GeriKelebek Aslı Zen Kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aslı Zen Kimdir?

Aslı Zen Kimdir?

İşte Benim Stilim 2016 yarışmacıları arasında Aslı Zen’in de olduğu 16 ünlü kardın yer alıyor. Peki; İşte Benim Stilim 2016 yarışmacısı Aslı Zen kimdir? Aslı Zen kaç yaşındadır?, Aslı Zen nerede doğmuştur? İşte; Aslı Zen hakkında tüm merak edilenler...

Birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı İşte Benim Stilim 2016 tüm hızıyla devam ediyor. Aralarından Aslı Zen’in de yer aldığı birbirinden şık, güzel ve stil sahibi 16 ünlü isim kıyasıya mücadele edecekler. Büyük ödül 100 Bin TL. İşte Aslı Zen hakkında tüm merak edilenler…

İlgiyle izlenen İşte Benim Stilim 2016’da ünlüler için geri sayım başladı. Birbirinden güzel, şık ve stil sahibi 16 ünlü arasında kıyasıya bir mücadeleye tanık olacağımız yarışmada kazanan 100 bin TL’nin sahibi olacak.

Ekranların izlenme rekorları kıran yarışması İşte Benim Stilim Ünlüler ile başarısını taçlandırmaya devam ediyor. Gündüz kuşağına damgasını vuran yarışma ünlü isimlerden oluşan kadrosuyla ekrana farklı bir renk getirmeyi amaçlıyor. Hakan Akkaya ve Neslihan Yargıcı’nın da yeni jüri üyesi olmasıyla yenilenen İşte Benim Stilim için heyecan dolu bir dönem başlıyor.

Yarışmaya kendini tanıtımını yapmak amacıyla katıldığını belirten Aslı Zen, “Her kadın kadar modayla ilgiliyim. İçinde kendimi rahat hissedeceğim kıyafetleri tercih ederim. Tabii ki, güzellik için her acıya katlanmak gerektiğinin de bilincindeyim. Şık, feminen ve spor kıyafetleri birbirine uyumlu şekilde kombinlemeyi düşünüyorum. Eleştirilerim ise sert ve acımasız cinsten olacak”’ dedi.

Aslı Zen Kimdir

Aslı Zen Kimdir?

Ünlü şarkıcı ve oyuncu Aslı Zen, 1977 yılında İstanbul Kanlıca’da dünyaya geldi. Aslı Zen adıyla tanıdığımız sanatçının tam adı, Aslı Zen Yentur’dur.

Sokaklarda Yaşadı!

Anne ve babasının boşanmasından sonra babaannesinin yanında büyüyen Aslı Zen, Kandilli Kız Lisesi’nin ortaokul kısmında okurken, okulu şarkıcı olma hayali ile terk etti. 17 yaşında iken annesini bulmak ve şarkıcı olmak için evden kaçmıştır. İki yaz sokaklarda yaşamıştır.

Çocukluğunda sokak çocuğu olarak zor bir hayat geçirmiş. Yaz günlerini Bebek parkında yatıp kalkarak geçirir, kış günleri ise gizli gizli otellere girip, asansör boşluklarında, kapı arkalarında falan uyuyormuş. Sonra tesadüfen ona çok babalık yapan, çok yardımcı olan hatta evini açan reklam ve TV piyasasında olan Nahit Altıparmak ile tanışmıştır.

Bu tanışmadan sonra hayatı değişen Aslı Zen, ilk olarak Rumelihisarı'nda bir barda çalıştı. Hem barda çalışıyor hem de arada bir şarkı söylüyordu. Herkes gittikten sonrada orada uyuyordu. Aynı yerde karnını da doyuruyordu.

Sonra Eylül Bar'ın sahibesi Ayten Hanım, 15 yıldır manevi annesi olarak görür, ona hep sahip çıkar ve elinden tutar. Aslı Zen Ayten Hanım’ın da yanında çalışarak kazandığı parayla kendisine bir odalı ev tuttu. Aslı Zen zon bir hayat yaşayarak bugünlere gelmiştir.

Yedi yaşında Arif Sağ ile ilk halk konserine çıktı. Sonrasında Sezen Aksu’yu keşfedince o tarzdan vazgeçti.

Önceleri, Meral Okay sayesinde 14 tane dizi filmde oynadı, , bir firmanın reklâm yüzü oldu, bir sinema filminde oynadı. Buralardan kazandığı para ile evine stüdyo kurdu, bir aranjör arkadaşıyla stüdyoya kapanıp, şarkı yapmaya başladı. Bu dönem içinde, çevresini kullanarak, bestelerini ünlü isimlere verdi. Derken ilk şarkısını İzel Çeliköz seslendirdi. Aslı Zen, Sezen Aksu, Emel Müftüoğlu gibi birçok ünlünün vokalistliğini yaptı.

Şimdiye kadar birçok ünlüye bestelerini veren Aslı Zen, profesyonel sanat hayatına 2000 yılında 23 yaşında iken başlamıştır. Nota bilmeyen Aslı Zen’in bir ekibi var, bir de stüdyo kurmuş olup, onlar şarkılarını notaya dökmektedir.

Bugüne kadar, Ferhat Göçer, Fatih Ürek, Demet Akalın, İbrahim Tatlıses, İzel Çeliköz, Hakan Peker, Rober Hatemo, Tuğba Özerk, Yıldız Kaplan, Pınar Aylin, Şebnem Bal, Hilal Cebeci, Esra Balamir, Gizem Özdilli, Yeşim Erçetin gibi şarkıcılara şarkılarını vermiştir.

2008 yılında ilk albümü “Şerefe” piyasaya çıktı. Aslı Zen, 2012 yılında dört yıllık bir aradan sonra ikinci stüdyo albümü 'Işık' ile dinleyicileriyle tekrar buluştu.

Aslı Zen, 9 Şubat 2009 tarihinde o zaman Denizlispor’un kalecisi Okan Karabulut ile evlendi. Bu evliliğinden 2010 yılında Mayra Esma Karabulut adından bir kız çocuğu oldu.

Ailesi ile birlikte İzmir Karşıyaka’da yaşayan Aslı Zen, 16 Ağustos 2015 tarihinde İzmir’de eşinden boşandı.

Şimdilerde ise; İşte Benim Stilim 2016 yarışmasında yarışmacı olarak yer alıyor.

Sunuculuğunu Öykü Serter’in yaptığı yarışma programında, jüri koltuğunda; İvana Sert, Hakan Akkaya, Neslihan Yargıcı ve Uğurkan Erez oturuyor.

İşte Benim Stilim 2016 yarışma programında yarışmacı olarak aralarında Aslı Zen’in de yer aldığı Berna Öztürk, Elif Ece Uzun, Esra Balamir, Esra Sönmezer, Gizem Özdilli, Hatice Çarpar, İnci Pars, Neslihan Önder, Nil Karataş, Pelin Suade, Sevil Uyar, Simge Tertemiz, Tuğçe Özbudak, Yasemin Öztürk, Yeşim Erçetin gibi ünlü isimler yer alıyor.

Yeni yıla bomba gibi bir giriş yapan İşte Benim Stilim 2016 yarışmasında birbirinden şık, güzel ve stil sahibi 16 ünlü isim aralarında kıyasıya bir mücadele verecek. Kazanan 100 bin tl büyük ödülün sahibi olacak.

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False