GeriFutbol Fatih Terim'den imalı sözler! "Rakip takım..."
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fatih Terim'den imalı sözler! "Rakip takım..."

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, berabere kalarak liderlik fırsatını teptikleri Atiker Konyaspor maçının ardından konuştu.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Terim, "Skor çok beklediğimiz bir skor değil. Sevdiğimiz, hoşlandığımız bir skor da değil ancak yapacak bir şey yok. Beklemediğimiz hiçbir şeyle karşılaşmadık. Oynatmamaya yönelik rakibin kapalı oynayacağından emindik, öyle de oldu. Fırsatlarımız vardı, kullanamadık. Buna rağmen, her şeye rağmen yenmeliydik.  Biraz daha agresif, daha fazla pozisyon bulan bir oyun oynamalıydık. Her ne kadar rakip oynatmama adına bayağı mücadele ettiyse de bunu kırmalıydık. Zaten böyle maçların kırılma anı atacağınız goldür. Onu da ne kadar erken bulursanız kazanma ve daha fazlasını atma ihtimaliniz artar. Daha fazla bir şey konuşmaya gerek yok. Hele zaten herkes ceza almamız için uğraşıyor, onlara çanak tutmaya gerek yok.  Buradan Galatasaray taraftarlarına sesleniyorum. Lider dönmek isterdik ama zaten 4 maçı kazanırsak şampiyon oluyoruz. Biraz daha zora soktuk sadece." ifadelerini kullandı. 

Öte yandan, deneyimli teknik adam, "Bizden puan almanın mutluluk verdiğini görmek de hoş açıkçası (gülerek)." sözleriyle rakibe göndermede bulundu.

Fatih Terim'in basın toplantısı

Liderlik yolunda önemli bir avantajı yitirdiklerini dile getiren Fatih Terim, “Biz yine oynama isteğiyle hareket ettik. Kendimize ait olan futbol anlayışımızı devam ettirdik. Rakibimizin zaten bizim için sürpriz bir tarafı yoktu. Çünkü çok adamla kapanacaklarını ve oynatmama adına hareket edeceklerini biliyorduk, o da oldu zaten. Özellikle ilk yarı gol hamlelerimiz oldu. İstediğimiz oyun hakimiyetini elde ettik. Daha ne pozisyonlara girmeliydik. Hatta ikinci yarı daha çok agresif olmalıydık ama o kadar çok gol olmaya aday son paslar var ki. Böyle maçların sıkıntısı şudur; rakibiniz tamamıyla sizi her yeri ile kapatmış. Kapatmaya, gol yememeye uğraştığı anda, anahtar golü erken bulmaktır maçı rahat götürmek için. Ona da muvaffak olmadık. Ama biz daha yüksek performans göstermeliydik buna rağmen kazanabilirdik. Doğal olarak önemli bir avantaj yitirdik. Buradan lider dönseydik bir beraberlik hakkımız bile olabilirdi şimdi kalan dört maçı kazandığımız takdirde yine değişen bir şey olmuyor. Zor mu kolay değil. Zaten hiçbir şeyi kolay elde etmiyoruz” dedi.

Fatih Terimden imalı sözler Rakip takım...
 
“Şuradan lider dönmek varken beraberliğe nasıl sevinelim” 

Fatih Terim, kaybedilen puanların hiçbir zaman avantaj olmayacağını vurgulayarak, “Beraberlik beni mutlu etmez. 90’larda Milli Takım antrenörüyken şunu söyledim, kazanamıyorsan kaybetme ama kazanamıyorsan. Çünkü o dönemler kazanamayıp, oyunun disiplininden kopup berabere bitirdiğimiz zaman üzüleceğimiz maçlara dahi mağlup olmuştuk. Şuradan lider dönmek varken beraberliğe nasıl seviniriz. O bizim tarzımız olmadı. Beraberlik öyle bir beraberliktir ki sizi şampiyon yapar, seviye atlatır, itirazım yok. Ama orada bile kazanmayı amaçlamak benim felsefem. Büyük bir avantaj kaybettiğimiz gerçek ama hiçbir şey kaybetmediğimizde bir gerçek. Sadece şu anda odak noktası bizim dört maçı kazanmamız üzerine ama biz kazanmak mecburiyetinde olduğumuz kadar rakiplerimizde kazanmak mecburiyetinde. Bu zorluğu aşacağız, aşmak zorundayız. Aşacağımıza da inanıyorum” şeklinde konuştu.

iddaa'da en çok oynanan bahisleri kaçırmayın, incelemek için buraya tıklayın!

Galatasaray Teknik Direktörü, maçın bitimiyle birlikte sahaya girerek, yardımcılarıyla birlikte orta alanda beklemekte olan Mete Kalkavan’a reaksiyon gösterdi.
Galatasaray Teknik Direktörü, maçın bitimiyle birlikte sahaya girerek, yardımcılarıyla birlikte orta alanda beklemekte olan Mete Kalkavan’a reaksiyon gösterdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle