GeriSağlık Ölümle burun buruna geldi yılmadı 2 çocuk yaptı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ölümle burun buruna geldi yılmadı 2 çocuk yaptı

Ölümle burun buruna geldi yılmadı 2 çocuk yaptı
refid:26982889 ilişkili resim dosyası

İlk hamileliğinde siroz nedeniyle karaciğerini ve karnındaki bebeği kaybeden 27 yaşındaki Meryem Poyraz, önce kardeşinin verdiği organla hayata döndü, sonra üst üste doğum yaparak iki kız çocuğu annesi oldu.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki ikinci bebeği Merve Nisa'yı dünyaya getiren Meryem Poyraz, ölümle yaşam arasında geçen son 4 yılını anlattı. Çok sevdiği Yasin Poyraz ile Uşak'ta 2004 yılında dünya evine girdiğini, 2009 yılında da hamile kaldığını kaydeden Meryem Poyraz, hamileliği sırasında da Hepatit B'ye bağlı siroza yakalandığını anlattı.

Siroz nedeniyle karaciğerini ve karnındaki bebeğini kaybettiğini ifade eden Meryem Poyraz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sarılık geçirdim, sonra da kardeşimden aldığım karaciğer ile hayata döndüm. Ameliyattan 6 ay sonra da hamile olduğumu öğrendim. Doktorlarım bile çok şaşırdı, çok sevindim. Doktorlar hamilelik konusunda herhangi bir şey söylemediler."

Nakil öncesi ölmekten korktuğunu yine de yaşamak için direndiğini anlatan Meryem Poyraz, anne olabilmeyi de çok istediğini dile getirdi. Dünyaya getirdiği ilk kızı Belinaysu ile annelik heyecanını yaşadığını kaydeden Poyraz, ikinci kez bilerek hamile kaldığını anlattı.

Önce nakil sonra ve bebek mutluluğu yaşadığını dile getiren Meyrem Poyraz, "6 ay içinde ameliyat olmazsam öleceğimi söylediler, çok korktum ama direndim. Hiç pes etmedim. İki kızımı büyüteyim, daha sonra erkek çocuğu da düşüneceğiz. Engellere takılan anne adayları yılmasınlar, umutlarını kaybetmesinler" dedi.

Ölümle burun buruna geldi yılmadı 2 çocuk yaptı

BABANIN HAYALİ 'MUTLU BİR HAYAT'

İşçi baba Yasin Poyraz da nakil ameliyatında eşini kaybetmekten endişelendiğini ama hayata sıkı sıkı bağlandıklarını ifade etti. Karaciğer naklinden sonra bebek dünyaya getirmenin ne kadar zor olduğunu ve bu durumun bebek sahibi olmanın sevincini daha da büyüttüğünü kaydeden Poyraz, tek istediğinin ailesiyle mutlu bir hayat sürmek olduğunu söyledi.

Sahip olduğu aile için Allah'a şükrettiğini ifade eden Poyraz, şöyle devam etti:

"Doktorların gayreti çok oldu bizim de çabamız büyüktü. Hem ilk kızımız Belinaysu için hem de Merve Nisa için çok sevindik. Aslında ikinci bebeğimizi oğlan istedik, Cenab-ı Allah kızımızı nasip etti. Üçüncüyü şimdi düşünmüyoruz ama ileride düşünebiliriz."

DOKTORLAR İMECE USULÜ ÇALIŞTI

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi doktorları da, karaciğer naklinden sonra bebek dünyaya getirmenin çok özel bir durum olduğunu belirtti.

Hastanenin ilgili birimlerindeki tüm doktorların büyük özenle ve imece usulü çalıştığını kaydeden yetkililer, imece usulü çalışma sayesinde Meryem Poyraz'ın karaciğer naklinden sonra ilaç kullanmasına rağmen ilk bebeğini normal doğumla ikincisini sezaryen ile dünyaya getirdiğini dile getirdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle