GeriBayram AYDIN Kağıt üstünde etkili ya sahada?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kağıt üstünde etkili ya sahada?

TRABZONSPOR’un dün akşam sahada olan kadrosuna şöyle bir bakıyorum yedeklerden oluşan bir ekip diyemem.

Çünkü çoğu yeni transfer ve ilk on bir de oynamaları için alındılar. Ancak ne kadar hatalı transferler oldukları sahada gözüküyor. Çoğu alternatif olmayı bırakın yedek kulübesine bile giremez.
İlk yarının son beş dakikası hariç, Trabzonspor’da takım havası da yok. Hazırlanmış veya organize gelişen doğru dürüst atakları da yok. Bir türlü tempoyu da yükseltemiyor. İlk yarının en net pozisyonu Akhisar’dan geldi. 9. dakikada önce kaleci Fatih çıkarttı, sonrasında ise İshak çizgiden golü önledi. İlk yarının son beş dakikasını ise Trabzonspor resmen oynuyor. Baskı kuruyor, pozisyon yaratıyor. Ama golü bulamıyor. Son 5 dakika oynadığını 15 dakika oynayabilse maçı ilk yarıda bitirir. Ama sahadaki kadroda ne o beceri ne istek ne de mücadele var.

AKHİSAR KAÇIRDI

İKİNCİ yarıda Trabzonspor biraz daha derli toplu. Çok pas yapıyor, orta sahayı da çabuk geçiyor ama rakip sahada iyi organize olamıyor. Akhisar ise fazla gelmiyor, hatta Trabzonspor’un oynamasına da izin veriyor. Ama Akhisar geldiğinde de çok etkili oluyor. Pozisyonları Trabzonspor’dan bekliyoruz ama nafile bekleyiş. 53 ve 59’da iki net gol pozisyonunu harcayan yine Akhisar. Kadroya baktığımız zaman kağıt üzerinde oyuna etki edecek oyuncular Trabzonspor’da var. Ama sahada yalnızca formaları var.
Ersun Yanal da Cardozo ve Mehmet’i oyuna alarak son kozlarını oynadı. Onlarda çare olamadı. Son dakikalarda net pozisyonları ve galibiyeti kaçıran yine Akhisar oldu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle