GeriSağlık Keçiboynuzunun faydaları neler?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Keçiboynuzunun faydaları neler?

Keçiboynuzunun faydaları neler?

Birçok hastalığa karşı şifa kaynağı olarak bilinen keçiboynuzu ülkemizde sıklıkla tüketiliyor. Keçiboynuzu akciğer kanseri riskini azaltması başta olmak üzere birçok hastalığa karşı etkisi ile dikkatleri çekiyor. Enerji değeri yüksek bir gıda olması ve potasyum ile kalsiyum içermesi nedeniyle uzmanlar tarafından vatandaşlara öneriliyor. Peki, keçiboynuzunun faydaları neler?

İçerdiği çözünmez posa, polifenoller ve taninler ile sağlığa oldukça faydalı bir bitki olan keçiboynuzu, vatandaşların merak ettiği konu oldu. Keçiboynuzunun faydalarını merak eden vatandaşlar, konu hakkında bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. İşte, keçiboynuzunun faydaları...

DOĞAL GÜÇ VE BESİN KAYNAĞIDIR: Yüksek doğal şekerler, zengin mineraller (özellikle çinko) ve vitaminler (A, B, B2, B3, D) içeriği dolayısıyla doğal güç ve oldukça sağlıklı bir besin kaynağıdır.

YARA VE İLTİHAPLARI İYİLEŞTİRİR: Bakteri yok edici özelliği ile yara ve iltihapların kolay ve hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞINA FAYDALI: Yüksek mineral ve vitamin içeriği ile de diş ve diş etleri üzerinde çok olumlu etkileri vardır.

ÇARPINTIYI ÖNLER: Kalp ve damar sağlığı içinde kanıtlanmış birçok faydası vardır. Çarpıntıya karşı etkilidir.

KANDAKİ ZEHİRLİ MADDELERİ YOK EDER: Yüksek sodyum ve potasyum içeriği sayesinde tansiyon, karaciğer ve akciğer üzerine çok yaralı etkileri bulunmaktadır. Kanın zehirli maddelerini temizler.

AKCİĞER KANSERİNİ ÖNLER: En kötü kanser türlerinden olan akciğer kanserine karşı oldukça etkili olduğu biliniyor.

GRİBE, ÖKSÜRÜĞE İYİ GELİR: İçindeki E vitamini sayesinde; öksürüğe, gribe, kemik erimesine ve kansızlığa iyi gelir.

NEFES DARLIĞINA ETKİLİ: Balgam söktürür, göğsü yumuşatır, bronşları açar, sigara tiryakileri için faydalıdır ve nefes darlığına karşı oldukça etkilidir.

RADYASYONU DIŞARI ATAR: İnsan vücuduna giren ve sağlık için oldukça zararlı olan radyasyonu vücudun dışına atar.

BAĞIRSAK RAHATSIZLIKLARINA İYİ GELİR: Yüksek ham selüloz etkisi ile bağırsak rahatsızlıklarına ve gastrite etkilidir. Mide ve bağırsak gazlarını dışarı atarak mide şişkinliğini giderir Bağırsak kurdu, tenya, solucan gibi bağırsak parazitlerini temizler. Mideye kuvvet verir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle