GeriSağlık Kollarınız kısa kollu kıyafetler giymeye hazır mı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kollarınız kısa kollu kıyafetler giymeye hazır mı?

Kollarınız kısa kollu kıyafetler giymeye hazır mı?

Kollardaki özellikle tuzluk denilen triceps bölgesindeki yağlar ve sarkmalar kadınların en rahatsız olduğu estetik sorunlar arasındadır. Kollardaki bu sarkmaların nedeni aşırı kilo alıp verme, yaş alma sorunlarıdır. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen, yaz aylarına girmeden önce kol germe estetiğini anlatıyor.

KOL GERME ESTETİĞİ NEDİR?

Kol germe estetiği, kolların triceps bölgesindeki fazla deri ve yağ birikintilerini gidererek kolun daha gergin ve sıkı görünmesini sağlamak için yapılır. Yerçekimi ve yaş almaya bağlı olarak kolun alt ve üst kısmında yağlanmalar ile birlikte deride sarkma ortaya çıkar. Kol germe ameliyatında kesi dirsekten koltukaltına, bazen göğsün yan tarafına kadar uzanır. Eğer sarkma yok sadece yağlanma varsa, ameliyat yerine liposuction işlemi uygulanabilir. Bu işlemler sayesinde kişiler kol bölgesindeki fazla yağlardan kurtulabilir. Sıkılaşan ve gergin duran kollarıyla çok daha rahat bir şekilde kıyafet seçebilir.

 

Kollarınız kısa kollu kıyafetler giymeye hazır mı

 

KOL GERME ESTETİĞİ KİMLERE YAPILIR?

Kolunda sarkma olan ve genel sağlık durumu yerinde olan herkese kol germe estetiğinden faydalanabilir. Genellikle kollarında ileri derecede sarkma olan kadınlara uygulansa da, normal kiloda olup daha gergin kollara sahip olmak isteyen kişilere de yapılabilir. Eğer kollarda sadece yağlanma varsa yağ aldırma tekniklerinden birisi de uygulanabilir.

 

Kollarınız kısa kollu kıyafetler giymeye hazır mı

 

KOL GERME ESTETİĞİ SONRASI İYİLEŞME SÜRECİ NASILDIR?

Kol germe ameliyatı sonrasında kollar sarılır ve bazı durumlarda sıkılaştırıcı giysiler tavsiye edilebilir. Kolların iyileşmesi yaklaşık bir hafta sürebilir. Kol germe operasyonundan sonra birkaç gün aspirin ve steroid olmayan iltihap önleyici tedavilerden kaçınmalıdır. Sigara ya da alkol kullanmak tedavi sürecine zarar vereceğinden bunlardan da uzak durulmalıdır.

 

Kollarınız kısa kollu kıyafetler giymeye hazır mı

 

Kol germe estetiği sonrası, ağrılar basit ağrı kesicilerle giderilebilir. Bir hafta içinde hastalar ameliyat sonrası ağrı ve sızılarından kurtulur. Kol germe operasyonu sonrası görünen bir yara izi kalmaz. Ayrıca kol germe operasyonlarının çoğu genel anestezi uygulanarak yapıldığı için hasta ameliyat sırasında herhangi bir şekilde ağrı ya da sızı hissetmez. Eğer sadece yağ alma işlemi liposuction uygulaması yapıldıysa ameliyat sonrası iyileşme sadece birkaç gün sürer. Hastalar kollarındaki estetik sorunlardan kurtularak yaz ayları boyunca kollarını saklamak durumunda kalmadan istedikleri kıyafeti giyebilir. 

 

Kollarınız kısa kollu kıyafetler giymeye hazır mı

 

arpanetmedya.com 'a Katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle