verdik. İstanbul'da taraftarımızla birlikte turu geçeriz." dedi.
 

"YÜZDE 100 HAZIR DEĞİLLER"

Sakat oyuncular nedeniyle istediği değişiklikleri yapamadığını söyleyen Kartal, "Bazı sakat oyuncularım var. Taraftarlarımız, kamuoyu bunları bilmiyor. Oyuncularımla yaşayan benim. Yüzde 100 hazır değiller. Parça parça önümüzdeki maçlara en ideal şekilde sakatlanmadan sezonu bitirebilmek adına plan yaptık. Yoğun fikstürümüz var. 3 günde 1 maç oynuyoruz. 60. dakikada risk aldım. Mecburdum. Bu bölümden sonra ortaya koyduğumuz reaksiyon güzeldi. Oosterwolde'de inşallah büyük bir şey yoktur. Kontrollerden sonra belli olacak. Tadic'te bir şey yok. Hasarlı bir şekilde maçı tamamladık. Gönül ister ki oyuncularım maçları sağlıklı şekilde bitirsin. Maalesef şanssızlık yaşıyoruz. İnşallah bu maçta bunu sonlandırmış oluruz. Taraftarların beklentilerini biliyorum. Benim beklentilerim taraftarlar gibidir. Güçlü karakterli oyuncularım var. Hangi şartlarda olursak olalım, nerede olursak olalım herkese gösterdik. Son Adana Demirspor maçında 1 tane sağlam oyuncum vardı. Sakat oyuncular için doktorlar 15-20 dakika oynayabilir dediler. Ben risk aldım ve 60'tan sonra oyuna aldım. Oyuncularımın sağlıklı bitirebilmeleri gayet güzel oldu. Önümüze bakacağız. 3-0 kabul edilebilir bir skor değildi. Takım da ben de kabul etmiyordum, bir reaksiyon gösterdik ve 3-2'ye getirebildik maçı." dedi.
 
"TURUN FAVORİSİ YOK"

Yunan muhabirin "Söylediğinize göre sahada Fenerbahçe'den başka bir takım yoktu. Ancak Olympiakos maçı 4-0 da yapabilirdi. Düşünceleriniz biraz kibirli olabilir mi?" şeklindeki sorusuna İsmail Kartal, "Olympiakos iyi bir takım. İyi oyuncuları, ateşli bir taraftarı var. Biz de büyük bir camiayız. Maça daha iyi başladık. Burada yaptıklarımızı anlatmak benim en doğal hakkım. Onların da pozisyonları var ama 3-0'dan sonra maçı 4-3 bile kazanabilirdik. Maçtan önce Yunan basını bana sorduğunda 'Maçın favorisi yok' demiştim. Yine aynı şeyi söylüyorum. 3-0'dan sonra maçı 3-2 bitirebildiğimiz için çok mutluyum. Turu geçeceğimize inanıyorum." yanıtını verdi.

Batshuayi'nin sakatlık durumu hakkında konuşan Kartal, "Batshuayi'nin durumu daha kritikti diğerlerine göre. En fazla 5-10 dakika oynayabilecek durumdaydı. Sakatlansa belki 5 hafta daha oynayamayacaktı. Her oyuncumuzu korumak zorundayız." dedi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!