Koç Ailesi soyağacı kimlerden oluşuyor?

Koç Ailesi soyağacı kimlerden oluşuyor

Koç ailesi soyağacını haberimizde bulabilirsiniz. Türkiye'nin en büyük holdinglerinden birisi olan Koç Holding'in sahibi Koç Ailesi'dir. Vehbi Koç'tan başlayarak kendi çalışmalarıyla bugünlere gelen Koç Ailesi soyağacı kimlerden oluşuyor?, Vehbi Koç kimdir?, Rahmi Koç kimdir? İşte Koç Ailesi'nin bireyleri ve soyağacı...

Haberin Devamı

Koç Holding'in sahibi olan Koç Ailesi, Türkiye'nin en zengin aileleri arasında yer alır. Vehbi Koç'tan başlayarak kendi çalışmalarıyla bugünlere gelen Koç Ailesi, 1996 yılında 94 yaşındayken ailenin en büyüğü Vehbi Koç'u kaybetti.

Koç Holding'in başına 1984 yılında Rahmi Koç geçmiştir. Rahmi Koç ise bu görevi 2003 yılına kadar devam ettirdi. Sonrasında emekli olarak Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 3. kuşak aile üyesi olan ve 56 yaşındayken 21 Ocak Perşembe günü kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Mustafa Koç'a devretmişti.

Koç ailesi, Vehbi Koç'un öncülüğünde kurulan Türkiye'nin en büyük şirketleri arasındaki Koç Holding'i yönetmektedir. Koç Holding'in kurucusu Vehbi Koç'un eşi Sadberk Hanım'dır. Sadberk ve Vehbi Koç'un 4 çocuğu vardır. Bunlar; Semahat Koç Arsel, Sevgi Koç Gönül, Suna Koç Kıraç ve Rahmi Koç'tur.

Haberin Devamı

Rahmi Koç'un çocukları ise sırasıyla Mustafa Vehbi Koç, Ömer Mehmet Koç ve Ali Yıldırım Koç'tur. Koç Holding'in en üst yönetim kurulu noktasında Rahmi Koç'un oğlulları yer almaktadır. Mustafa Koç'un yönetim kurulu başkanlığında Koç Holding'de Ömer Mehmet Koç başkan vekilliği yapıyordu. En küçük kardeşleri ise Ali Koç yönetim kurulu üyesidir.

1984 yılında Koç Holding yönetimini devralan ancak 2003 yılında oğlu Mustafa Koç'a devreden Rahmi Koç, şu an Koç Holding'in onursal başkanı'dır.

KOÇ AİLESİ SOYAĞACI

Vehbi Koç ve eşi Sadberk Koç'un çocukları: Semahat Koç Arsel, Rahmi Koç, Sevgi Gönül Koç, Suna Koç Kıraç.

Semahat Koç Arsel'in eşi Nusret Arsel

Rahmi Mustafa Koç'un eski eşi Çiğdem Simavi'nin çocukları Mustafa Koç, Ali Koç, Ömer Koç

Mustafa Koç'un eşi Caroline Giraud Koç

Çocukları: Esra Koç ve Aylin Koç

Ali Koç'un eşi Nevbahar Koç

Çocukları: Sadberk Leyla Koç ve Kerim Rahmi Koç

Mehmet Ömer Koç

Sevgi Gönül Koç'un eşi Erdoğan Gönül

Suna Koç Kıraç'ın eşi İnan Kıraç

Çocukları: İpek Kıraç

GERÇEK SOYAĞACI 

Fuad Bayramoğlu’nun yayınladığı secereye göre Vehbi Koç ile eşi Sadberk Hanım, Hacı Bayram-ı Velî’ye şu şekilde bağlanırlar:

-SADBERK KOÇ’UN SOYAĞACI: Hacı Bayram-ı Velî - Şeyh Ahmed Baba - Şeyh Edhem Baba - Şeyh Tayyib Baba - Şeyh Salih Baba - Tâci Hacı - Fatma Hatun - Saime Hatun - Müderriszâde Şeyh Mustafa - Abdülkerim Efendi - Sadullah İzzet - Necib Bey - Sadullah Aktaş - Sadberk Koç.

Haberin Devamı

-VEHBİ KOÇ’UN SOYAĞACI: Hacı Bayram-ı Velî - Şeyh Ahmed Baba - Şeyh Edhem Baba - Şeyh Tayyib Baba - Şeyh Salih Baba - Şeyh Mehmed Baba - Şeyh Ahmed Baba - Şeyh Kasım Baba - Şeyh Tayyib Baba - Şeyh Ahmed Muhlis Baba - Şeyh Mehmed Tayyib Baba - Şeyh Şemseddin Bayramoğlu - Şeyh Mustafa Baba - Şeyh Salih Baba - Haydar Baba - Mustafa Bey - Ahmed Bey - Necibe Hanım - Vehbi Koç.