Öykü Gürman kimdir, kaç yaşında, nereli? Öykü Gürman hakkında bilgiler

Öykü Gürman kimdir, kaç yaşında, nereli Öykü Gürman hakkında bilgiler

Öykü Gürman ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Gündemde yer alan isimler arasında bulunan Gürman ilk olarak 2007 yılında ikiz kardeşi Berk ile Öykü ve Berk adıyla kurdukları grupla tanınmıştır. İkilinin Evlerinin Önü Boyalı Direk şarkısı ile yaptıkları performans çok beğenilmiştir. Peki, Öykü Gürman kimdir, kaç yaşında? İşte hakkında merak edilenler

Haberin Devamı

Öykü Gürman gündüz kuşağı programı ile ekranlara geri dönüyor. 4 Ağustos 1982’de dünyaya gelen ünlü isim en son Sen Anlat Karadeniz'de Asiye Kaleli karakterine hayat vermişti. 4 Ağustos 2015 tarihinde Yavuz Bingöl ile evlenen Öykü Gürman, 15 Nisan 2016 tarihinde boşandı.

ÖYKÜ GÜRMAN KİMDİR?

Öykü Gürman, (d. 4 Ağustos 1982, İstanbul), Türk pop ve flamenco şarkıcısı. 2007 yılında ikiz kardeşi Berk ile Öykü ve Berk adlı grubu kurmuşlardır. Grup, 2010 yılında sona ermiştir.

Akdeniz ve Arap müziğini harmanlayarak müzik yapan sanatçıdır. Video paylaşım sitesi YouTube'a ikiz kardeşi Berk ile birlikte yükledikleri videoda seslendirdikleri "Evlerinin Önü Boyalı Direk" şarkısı ile tanınmışlardır. Bu video Mayıs 2008 itibarı ile 10 milyon 800 bin kez izlenmiş, albüm yaptıktan sonra çektikleri klipleri de 6 milyon 850 bin kez izlenmiştir. Ancak videoları Ağustos 2008'de kaldırılmıştır.

İlk albümleri olan Kısmet'te toplam 10 şarkı vardır. Berk'in imzasını taşıyan şarkıların yanı sıra türküleri de flamenco ile birlikte harmanlayıp albüme koymuşlardır. Bu çıkışlarının ardından TRT1 ekranlarında "Boyalı Direk" adlı müzik ve sohbet programının sunuculuğunu üstlenmişlerdir.

Haberin Devamı

2010 yılında Öykü ve Berk grubunu sonlandırmış, iki kardeşte yollarına tek devam etme kararı almışlardır.

Şimdiye kadar filmlerde ve dizilerde oyuncu olarak yer alan Öykü Gürman, müziğini de yaptığı dizilerden Sen Anlat Karadeniz'de Asiye Kaleli karakterini canlandırmıştır. Öykü Gürman, 1.69 metre boyunda, 53 kilo ve Aslan burcudur.

4 Ağustos 2015 tarihinde Yavuz Bingöl ile evlenen Öykü Gürman, 15 Nisan 2016 tarihinde boşandı.

Şimdiye kadar filmlerde ve dizilerde oyuncu olarak yer alan Öykü Gürman, müziğini de yaptığı dizilerden Sen Anlat Karadeniz'de Asiye Kaleli karakterini canlandırmıştır. Öykü Gürman Aslan burcudur.

4 Ağustos 2015 tarihinde Yavuz Bingöl ile evlenen Öykü Gürman, 15 Nisan 2016 tarihinde boşandı.

Haberle ilgili daha fazlası: