E okul VBS giriş sayfası aktif mi? E okul üzerinden karne görüntüleme

E okul VBS giriş sayfası aktif mi E okul üzerinden karne görüntüleme

Sömestr tatili için 24 saatten az bir süre kaldı, E okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) giriş sayfasına ziyaretler yoğunluk kazandı. Karne notlarına yönelik son güncellemeleri yakından takip eden öğrenciler ve ebeveynler sık sık E okul VBS sistemine erişim sağlamaya çalışıyor. Peki E okul VBS giriş sayfası aktif mi? E okul üzerinden karne görüntüleme nasıl yapılıyor?

Haberin Devamı

Karne notu görüntüleme işlemi, E Okul üzerinden gerçekleştirilebilecek. Cuma günü karneler verilmeden önce son durum hakkında bilgi sahibi olacak olan öğrenciler ve veliler, okula hazırlıklı gidecek. Peki, sınav dönemi olarak tabir edilen ikinci dönem öncesinde Karne notu görüntüleme işlemi, E Okul üzerinden nasıl gerçekleştirilebilecek? İşte, E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ve karne görüntüleme işlemi hakkında detaylı bilgiler

E-OKUL KARNE NOTU GÖRÜNTÜLEME EKRANI

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) öğrenciler ve velilere büyük kolaylıklar sağlamaya devam ediyor. Yaklaşık 18 milyon öğrencinin faydalandığı E Okul karne notu görüntüleme ekranı, perşembe akşamı rağbet görecek. Not girme işlemlerinin tamamlanması ve karnelerin basıma hazırlanmasının ardından tüm notların görüntülenebileceği E Okul sistemine, TC Kimlik Numarası ve Okul No ile kolayca giriş sağlanabilecek.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş işlemi için öncelikle öğrencinin bazı bilgilerine ihtiyaç duyulacaktır.

Haberin Devamı

Aşağıda yer alan linke tıkladıktan sonra açılan sayfanın sağ bölümünde yer Veli Bilgilendirme Sistemi alanında öğrenci TC Kimlik Numarası ve okul numarasını yazarak girişe tıklayın.

Bu aşamayı geçtikten sonra karşınıza gelecek olan 'Öğrencinin doğum ayı, nüfusa kayıtlı olduğu il' gibi soruları cevaplamalı ve son olarak öğrencinin fotoğrafını seçerek tamam butonuna tıklayın.

An itibariyle giriş yapmış olduğunuz E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden, solda yer alan devamsızlık bilgisi, not bilgisi gibi alanları kolayca görüntüleyebilirsiniz.

E-OKUL GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

ORTALAMA HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Ortalama hesaplama işlemini gerçekleştirdikten sonra elde edilen ortalamaya göre kontrol edilen takdir teşekkür hesaplama işlemi, EBA üzerinden yayımlanan hesaplama robotu ile kolayca öğrenilebilecek.

Öncelikle aşağıda yer alan linke tıklayarak ortalama hesaplama robotunu indirmek üzere siteye girin.

Bu işlemin ardından açılan sayfada yer alan indir butonuna tıklayıp, dökümanı indire basın.

Ortalama hesaplama robotu, Excel dosyası olarak bilgisayarınıza inmiş olacak.

İndirilen robotu açtıktan sonra sizden istenen yazılı ve sözlü puanlarınızı girerek, ortalamanızı öğrenebilirsiniz.

Haberin Devamı

ORTALAMA HESAPLAMA ROBOTUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

KARNE ALACAK ÖĞRENCİLERE ÖNERİLER

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, 2017-2018 eğitim öğretim yılının birinci döneminin yarın sona ermesi nedeniyle öğrencilere önerilerde bulundu. Yoğun bir eğitim öğretim dönemini tamamlayarak tatile hazırlanıldığını belirten Güngör, şunları söyledi:

"Karnelerinizi alacak, bir dönemin çalışmalarının ilk sonuçlarını göreceksiniz. Karne notları ne başarının ne de başarısızlığın biricik göstergesidir. Öğrenme sürecindeki eksiklerimizi ve öğrenme biçimlerimizi gözden geçirme fırsatıdır. Veliler, öğrenciler ve öğretmenler olarak, karnelerimizden kaba bir başarı ya da başarısızlık sonucu çıkarmaktan öte, kendine yetebilen toplumsal duyarlılıkları gelişmiş, değerlerini günlük hayatına yansıtabilen kişilikler inşa edebilmeyi hedeflemeliyiz. Unutmayalım ki, bilgi eksikliğinin telafisi mümkün ama kişilik inşasının eksikliğinin telafisi kolay değil."

Haberin Devamı

İKİNCİ YARIYIL SINAV DÖNEMİ

Bu yıl ilk defa uygulanacak, merkezi sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları için yapılacak sınav, 2 Haziran'da gerçekleştirilecek. Öte yandan 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11’inci sınıflar için gerçekleştirilecek İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) 3 Haziran'da yapılacak.

Yükseköğretim Kurulunca üniversiteye girişte YGS ve LYS'nin yerine getirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) birinci oturumu (TYT) 23 Haziran'da, ikinci oturumu ile Yabancı Dil Oturumu 24 Haziran'da gerçekleştirilecek.