Caroline Giraud Koç kimdir?

Caroline Giraud Koç kimdir

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ünlü işadamı Mustafa Koç’un eşi Caroline Giraud kimdir? Hayatı, nereli, kaç yaşında, kariyeri? İşte ünlü işadamı Mustafa Koç’un merak edilen eşi ile ilgili detaylar…

Haberin Devamı

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, geçirdiği kalp krizi sonrası kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Ünlü işadamının ölümünün ardından gözler eşi Caroline Giraud’a çevrildi. Koç Holding’in 3. Nesil üyesi olan Mustafa Koç ile çok genç yaşta tanışan Caroline Giraud, 21 yaşında evlenmiştir.

1969 doğumlu olan Caroline Giraud, İzmir’in en tanınmış ailelerinden biri olan Giraud’ların kızıdır. Büyükbabasından dolayı Fransa kökenlidir. Büyükbabasının dedesi Fransa’dan göç ederek İzmir’e yerleşmiştir. Ailesi İzmir’e geldikten sonra 1700’lü yıllarda pamuk, yün, iplik işine girmiş, kısa sürede bu işin ticaretini yapmaya başlamış.

Caroline Giraud kendini bildi bileli ailesi bu işle uğraşmakta ve şu an İzmir’de bulunan İzmir Yün Mensucat’ın sahibidir. Çok küçük yaşlardan itibaren modayı yakından takip etmeye başlamış. Hayvanlara olan aşırı düşkünlüğü nedeniyle gençlik yıllarında veteriner olmaya karar vermiş ancak zamanla bu kararından vazgeçerek aile büyüklerinin yönlendirmeleriyle Boston’da İşletme okumaya başlamıştır. Onun için İşletme okumak, hayatın her alanında bilgi sahibi olmak anlamına gelmekteydi.

Haberin Devamı

Ancak okulu bitirir bitirmez henüz 21 yaşında iken o yıllarda Türkiye’nin önde gelen ailelerinden Koç ailesinin oğulları Mustafa Koç’a aşık olmuş, bu gelişmenin hemen ardından da evlenmiştir.

Evliliğinin ilk yıllarında çocuk sahibi olmadı. Kayınpederi Rahmi Koç, onun için ilgi duyduğu moda alanında bir iş kurmuştur. İngiliz tarzında kıyafetler satan erkek giyimin öncülerinden Edwards’ın ilk şubesini Hisar’da açmıştır. Dört yıl boyunca çalışmalarına devam etmiş, ilk kızı Esra doğduktan sonra ise bir süre ara vermiştir. İkinci kızı Aylin’in dünyaya gelmesinin ardından çalışma hayatına yeniden atılmıştır. Çocukları henüz küçük yaşlarda olmasına rağmen yoğun bir şekilde kendini çalışmaya adayan Caroline Giraud, uzun süredir üzerinde çalıştığı bir projeyi hayata geçirdi. Play Barn projesi kapalı yerlerde çocuklar için oyun alanı oluşturmak. Çalışmayı çok seven Caroline Giraud, yaptığı açıklamalarda sürekli insanlığa faydalı birşeyler yapmadığı zamanlarda kendini mutsuz hissettiğini belirtmiş.

Haberin Devamı

Caroline Giraud, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ile evlidir. Bu evliliğinden Esra ve Aylin adında iki kız çocuğu vardır.

Azmi ve çalışkanlığı ile büyük işler başaran Caroline Giraud, son projesi bir ev tekstil markası olan Haremlique’yi hayata geçirmiştir.