GeriSağlık Kürtaj olmazsa kolunu kaybedecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kürtaj olmazsa kolunu kaybedecek

Kürtaj olmazsa kolunu kaybedecek
refid:28294127 ilişkili resim dosyası

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde, ayrılmak istediği erkek arkadaşı Gökhan A.’nın iddiaya göre av tüfekli saldırısında sol kolundan yaralanan 2 çocuk annesi 24 yaşındaki A. K. ’nun hastanedeki tedavisi sürüyor. Aynı saldırıda annesinin öldüğünden haberi olmayan Ayşe Kocaoğlu’nun, 2 aylık hamile olduğunun ortaya çıkması üzerine, yeterli tedavisinin yapılamadığı; kürtaj isteğine de bebeğinin babasının izninin istendiği ileri sürüldü.

Fethiye İlçesi Karaçulha Mahallesi’nde 3 katlı apartmanın 1’inci katında, geçen 8 Şubat’ta meydana gelen olayda, iddiaya göre Gökhan A., yaklaşık 5 aydır ilişki yaşadığı, kendisinden ayrılmak isteyen A. K. ve annesi Ş.K. ile tartıştı. Daha önce de ayrılmaya karar verip evi terk eden sevgilisini ikna eden Gökhan A., bu kez genç kadını kararından vazgeçiremeyince dehşet saçtı.

GENÇ KADININ ANNESİNİ ÖLDÜRDÜ

Av tüfeğini ateşleyen Gökhan A., A. K.’nu sol omuzundan, kaçmaya çalışan Ş.K.’nu da sırtından vurdu ve olay yerinden kaçtı. Fethiye Letoon Hastanesi’ne kaldırılan Ş.K., müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Fethiye Devlet Hastanesi’ne kaldırılan A. K. ise tedaviye alındı.

HAMİLE OLDUĞU İLK MÜDAHALEDE ANLAŞILMADI

Yakınlarının ifadesine göre, ilk müdahalede hamile olduğu anlaşılamayan A. K., müdahale sırasında 2 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. Daha sonra Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen genç kadına, karnında bebeği olduğu için enfeksiyona karşı ilaç verilmediği ileri sürüldü. Kolundaki iltihap yayılan talihsiz kadın sol kolunu kaybetmeyle karşı karşıya kaldı.

BEBEĞİNİ ALDIRMAK İSTİYOR ANCAK BABASINDAN İZİN BEKLENİYOR

İddiaya göre, bebeğini aldırmak isteyen A. K.’na, hastane yetkilileri bebeğin babasının izninin olması gerektiğini söyledi. Tek koluyla üç çocuğa bakamayacağını dile getiren genç kadın, yetkililerden yardım istedi. Bu arada, olayın ardından gözaltına alınan Gökhan A., tutuklandı. Annesinin ölümünden habersiz olan A. K., kolunu kaybetmek istemediğini aktardı.

İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı’nın konuyla ilgili açıklama yapacağı öğrenildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle