Bong Joon-ho'dan Türkiye'ye mesaj var: Anlatmaktan çekinmeyin

Güncelleme Tarihi:

Bong Joon-hodan Türkiyeye mesaj var: Anlatmaktan çekinmeyin
Oluşturulma Tarihi: Şubat 11, 2020 07:55

92. Oscar Ödülleri önceki akşam Los Angeles’taki Dolby Tiyatrosu’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Güney Koreli yönetmen Bong Joon-ho’nun “Parazit”, Oscar tarihine bir ilke imza attı. İngilizce olmayan yapım ‘En İyi Film’ dahil 4 ödül aldı. Töreni yerinde izleyen Kelebek yazarı Barbaros Tapan, Bong Joon-ho’yla buluştu.

Haberin Devamı

92. Oscar Ödülleri önceki gün Los Angelas’ta Dolby Tiyatrosu’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Ödül töreni şarkıcı ve oyuncu Janelle Monáe’nin “A Beautiful Day in the Neighborhood” filmine göndermede bulunduğu müzikli performansıyla başladı. Geceye Güney Koreli yönetmen Bong Joon-ho imzalı “Parazit” filmi damga vurdu. Parazit, “en iyi film”, “en iyi yönetmen”, “en iyi uluslararası film” ve “en iyi özgün senaryo” kategorilerinde Oscar kazandı. Oscar’ın 92 yıllık tarihinde İngilizce olmayan bir film ilk kez “en iyi film” ödülünü kazandı.

Bong Joon-hodan Türkiyeye mesaj var: Anlatmaktan çekinmeyin

Oscar gecesini Barbaros Tapan ve Lara Bayer Digiturk’teki özel programda takip etti. İkili, kırmızı halıdan röportajlar da gerçekleştirdi.

Haberin Devamı

Anlatmaktan çekinmeyin

Bong Joon-ho, Barbaros Tapan aracılığıyla Türkiye’deki hayranlarına seslendi. Yönetmen, “Türkiye ve Güney Kore halkları birbirini çok iyi tanıyor. Filmimi izleyen Türkiye’deki dostlarıma selamımı ilet lütfen Barbaros. Sizin de çok hikayeniz var. Anlatmaktan çekinmeyin. Darısı Türk sinemasının başına” dedi.

Bong Joon-hodan Türkiyeye mesaj var: Anlatmaktan çekinmeyin

Heyecanlı bekleyiş

Güney Kore halkı, töreni TV başından ayrılmadan izledi. En son ödül ‘En İyi Film’ açıklanınca sevinçten çılgına dönen halk günü sokaklarda geçirdi.

Bong Joon-hodan Türkiyeye mesaj var: Anlatmaktan çekinmeyin

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 Saatte Magazin Gündemi (11.02.2020)

BAKMADAN GEÇME!